Babcia Samo Dobro (Granny Goodness)

Babcia Samodobro (Granny Goodness) zadebiutowała w “Mister Miracle vol. 1 #2” z 1971r. Twórcom postaci jest Jack Kirby.

Kim jest Granny Goodness?

Goodness została za młodu odebrana rodzicom i skierowana na specjalny trening, w efekcie którego miała zostać jednym z elitarnych żołnierzy Darkseida (zwanych Ogarami). Szkolenie polegało na przydzieleniu każdemu z uczestników psa, który był trenowany przez posiadaczy. Szkolenie nie tylko miało na celu przygotowanie obojga do boju, ale przede wszystkim zacieśnić ich więź. Niestety finał szkolenia nie był dobry dla obu stron. Posiadacze zwierząt dostali za zadanie zamordowanie ich. Granny sprzeciwiła się. Oszczędziła swojego psa, a następnie zamordowała swojego szkoleniowca. Darkseid był zaskoczony. Rozkazał Mercy (psu Granny), by ten zabił właścicielkę. Granny w samoobronie wyprzedziła zwierzę odbierając mu życie. Darkseidowi zaimponowało szkolenie Granny, w efekcie czego awansował ją.

Obowiązki Granny Goodness

Granny objęła specjalny ośrodek szkoleniowy, w którym przygotowała specjalnych wojowników Apokolopsis. Środki szkoleniowe nie były przyjazne, bowiem wykorzystywała tortury oraz pranie mózgu. Do ośrodka trafiały przede wszystkim dzieci. Z tego powodu ośrodek przyjął miano ala “sierocińca”. Granny osobiście poszukiwała kandydatów, których szkoliła. Jednym z wyszkolonych osób był Scott Free znany jako Mister Miracle, któremu jako pierwszemu udało się uciec z ośrodka szkoleniowego.

Mistrzyni Manipulacji

Granny Goodness uznawana jest za przywódczynię Female Furies. Prócz tego możemy przyjąć, że Granny bardzo dobrze radzi sobie w manipulowaniu. Udowodniła to podczas miniserii “Amazons Attack”, kiedy skierowała amazonki do wojny, przyjmując wcześniej oblicze Ateny. Granny ponownie przyjęła oblicze Ateny, aby rekrutować wybrane amazonki do jej drużyny fighterek.

Powrót zza światów

Babcia Samo Dobro została zamordowana przez Infinity-Mana. Odrodziła się jednak za sprawą wydarzeń w “Final Crisis”. Ciało Granny dosyć szybko zostało zniszczone przez Black Alice, ale odrodziła się przejmując ciało Krakena (Alpha Lantern) i atakując Johna Stewarta. Działania Babci skierowane były na przejęcia Oa, co miało odkupić ją w oczach Darkseida. Przypuściła atak planetę Zielonych Latarni, dosyć poważnie szkodząc Strażnikom. Jordanowi udało się powstrzymać knowania Goodness.

Babcia Samo Dobro w serii “Mister Miracle”

Ponownie spotykamy Babcię Samo Dobro w 12-częściowej miniserii “Mister Miracle” od Toma Kinga. Dowiadujemy się, że Babcia wychowała Scotta Free oraz Bid Barde. W chwili obecnej prowadzi główne siły Darkseida w wojnie Apokolipsis przeciwko New Genesis. Scott Free i Big Barda otrzymują zadanie zamordowania Granny. Zadanie zostaje wykonane bardzo szybko, a śmiertelny cios pada z ręki Bardy.

Umiejętności Granny Goodness

Charakteryzuje się nadludzką siłą, szybkością odpornością oraz niewrażliwością na różnego typu energie. Wskazać możemy również wyczulone zmysły do stopnia nadludzkiego. Jako “Nowy Bóg” posiada długą linię życia, co praktycznie czyni ją nieśmiertelną. Warto dodać, że jak to przystało na Nowych Bogów, nie starzeje się.