The Terminus Agenda

The Terminus Agenda – Część 1 (Teen Titans #28)

Historia zaczyna się koszmarem Damiana. Ciężko ranny Damian toczy bój z Deathstroke’m, który zamordował wszystkich Nastoletnich Tytanów. Damian wybudza się z krzykiem. Do jego pokoju wchodzi Djinn, która próbuje pocieszyć chłopca.

Damian zwołuje wszystkich Tytanów. Omawiają wspólnie ich kolejny cel. Jest nim koszmar snów Robina – Deathstroke. Damian chce raz na zawsze położyć kres kryminalistycznej karierze Slade’a. Pozostali nie są przekonani do planu. Robin pokazuje im zdjęcia dziewczynki, której matka była terapeutką Wilsona w Arkham (brutalnie zamordowana podczas ucieczki z więzienia). Po chwili ciszy, wszyscy Nastoletni Tytani zgadzają się. Kid Flash na osobności omawia z Damianem swoją dawną realcję ze Slade’m. Damian wykazuje dozę zrozumienia, co do intencji Wally’ego.

Robin udaje się do podziemnego więzienia. Towarzyszmy mu Red Arrow (Emiko Queen). Towarzyszka dzieli się z Damianem wątpliwościami, co do celu ich misji. Uważam, że Deathstroke nie jest przeciwnikiem ich kalibru. Damian zbywa słowa przyjaciółki. Jest pewny swego.

Tytani zastawiają pułapkę na Deathstroke’a. Slade udaje się do najbliższego barabera, aby przystrzyc sobie bródkę. Przebywające wewnątrz osoby są hologramami. Za wizerunkami znajomych Slade’a ukrywają się Tytani. Wilson szybko przejrzał intrygę bohaterów. Dochodzi do zaciętego pojedynku, który kończy się zwycięstwem drużyny Damiana.

Damian osadza Deathstroke’a w swoim podziemnym więzieniu. Sprawy komplikują się, kiedy do więzienia Damiana przybywa Wally, dotychczas nieświadomy o tym miejscu.

Deathstroke #42 –  Część druga

Deathstroke przebywa w więzieniu Robina. Pozostali więźniowie, zwłaszcza Black Mask, są zaintrygowani jego obecnością. Black Mask stara się przekonać Slade’a, by ten pomógł im uciec z więzienia. Najemnik jednak ma po gdzieś jego namowy. Uwalnia się z więzów i opuszcza więzienną celę. Joseph, syn Deathstroke’a, jest zaniepokojony agresją ojca. Prosi go, by nie zabijał Młodych Tytanów.

Młodzi Tytani opuszczają kryjówkę. Udają się do pobliskiego szpitala, gdzie urządzają zasadzkę na Blackrock. Zdesperowany mężczyzna wdaje się z nimi w walkę. Po chwili agresja każdej ze stron ostyga. Blackrok informuje ich, że jest odpowiedzialny za stan swojej matki i chciał popełnić samobójstwo. Zdołowani młodzicy odpuszczają mu i wracają do bazy.

Na miejscu okazuje się, że Deathstroke pozostał w kryjówce Tytanów. Damian jest zdziwiony jego postawą. Deathstroke kolejny raz zapewnia Damiana, że go „uleczy”. Nietypowa terapia mająca polegać, że Damian uśmierci Deathstroke.

#Titans #29 – Część 3

Wracamy na moment do zakończenia wątku z pierwszej części historii. Pomiędzy Robinem a Kid Flashem toczy się burzliwa rozmowa. Speedster jest przekonany, że trzymanie kryminalistów w więzieniu Robina to zły pomysł. Wierzy, że każdy zasługuje na drugą szansę. Odmiennego zdania jest Robin, który znajduje poparcie u Red Arrow.

Damian kontynuuje trening z Emiko. Niestety rezultaty treningu irytują Emiko. Damian jest zbyt skupiony na Deathstroke. Tymczasem Crush (córka Lobo) postanawia odwiedzić Djinn. Mówi koleżance o swoich uczuciach do niej. Całuje ja i odchodzi.

Emiko odwiedza Deathstroke’a w celi. Udowadnia mu, że nie jest jak jej matka. Najemnik wyśmiewa ją i mówi, że każdy prędzej czym później kończy jak swój rodzin.

Damian wybudza się z koszmaru. Śniło mu się, że wszyscy więźniowie uciekli ze swoich cel. Okazuje się, że koszmar jest prawdziwy. Z więzienia Robina uciekają wszyscy przestępcy.

Deathstroke #43

Wszyscy kryminaliści uciekają z więzienia Robina. Damian stara się ich powstrzymać. Jego próby przynoszą efekt wyłącznie na kilka minut. Zostaje odciągnięty od miejsca zagrożenia przez Deathstroke’a. Damian jednak nie ma czasu, aby wdawać się z nim walkę. Co prędzej musi uspokoić sytuację.

W starciu z więzieniami pomagają mu członkowie Młodych Tytanów. W międzyczasie Kid Flash próbuje ponownie przekonać Damiana, że nie powinien tak postępować (tworzyć w tajemnicy więzienie), ponieważ może pociągnąć to całą grupę do odpowiedzialności prawnej. Damian jest odmiennego zdania.

W trakcie walki okazuje się, że Damian przygotował plan B na wypadek ucieczki więźniów. Każdego więźnia zainfekował zabójczym wirusem, który zostanie automatycznie aktywowany po wyjściu więźnia na zewnątrz.

Damian staje twarzą w twarz z Deathstroke’m na dachu siedziby Młodych Tytanów. Deathstroke kolejny raz przekonuje Robina, że go „naprawi”. Naciska na chłopca, aby ten zastrzelił go. Robin zostaje jednak uprzedzony przez Red Arrow (Emiko), która posyła strzałę w stronę najemnika. Strzała trafia Slade’a prosto w oko, przebijając jego czaszkę na wylot.

Teen Titnas #30 – Epilog

Red Arrow czyści dach z krwi Deathstroke’a. Z jej rozmowy z Robinem i Kid Flashem możemy wywnioskować, że ciało Slade’a znajduje się obecnie w kostnicy. Na dach przybywa reszta Tytanów. Wszyscy są oburzeni sekretami Robina i uważają, że należy uwolnić więźniów. Najbardziej rozczarowana postawą chłopca jest Djinn. Dziewczyna postanawia odejść. Crush wpada w złość. Powodem jest zranienie uczuć Djinn przez Robina, do której zaczęła coś czuć. Crush nie kontroluje swoich emocji i zaczyna rzucać Robina, a następnie Kid Flashem. Pomiędzy członkami Młodych Tytanów nawiązuje się zbiorowa wymiana ciosów. Wewnętrzna walka zostaje zakończona wraz z pojawieniem się Lobo, ojca Crush.