Batman Incorporated

Batman Incorporated zadebiutowało w komiksie „Batman and Robin #16” z 2010 roku. Twórcami grupy są Grant Morrison, Cameron Stewart i Frazer Irving.

Czym jest Batman Incorporated?

Grupa prowadzi działalność na całym świecie, gdzie Bruce Wayne poszukuje potencjalnych „Batmenów” do swojego nowego projektu. Grant Morrison stwierdził, że seria zawiera zarówno nowe, jak i znane postacie, takie jak Knight i Squire. Zapowiedział także innego Batmana z Anglii, który nie jest Rycerzem, oraz postać Hooda, która pojawiła się w „Batman: Shadow of the Bat”. Podczas podróży Batmana w celu rekrutacji przedstawiciela z Argentyny, pojawi się El Gaucho. Kate Kane, obecna Batwoman, oraz jej poprzedniczka Kathy Kane, pojawiają się w serii, w tym w retrospekcjach. W serii występuje również Batwing z Afryki Północnej i Nightrunner z Francji, a Cassandra Cain, była Batgirl, zostaje przedstawiona jako przedstawicielka Batman Inc. z Hongkongu.

Morrison kontynuuje zwięzłe, trzyczęściowe wątki fabularne, a pierwszy rok serii, który nazywa „pierwszym sezonem”, obejmuje historie jedno- lub dwuczęściowe. Głównym wątkiem serii jest walka Batmana i jego sojuszników z organizacją przestępczą Lewiatan. Bruce Wayne przenosi działania Batmana na skalę globalną, starając się zrekrutować nowych członków do Batman Incorporated. W trakcie serii Batman i Catwoman stają do walki z Lordem Śmierci w Japonii, a Bruce Wayne w Argentynie próbuje przekonać El Gaucho do dołączenia do swojej inicjatywy. Batman odkrywa również, że Lewiatan kierowany jest przez Talię al Ghul, matkę Damiana. Seria porusza różnorodne wątki, w tym starania Bruce’a Wayne’a o rozbudowanie swojej globalnej sieci superbohaterów.

Współczesne przygody Batman Incorporated

Batman stworzył nową odsłonę Batman Incorporated, której przewodził Ghost-Maker. Jako lider, włączył do zespołu Clownhuntera, traktując go jak swojego protegowanego. Grupa szybko stała się celem nieznanego zabójcy, który systematycznie eliminował jej członków. Po kilku epizodach ujawniono, że za morderstwami stoi były współpracownik Ghost-Makera, powracający z pragnieniem zemsty.

Popularni członkowie Batman Incroporated

Grupa liczny kilkanaście aktywnych członków Wśród nich wskazujemy:

  • Batman
  • Ghost-Maker
  • Clownhunter
  • El Gaucho
  • Knight
  • Squire
  • Batwing
  • Nighthunter