Nowe informacje o „House of Brainiac”

DC udostępniło więcej informacji o tegorocznym „House of Braniac” i „Trinity of Evil”.

„House of Brainiac”, czyli inwazja Metropolis przez Brainiaca i wyhodowaną armię Czarnian, rozpocznie się 9 kwietnia w „Action Comics #1064” (komiks będzie liczył 40 stron). Saga z Brainiaciem będzie kontynuowana w „Green Lantern #10” (9 kwietnia), „Superman #13” (16 kwietnia), „Power Girl #8” (23 kwietnia) i „Superman: House of Brainiac Special #1” (30 kwietnia). Celem Brainiaca nie będzie zdobycie Metropolis.

Guy Gardner będzie chciał aresztować Lobo w „Green Lantern #10”. Areszt nie będzie stały, bo w „Superman #13” Superman i Lobo połączą siły i ruszą na poszukiwania Brainiaca. Istotną rolę w inwazji odegrają Power Girl i Crush, córka Lobo.

Podczas wydarzenia dowiemy się, w jaki sposób Brainiac stworzył zabutelkowaną Czarnię, jaki jest sekret Perry’ego White kandydującego na burmistrza Metropolis, jaki udział w wydarzeniach ma Amanda Waller itd.

Saga z Brainiaciem jest kolejnym filarem podbudowującym „Trinity of Evil”. Pierwszym filarem jest „Beast World”. Główna okładka „Superman #13” będzie łączyła się z główną okładką „Action Comics #1064” – panoramiczne przedstawienie walki drużyny Supermana z siłami Brainiaca.

źródło informacji: DC