Batman: The Dawnbreaker

Batman The Dawnbreaker jest kolejną, mroczną wersją Batmana z “Dark Multiverse”, która zadebiutowała w “Dark Nights: Metal #2”. Genezę postaci możemy poznać w “Batman: The Dawnbreaker #1”.

Historia Batmana The Dawnbreakera

Dawnbreaker pochodzi z Ziemi -32. Historia rozpoczyna się w momencie zabójstwa Państwa Wayne’ów. Bruce jest zrozpaczony, lecz udaje mu się przezwyciężyć strach. W tym momencie pojawia się zielony pierścień mocy, który wybiera go na swego powiernika. Bruce bez namysłu rusza w ślad za zabójcą jego rodziców. Chce zabić go, lecz zostaje powstrzymany przez protokół Korpusu Zielonych Latarni. Wola Bruce’a łamie wszelkie granice. Osiąga ponad dwukrotny poziom naładowania pierścienia. Chęć morderstwa załącza również specjalny tryb w pierścieniu nazwany “śmiercionośny”. Państwo Wayne zostają pomszczeni.

Bruce rusza na Gotham. Zostaje obrońcą miasta, lecz nie takim, jak mogliśmy oczekiwać. Bez namysłu morduje kryminalistów. Wśród ofiar naleźli się min. Scarecrow czy Pingwin. Gordon jest rozjuszony jego postawą. Postanawia przyzwać chłopca do porządku, lecz Bruce ignoruje jego starania i w oka mgnieniu zabija komisarza.

Postawa miliardera spotkała się z krytyczną odpowiedzią Korpusu Latarni. Do Gotham przybywają Strażnicy w asyście wszystkich powierników pierścieni mocy. Niestety nawet siła Korpusu jest zbyt mała w obliczu Bruce’a. Bez najmniejszego problemu milioner wybija cały korpus w pień. Chłopiec ma dość bycia latarnią. Nie chce również być Batmanem. Bruce wchodzi do wnętrza ogromnej baterii mocy zlokalizowanej w Gotham i zostaje.. Dawnbreakerem!

Ciąg dalszy…

Chwilę później Bruce spotyka Batmana Who Laughs. Ten składa chłopcu propozycję nie do odrzucenia. Albo Dawnbreaker przyłączy się do nich, by służyć Barbatosowi lub spotka go natychmiastowa śmierć.

Dawnbreaker zostaje wyłasny do Coast City na “naszej ziemi”. Staje naprzeciwko Hala Jordana. Dochodzi do niewyrównanego pojedynku pomiędzy Latarniami. Hal zostaje przygwożdżony do muru. Jego pierścień nie jest w stanie walczyć z konstrukcjami Dawnbreakera. Co gorsza pierścień Hala nie jest w stanie rozpoznać źródła mocy wydobywającego się z pierścienia jego wroga. W ostatniej chwili Hal zostaje uratowany przez Dr. Fate.