Alan Scott

Alan Scott zadebiutował w “All-Star Comic #1” wydanego w 1940 roku.

Historia Alana Scotta

Setki lat temu mistyczny zielony meteoryt spadł na Ziemię po milionach lat wędrówki poprzez kosmos. Meteoryt upadł w starożytnych Chinch. Mistyk imieniem Chang usłyszał głos wydobywający się z meteorytu, który przepowiedział, że zadziała trzy razy: raz by przynieść śmierć, raz by przynieść życie i raz by przynieść potęgę. Chang przekuł metal z wnętrza meteorytu w lampę. Ludzie z wioski bali się o swoje życie, więc postanowili pozbyć się Changa i lampy. Już prawie się im to udało, kiedy zielony płomień wystrzelił z lampy i zabił wszystkich.

Po wielu latach lampa została przewieziona do Ameryki. Została podarowana Billingsowi, szalonemu pacjentowi Azylu Arkham. Billings zapasjonowany metalurgiom przerobił starą, chińską lampę w ozdobną lampę kolejową. Światło rozbłysło z lampy, a Billings odzyskał poczytalność, co spełniło drugą przepowiednię meteorytu dając mu nowe życie.

Jak się okazało moc w lampie była tak naprawdę Gwiezdnym Sercem, zgromadzoną magiczną siłą z Ziemi-1 związaną przez Strażników Galaktyki, aby pozbyć się magii z gwiazd i zastąpić ją drogą nauki. Cała ta moc została ukryta w sercu gwiazdy zanim posiadła samoświadomość.

Po wielu latach lampa trafiła do pociągu razem z młodym inżynierem Alanem Scottem. Alan trzymał lampę, kiedy pociąg przejeżdżał przez most, który został wysadzony przez Dekkera, biznesowego rywala. Wszyscy spodziewali się, że Scott zginął podczas wykolejenia się pociągu. Kiedy obudził się w szczątkach pociągu, lampa powiedziała mu, aby zrobił pierścień z jej metalu. Gdy to zrobił pierścień wypełnił się mocą Gwiezdnego Serca, które powiedziało mu, że pierścień jest napędzany siłą jego woli. Tak Alan Scott został bohaterem znanym jako Zielona Latarnia.

Po reaktywacji Uniwersum we wrześniu 2011 roku poznajemy Alana w pierwszym numerze “Ziemi-2” jako młodego, dynamicznego szefa produkcji GBC na Ziemi-2. Na tej Ziemi Scott jest homoseksualistą i w związku z chłopakiem imieniem Sam, któremu zamierza się oświadczyć podczas pobytu w Chinach. Jednak za nim zdążył to zrobić, pociąg którym podróżuje para, ulega wypadkowi. Tajemniczy zielony płomień ratuje Scotta i uzdrawia go. Alan wybiera pierścionek zaręczynowy, który chciał podarować Samowi jako medium dla mocy płomienia. Alan otrzymuje moc i zostaje Zieloną Latarnią. Ta wersja Zielonej Latarni jest związana z Zielenią, mistyczną siłą która łączy całe botaniczne życie na Ziemi.