Future State

Jak mogłaby się potoczyć przyszłość w nowym wszechświecie, powstałym jako następstwo “Death Metal”? Odpowiedź znajdziecie w wydarzeniu “Future State” przedstawiającym jedną z alternatywnych przyszłości obecnej formy wszechświata. Wydarzenie rozgrywa się w okresie styczeń-luty 2021r. Poniżej znajdziecie streszczenia komiksów, które ukazały się w ramach eventu.

Future State: Wonder Woman #1


Yara Flor przedziera się przez dżungle. Odnajduje prehistoryczną bestię, Hydrę. Staje z nią do walki. Odcina jedną z dwóch głów. To jednak nie wystarcza, żeby zgładzić bestię. Odrastają nowe głowy, a starcie się zaognia. Yara wzywa Jerry’ego do walki. Pegaz, który na czas pojedynku, odnalazł źródełko wody. Jerry pojawia się po dłuższej chwili. Yara dosiada skrzydlatego wierzchowca, unika głów bestii i wbija miecz prowokując bestię, by ta sama przegryzła swoją szyję.

Hydra została zgładzona. Yara chce pozbawić martwego stwora jednego z kłów, żeby wykupić sobie wstęp do Hadesu i uratować duszę siostry wojowniczki z plemienia. Powstrzymuje ją przed tym Caipora, byt z mitologii Brazylijskiej chroniąca lasy. Yara jest przeciwnego zdania. Z pomocą lassa zachęca Caiporę do pomocy.

Duszek pomaga Yarze dostać się do Hadesu bez konieczności wkupywania się kłem Hydry. Podziemie przypomina lotnisko. Przed łodzią czeka ich odprawa, a następnie postój w długiej kolejce. Yara oraz Caipora po cichu przemykają koło Cerbera, a następnie przechodzą odprawę. Proces jest przyspieszony, bowiem zniecierpliwiona Yara wyrywa barierkę. Kolejka do przewoźnika nie ma końca. Kiedy Yara dostaje się do niego, okazuje się, że zapomniała pieniędzy. Wraca na koniec kolejki. Postanawia ograbić zapaśnika sumo stojącego przed nią. Udaje jej się to z pomocą Caipory, której świnka gryzie zapaśnika w tyłek. Komiczna sytuacja wywołuje zamęt w kolejce. Yara nie patyczkuje się. Używa lassa, żeby uspokoić towarzystwo. Zamęt był jednak na tyle głośny, że przebudził się Cerber. Trzy głowy pies atakuje Yarę.

Future State: The Next Batman #1

Magistrat przejął kontrolę nad Gotham. Prywatna grupa ochroniarska wymierza sprawiedliwość oraz kara wszystkich zamaskowanych. Żołnierze na każdym kroku, latające drony nad głowami. Bezpieczeństwo pełną gębą? Nowy Batman nie boi się restrykcji. Przemierza Gotham nocą i rozprawia się z bandytami. Choć w komiksie nie została ujawniona jego tożsamość to wiemy, że jest nim Tim Fox, syn Luciusa Fox’a. Tim pojawił się w mieście po latach nieobecności, odwiedzając siostrę będącą w szpitalu. O obecności brata dowiedział się na miejscu Luke, który wyprawił mu wykład moralności.

Tim na początku rozkłada na łopatki jednego z zamaskowanych przestępców. Nieco później staje do walki z rekrutami zamaskowanego gangu charakteryzującego się maskami Bane’a. Rekruci mają za zadanie zabić wyznaczony cel. Sytuacja komplikuje się, kiedy stres bierze przewagę. Nietrafiony strzał przyczynia się do zamętu na przedmieściach Gotham. Interweniuje Batman. Po chwili dołącza się magistrat, który przechodzi do ostrej wymiany ognia. Batman ucieka z miejsca strzelaniny przy pomocy dymnych bomb i wyrzutni haków. Zabiera ze sobą chłopaków.

Noc w Gotham jeszcze się nie skończyła. Zagrożone jest życie kolejnego mieszkańca ze strony nieznanej czytelnikowi grupie zamaskowanych złoczyńców.

Obserwujemy sytuujące w Gotham na dwóch innych frontach: Duke robi za przemytnika pomagając rodziną z Gotham opuścić mieścinę przejętą przez Magistrat. W przewiezieniu rodziny pomaga mu Katana, nieco unowocześniając swój uniform. Katana bierze na siebie nie tylko główne siły. Również posiłki. Ma kłopoty, żeby poradzić sobie z przywódcą oddziału. Niespodziewanie pojawia się Jefferson. Zupełnie odmieniony. Ze słów Tatsu możemy wywnioskować, że Black Lightning został przeklęty czarną magią, przez co zmienił swoją postać w czystą błyskawicę.

Drony magistratu dają się we znaki mieszkańcom Gotham. Grupa zatrzymanych mieszkańców zostaje uratowana przez oddział przestępców dowodzonych przez Arkham Knight. Oddział wchodzi w zawadę z Magistratem, przejmując ich cele, niszcząc sprzęt, unieszkodliwiając oddziały itp. Sojusznicy Astrid zlokalizowali kolejny cel mieszący się na północy. Dziewczyna rusza wraz z Clayface czy Dentem, żeby raz jeszcze przeszkodzić Magistratowi.

Celem Magistratu był Killer Crock. Krokodylek został dość mocno poszarpany przez drony. Astrid w porę uratowała go. Zabrali rannego Croca do kryjówki ulokowanej w rezydencji Wayne’a. Tam Croc wrócił do pełni zdrowia. Astrid zmobilizowała grupę i skutecznie stawiali dalej czoła Magistratowi.

Future State: Swamp Thing #1

Nowy Jork jest wyniszczony w skutek wojny natury z ludzkością. Wojna zasiała ogromne spustoszenia. Możemy mówić o klimatach postapokoliptycznych. Nowy Jork porośnięty jest puszczą, a zasiedlają ją mieszkańcy powstali ze Swamp Thinga.

Ojciec Zieleni, tak nazywany przez swoje dzieci, poszukuje pozostałości ludzkości. Uwagę Bagniaka przykuwa ogień na Manhatannie. Żar powstał ze szczątków auta zostawionych lata temu przez ludzi. Swamp Thing uratował swoje dzieci.

Bagniak wyrusza na północ w poszukiwaniu ludzi. Wyprawa zakończyła się sukcesem. Lud Swamp Thinga odnalazł mężczyznę skrywającego się w jaskini. W trakcie rozmowy z nim okazuje się, że mężczyzna zamieszkiwał lasy S.T.A.R.. Opuścił je ze względu na pogarszającą się sytuację, od kiedy pojawił się Undying Man. Celem wędrówki mężczyzny było odnalezienie na ziemiach Swamp Thinga istot, które pomogą mu uporać się z zagrożeniem i ocalić jego ludzi.

Future State: The Flash #1

Kolejny kryzys w świecie Barry’ego. Speedsterzy zostali pozbawieni swoich mocy. Korzystając z broni Rogues, włamują się do kryjówki Checkmate i kradną hełm Devoe. Barty ginie w trakcie włamania, o co obwinia się Max.

Ze słów Barry’ego dowiadujemy się, że Wally zaczął się dziwnie zachowywać. Bez powodu ukradł speedsterom moce, a następnie zabił Wallace. Barry doszukuje się w tym ukrytego sensu. Postanowił przekształcić machinę Devoe, żeby nawiązał telepatyczny kontakt z Wally’m i nawrócić przyjaciela.

Rośnie podburzone zachowania tłumów wobec Wally’ego. Max, Jay oraz Avary nie chcą mieszać się w plan Barry’ego. Allen nakłania ich na jeszcze jedną próbę. Przekonują się widząc dzieło Barry’ego – Hełmy Garricka posiadające modyfikacje kasku Devoe.

Grupa dawnych speedsterów nawiązuje telepatyczny komunikat z Wally’m. W trakcie rozmowy telepatycznej wychodzi, że Wally jest więźniem we własnym ciele. Fizyczna forma jest kontrolowana przez kogoś lub przez coś. Moc przekracza ludzkie pojęcie. Ciało Wally’ego bez problemu łapie telepatyczną formę Garricka. Atak jest na tyle silny, że nie wytrzymuje fizyczne serca Jay’a.

Iris w ostatnich chwili dotarła do mieszkania Avary. Ściągnęła hełmy z głów speedsteów, ratując ich przed podzieleniem podobnego losu jak Garrick. Barry jest roztrzęsiony. Nie ma wyjścia. Musi postąpić konkretnie wobec dawnego wychowanka. Otwiera swoją bazę dowodów, w której znajdują się bronie jego dawnych przeciwników. Chce je wykorzystać przeciwko przyjacielowi.

Future State: Superman of Metropolis #1

Metropolis jest podzielone. Kontrolę nad miastem przejął rząd, co nie podoba się mieszkańcom. Jon jest przekonany, że mieszkańcy są wręcz kontrolowani przez obce oprogramowanie. Do miasta wdziera się wojsko. Otwierają ogień. Jon osłania swoim ciałem mieszkańców i stara się załagodzić sytuację. Włamuje się do laboratorium skąd zabiera Brain Cell, inteligentne urządzenie powstałe z ciała Brainiaca, stojące za wszystkim, co dzieje się aktualnie w Metropolis.

Jon robi najgłupszą rzecz, jaką mógł zrobić. Używając kryptońskiej technologii, skórczył Metropolis i zabutelkował je. Zabrał miasto oraz Brain Cell do Fortecy Samotości.

Niedługo później pojawiła się tam Supegirl w towarzystwie armii USA. Kara jest wzburzona pochopnym zachowaniem Jona i przemawia mu pięściami do rozumu. Walkę kryptończyków wykorzystał Brain Cell. Pochłonął zabutelkowane Metropolis oraz przyzwał ogromnych rozmiarów frachtowiec, który w moment zniszczył drony armii wojskowej. Kara i Jon chcą odebrać zmniejszone Metropolis. Podmiot strzela zabójczym promieniem w Karę, co oszałamia ją na dłuższą chwilę. Następnie Brain Cell ucieka. Jon jest roztrzęsiony stanem Kary i pozwala mu uciec.

Z komiksu również dowiadujemy się, że w Metropolis pojawił się czarnoskóry Mister Miracle (ewidentnie mający na pieńku z nowymi stróżami mieściny) oraz Guardian działający pod nieobecność Clarka.

Future State: Harley Quinn #1

Magistrat ściga Harley. Dawna wspólniczka Jokera dzielnie odpiera napór ale ostatecznie zostaje pochwycona.

Po kilkunastu minutach budzi się w szklanej celi. Za szybą stoi Dr Crane. Całkowicie odmieniony. Crane porzucił życie jako przestępca, dołączając do Magistratur. Prosi Harley o pomoc. Oferuje jej wolność jeśli ta wykorzysta swoje umiejętności do pochwycenia Pyga oraz Firefly. Harley, nie mając innego wyboru, przystaje na propozycję.

Magistrat wdraża plany Harley, choć nie są zachwyceni, że muszą nadstawiać karku za klaunicę. Pomysły Harley przyniosły oczekiwany rezultat. Kolejny celem na liście Crane’a jest Black Mask.

Simon włamuje się do tajnego miejsca, gdzie udaje mu się oczyścić swoją kartotekę. W jego kryjówce przebywają sojusznicy mających na twarzach czarne maski. Czy gang Czarnej Maski zatrzęsie Gotham?

Kolejność czytania Future State