Wywiad z cosplayerem Damianem Krawczykiem (KyloRenFromPL)

Jak się zaczęła Twoja przygoda z cosplayem?

Od roku 2016. Dokładnie Międzynarodwy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi. Jednak nie była to postać z Uniwersum DC.

Dlaczego akurat cosplaye ulokowane w tematyce bohaterów DC Comics?

DC to moje dzieciństwo. Pamietam w latach 90-tych zawsze jak wracałem ze szkoły oglądałem serial animowany Batmana (idol), zbierałem także komiksy z bohaterami DC wydawane przez TM-Semic. Kiedyś w planach miałem stworzyć strój jednego z bohaterów z tego uniwersum – dokładnie Flash. Jednak z planów wyszedł Black Mask.

Czym się kierujesz wybierając postać do cosplayowania lub wersję danej postaci?

Hmmm na pewno sympatią do danej postaci. Także to jak ona jest przedstawiona w fimie lub komiksie, zwracam też uwagę na strój.

Czy trudno było Ci zacząć w tematyce cosplayu?

Zawsze podziwiałem osoby, które tworzą cosplaye. Uważam, że każdy kto już w cosplayu ma doświdczenie mniejsze lub większe jest artystą. Początki były trudne, jednak z czasem jest łatwiej, kiedy nabierasz doświadczenia. Z czasem mi było łatwiej dzięki także wielu wskazówką od znajomych, którzy też są cosplayerami.

Co sprawia Ci największą przyjemność w cosplayowaniu?

Móc wczuć się w ulubioną postać oraz brać udział w eventach lub akcjach charytatywnych.

Który z Twoich cosplayów jest Twoim ulubionym? Dlaczego?

Chyba każdy. Każdy z Nich jest dla mnie wyjątkowy i przestawia inną postać, którą bardzo lubię. Jednak chyba tak najbardziej to strój Thanosa z Marvela.

Ile średnio zajmuje Ci stworzenie stroju? Co sprawia Ci największą trudność?

To chyba zależy od stróju. Najdłużeuj pracowałem nad strojem Kylo Rena – około 1,5 roku.

Masz jakieś rady dla początkujących cosplayerów?

Polecam oglądać turtoriale na Yt, są też grupy na Facebooku i tam też można dostać wiele rad i wskazówek.

Czy planujesz kolejne stroje w tematyce DC? Ujawnisz jakie?

Obecnie zbieram materiały na nowy strój – King Shark z Suicide Squad. Mam nadzieję, że jak wrócą eventy będę mógł go zaprezentowąć.

Czy jest jakieś wydarzenie związane z cosplayem, które zapadło Tobie w pamięci? Opiszesz je?

Pierwsza akcja charytatywna z Fundacją Dr Clown w szpitalu.

Działalność Damiana możecie śledzić poprzez: