Punchline

Punchline zadebiutowała w “Batman #89” z 2020 roku. Autorami postaci są James Tynion IV, Guillem March oraz Carlo Pagulayan.

Kim jest Punchline?

Punchline jest nową pociechą Jokera, przez wielu określaną mianem “zastępczyni Harley Quinn”. Genezę postaci poznajemy dopiero w komiksie celebrującym 80-lecie Jokera. Z komiksu dowiadujemy się, że Alexis (prawdziwe imię Punchline) była studentką Snyder College. Od jakiego czasu była zauroczona Jokerem. Kontakt z nim nawiązała przez internet. Właśnie w ten sposób poznała przepis na toksynę Jokera. Alexis rozpoczęła test toksyny na bezdomnych.

Dziwnym zachowaniem dziewczyny zainteresował się dziekan uczelni. Postanowił rozmówić się z nią twarzą w twarz podczas szkolnego dnia superbohatera. Po wejściu do pokoju zauważył, że dziewczyna ma na sobie koszulkę z wizerunkiem Jokera. Rozmowa nie uspokoiła go. Alexis wyjaśniła mu, że system jest wadliwy, wpaja dziwne wartości do głowy a społeczeństwo ma do wyboru nie tylko praworządną drogę. W czasie rozmowy Alexis pracuje nad makijażem, aby odsłonić swoją prawdziwą stronę. Dziekan jest kolejnym obiektem doświadczalnym trucizny Jokera stworzonej przez Punchline. Wszystkiemu przygląda się Joker skrywający w szafie Punchline.

Co dalej z Punchline?

Nim Punchline zadebiutowała w “Batman #89”, na moment mogliśmy ja zobaczyć podczas starcia Luthora i Batmana Who Laughs rozgrywającym się w jednym ze spin offów. Joker uderzył w Luthora za olanie jego ostrzeżeń dotyczących starcia z Batmanem Who Laughs. Joker nie był sam. Już wtedy towarzyszyła mu Punchline trzymająca Mercy Gravesa jako zakładnika. Alexis pokazała charakterem i bez mrugnięcia okiem pozbyła się Gravesa.

Pełnoprawny debiut przypadł na “Batman #89”. Właśnie w tym numerze dowiadujemy się, że nowa miłość Jokera objęła wysokie stanowisko w jego gangu, a Joker planuje wdrożyć ogromny plan przeciwko Batmanowi. W nadciągającej wojnie chce z rękawa wyciągnąć asa jakim jest tożsamość Batmana. Do tego zainspirowało Jokera oficjalne oświadczenie Supermana, którym było wyjawienie światu tożsamości.

Co wyniknie ze spotkania Harley i Punchline? Długo nie musieliśmy czekać na odpowiedź. Spotkanie dwóch Pań przypadło na “Batman #92”, kiedy Selina i Harley trafiły na gang Jokera, kierowany przez Punchline, podczas swojej misji. Kobiety doskakują sobie do gardeł, kiedy Harley dowiaduje się kim Alexis jest dla Jokera.

Umiejętności Punchline

Punchline nie posiada supermocy. Scenarzyści określają ją jako przeciwieństwo Harley Quinn – cicha i zabójcza seryjna morderczyni, która bez mrugnięcia okiem wykona najkrwawsze polecenia szefa. Poza sprawnym posługiwaniem się bronią białą oraz sztukami walki wykazuje się nieprzeciętnymi zdolnościami chemicznymi.