DC Rebirth – tydzień 56 (14.6.2017)

Action Comics #981

Clark jest przytłoczony ilością win, które spływają na niego w Black Vault. Strefa jednak zostaje zniszczona przez pracowników Waller. Tymczasem Generał Zod ucieka wraz z Cyborgiem Supermanem i Eradictorem. Zapoznają go z ich planem zniszczenia Supermana. Zod ostatecznie przystaje na ich propozycję pod dwoma warunkami. Chce dowodzić oraz uwolnić swoją armię z Phantom Zone. Superman odnajduje trójkę przeciwników i decyduje się na samotną potyczkę. Jest ona niewyrównana, bowiem obecność Superman w Black Vault mocno okaleczyła jego wzrok.

Batgirl and the Birds of Prey #11

Sekrety wychodzą na światło dzienne! Okazuje się, że Gus w swojej karierze Oracle pracował dla znanego Barbarze złoczyńcy – Calculatora – który trzymał chłopaka w szachu. Ptaki przygotowują się do walki, jednak okazuje się, że Kuttler prychodzi do bohaterek po pomoc. Dzięki jego informacjom została obrabowana niezwykle bogata korporacja, która w zemście porwała jego żonę i syna. Ptaki zgadzają się pomóc Calculatorowi pod warunkiem, że zwolni Gusa z jego umowy. Wychodzi na jaw, że w kradzież zamieszana była Catwoman

Dark Days: The Forge #1

Początek wielkiego eventu! Batman prowadzi tajemnicze badania nad substancją zwaną Nth Metal oraz Dionesium. Badania Batmana są na tyle mroczne, że przykuwają one uwagę Zielonych Latarni. Hal Jordan zostaje wysłany, by dotrzeć do źródła problemów mogących zniszczyć wszechświat. Dociera on do jaskini. W tym momencie zostaje odkryta tajemnicza część jaskini. Podczas jej zwiedzania na jaw wychodzi fakt specjalnej drużyny, która w sekrecie przed wszystkimi bada wcześniej wymienione substancje. Hal i Duke docierają do pokoju, w którym przetrzymywany jest Joker, prowadzący obecnie nad czymś badania. Tymczasem ze swojej misji powrócił Mr Terrific. Dzieli się on z Batmanem informacjami pochodzącymi z alternatywnych ziem. Bruce uwalnia Mister Miracle i wspólnie wyruszają do Fortecy Samotności Supermana. Scott pomaga Batmanowi w otwarciu drzwi do tajemniczej części kryjówki Supermana, za którymi kryje się jedna z wież Anti-Monitora.

Detective Comics #958

Spokojny mecz koszykówki zostaje zakłócony przez kreaturę, która woła o pomoc do Azraela. Okazuje się, że na świecie pojawił się Ascalon, którego misją jest zgładzenie nieperfekcyjnego człowieka (Azraela) do dzierżenia miecza św. Dumasa. Ascalon nie czeka długo w ukryciu. Natychmiast przystępuje do uderzenia!

Hal Jordan and the Green Lantern Corps #22

Kosmiczni piraci atakują Mogo! Oba korpusy stają do walki i mimo małych problemów pokonują najeźdźców. Dowodzi nimi Bolphunga, z którym Zielone Latarnie już się starły.  Pojmany dowódca zdradza sekret: jest w posiadaniu wiedzy na temat zabójstwa członka Korpusu Sinestra przez członka Zielonych Latarni.

Justice League of America #8

Podczas jednego ze swoich zadań Amerykańska Liga odkrywa miejsce, gdzie do dzisiaj żyły dinozaury, a wraz z nimi mężczyznę. Człowiek ten nazywa się Brenton Hamilton i żył w tym miejscu 30 lat, odkąd samolot którym leciał z rodzinami rozbił się w tym miejscu. Po powrocie do Stanów postanawia połączyć się z rodziną. Drużyna jest podzielona: Batman, Lobo i Black Canary nie ufają mu, a Vixen, Killer Frost, The Ray i Atom wierzą w jego wersję. Po krótkim śledztwie prowadzonym przez Batmana okazuje się, że intencje Brentona nie są tak czyste na jakie wyglądają.

New Super-Man #12

Superman Zero ściera się z potworem atakującym Szanghaj nie zważając na straty w ludziach. Chińska Liga Sprawiedliwości dołącza się do walki. Nieoczekiwanie ranna Wonder Woman zaczyna zmieniać się w węża i wraz z Supermanem Zero pokonują potwora. Bohaterka jest jednak nie dość że teraz zmieniona w węża, to na domiar złego nie jest z nią dobrze. Z opowieści Batmana Kenan dowiaduje się, że Wonder Woman tak na prawdę jest jedną z przedstawicielek wielkich magicznych węży i liczy sobie kilkaset lat. Bohaterowie nie mogą zaznać jednak spokoju gdyż Superman Zero naciera ponownie, a my dowiadujemy się co stało się z rodzicami Kenana.

Red Hood and the Outlaws #11

Armia najemników ściera się z armią amazonek. Po jednej ze stron opowiada się Red Hood, po drugiej Artemis. Okazuje się, że Artemis naciera na armię najemników, bowiem doszły ją pogłoski o posiadanym przez nich artefakcie, jakim jest łuk Ra. Podczas starcia na jaw wychodzi, że Akkila posiada łuk Dochodzi do morderczego starcia, w skutek którego ginią posiadaczka łuku. Niebezpieczeństwo ustaje, a przepotężny artefakt wpada w ręce Artemis.

Suicide Squad #19

Generał Zod uwalnia się z niewoli Waller. Pomoc otrzymuje ze strony Eradictatora i Cyborga Supermana, który natychmiast wymusza na Zodzie posłuszeństwo. Ten przystępuje do ataku na przeciwników Supermana, bowiem nie życzy sobie, by ktokolwiek jemu rozkazywał. Tymczasem Waller i jej Suicide Squad układają plan powstrzymania Kryptończyka. Wiedząc, że są bezsilni wobec jego zdolności, postanawiają wspólnie zniszczyć Black Vault, portal będący łącznikiem z Phantom Zone. Rick Flag oddaje swoje życie, by na dobre zniszczyć mroczną sferę. Zod ostatecznie ucieka z Belle Reve i przyłącza się do Revege Squad.

Supergirl #10

Supergirl i Batgirl wciąż uwięzione w Phantom Zone zostają pojmane przez tamtejszego watażkę, zarządzającego tamtejszymi najgroźniejszymi osobnikami. Kara jednak odkrywa, że nie są jedynymi uwięzionymi a dawnych przyjaciół można odnaleźć w nieoczekiwanych miejscach.

Superwoman #11

Do miasta powraca Skyhook, tajemnicza zjawa i jeden ze złoczyńców z którymi współpracował ojciec Natashy. Niestety Lana nie jest w stanie dorównać złoczyńcy, który pokonuje ją bez najmniejszego problemu.

The Flash #24

Flash i Green Lantern stawiają czoło atakowi ze strony Multiplexa i jego zwolenników. Tymczasem dochodzi do krwawej potyczki pomiędzy Kid Flashem (Wally West) i Reverse Flashem (Thawne), który nawiedził naszą linię czasową. Podczas potyczki na jaw wychodzi wiele faktów dotyczących Kid Flasha, jak i Barry’ego Allena. Flash za późno dociera na miejsce potyczki. Zmuszony jest wybiec w przyszłość, by uratować Iris z Rąk Thawne’a.

Titans #12

Lilith Clay udaje się do więzionego Psimona. Kobieta chce wydobyć z kryminalisty ważne dla Tytanów informacje. Podczas telepatycznej rozmowy dowiadujemy się wielu szczegółów z życia grupy min. o romansie Lilith i Gratha oraz Wally’ego i Dony Troy, jak i zawiedzionego Arsenala, który chciał wyjawić Donie swoje uczucia. Udawana słabość przed Psimonem powoduje, że wróg wpada w sidła Lilith.

Wonder Woman #24

Diana i doktor Cale wracają do naszego świata. Naukowiec nie jest szczęśliwa, gdyż nie udało jej się wrócić z córką. Cheetah również próbuje dostać się na Themyscirę, jednak brama odrzuca ją, czym budzi jej gniew.  Okazuje się, że Barbara Ann została już kiedyś odmieniona ze swojej zwierzęcej formy, jednak Cale zmieniła ją ponownie. Wściekła i zazdrosna atakuje doktor Cale w jej domu, jednak na pomoc przybywa Diana, która broni Cale, jednak robi to z widoczną niechęcią

Injustice 2 #10

Injustice 2 #10
Injustice 2 #10

Spotkanie Prezydenta i Wice-Prezydenta Stanów Zjednoczonych zostaje przerwane przez Batmana, który zabiera głowy mocarstwa do tajemniczego schronu. Bruce chce odbudować świat. K temu zgromadził sojuszników, których siła wraz z władzą najmocniejszego kraju świata, ma zagwarantować odbudowanie dawnej świetności. Tymczasem Ra’s Al Ghul realizuje swój plan. Porywa znane osobistości, niszcząc przy tym ich dobytki. Na koniec rzuca ich na pożarcie Orce i Killer Crockowi. Boster Gold pojawia się, by towarzyszyć Blue Bettle w ostatnich chwilach jego życia.