Sol Soria

Nie bez powodu kłopotliwe jest znalezienie informacji o Sol Sorii granej przez Alice Braga w „The Suicide Squad”. Jest to prawdopodobnie nowa postać, która nie pojawiła się w komiksie. Drugą teorią, bardzo prawdopodobną, jest założenie, że Sol Soria to żeński odpowiedniki Juana Sorii.

Kim jest Juan Soria?

Juan Soria zadebiutował w „Suicide Squad vol. 5 #33” z 2018r. Twórcami postaci są Simon Spurrier i Fernando Pasarin.

Juan od od małego miał zapędy ku zostaniu superbohater. Okazję ku temu dostrzegł, kiedy poważnie zranił swoją dłoń podczas pracy w magazynie. W trakcie leczenie wstrzykiwał nanoroboty w dłonie, które obdarzyły go mocą otwierania zablokowanych obiektów. Był przekonany, że będzie to wystarczające na zagrzanie ciepłej posadki w Lidzie Sprawiedliwości. Nic bardziej mylnego. Bohaterowie pozbawili go tej nadziei.

Zrozpaczony Juan wykorzystał swoje moce w złych celach. Chciał obrabować bank, co z jego umiejętnościami było banalnie proste. Tak samo proste było dla Ligi powstrzymanie go. Juan nie mógł zostać osadzony w normalnej celi. Zarząd Belle Reve zamknął go w głębokiej dziurze.

Amanda Waller zwęszyła okazję, żeby wykorzystać Juana do swoich celów. Zaprosiła Juana do Suicide Squad, gdzie odegrał, jak się okazało, kluczową rolę. Juan wziął udział w odparciu inwazji obcej cywilizacji. Zupełnie nikt w drużynie nie traktował go poważnie. Rzecz można, że wręcz olewczo. Członkowie Suicide Squad wypchnęli go na przód podczas finalnego starcia z królową kosmitów. Jego śmierć była nieunikniona. W decydującym momencie wróg się skurczył, a Juan go zdeptał. Jak to się stało? Królowa żywiła się pozytywną energią. Brak wiary w Juana, nawet brak wiary w samego siebie, pozbawiło ją energii.

Waller doceniła przydatność Juana i zapewniła mu lepsze warunki w więzieniu. Był to fatalny błąd. Juan współdzielił celę z Killer Crockiem, który prawdopodobnie go zjadł. Gadzi mutant planował to od dłuższego czasu, a o Juanie słuch zaginął.

Czy Sol Soria jest żeńskim odpowiednikiem Juana Sorii?

Fani z całego świata zakładają, że odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca. W chwili pisania artykułu nie mamy oficjalnego potwierdzenia ze strony studia/wydawnictwa/reżysera filmu. Aktualizacja artykułu zostanie przeprowadzona jak tylko otrzymamy oficjalne informacje na ten temat.

Umiejętności Juana Sorii

Juan potrafi otwierać zablokowane miejsca za pomocą swoich dłoni.