Yara Flor (Wonder Woman)

Yara Flor zadebiutowała w „Future State: Wonder Woman #1” z 2021r. Twórcą postaci jest Joelle Jones.

Kim jest Yara Flor?

Nowa Wonder Woman zastępująca Dianę pod jej nieobecność. Córka brazylijskiego Boga rzeki i amazonki. Yara nie zamieszkuje Themysciry choć jest w bliskich relacjach z amazońskimi siostrami. Mówią nam o tym okoliczności, w których poznajemy Yarę.

W alternatywnej przyszłości zaginęły amazonki z Themysciry. Zaginięcie jest mało odpowiednim słowem. Amazonki zostały uwięzione w Hadesie z nieznanych nam powodów. Yara chce wkraść się do podziemnego królestwa i uratować stamtąd amazońskie siostry. Odszukuje Hydrę i zabija bestię. Jej kieł ma stanowić odpowiednią cenę, żeby wykupić sobie drogę.

Caipora, brazylijski duszek chroniący lasy, powstrzymuje Yarę przed pozbawieniem martwej Hydry kłów. W zamian oferuje pomoc w przekupieniu strażników Hadesu. Yara przyjmuje propozycję. Ukradkiem przechodzą koło Cerbera oraz zaliczają bramki kontrolne. Yara zapomniała monet, żeby wykupić przeprawę łódką u przewoźnika. Strażnik oddelegował ją na koniec kolejki. Brazylijska następczyni Diany nie słynie z cierpliwości. Udowodniła to rozwalając wcześniej barierki ochronne, a teraz kradnąc monetę zapaśnikowi sumo stojącym przed nią w kolejce. Wywiązała się głośna potyczka, która zbudziła Cerbera z głębokiego snu.

Umiejętności Yary

Yara sprawnie posługuje się własnym odpowiednikiem lassa prawdy, nie wywołującym żadnych efektów na spętanych osobach. Obeznana jest w posługiwaniu się bronią białą. Podczas przygód towarzyszy jej Jerry, biały pegaz.