LEGO Batman 2: DC Super Heroes

LEGO Batman 2 DC Super Heroes

Druga część „klockowej” adaptacji przygód Mrocznego Rycerza. Tak jak w poprzedniej części, za produkcję gry odpowiada studio Traveller’s Tale. Wydawcą jak zawsze w przypadku gier osadzonych w uniwersum DC, jest Warner Bros Interactive Entertainment (Dystrybucją w Polsce po raz kolejny zajęła się Cenega). Gra zadebiutowała na światowym rynku 19 czerwca 2012 roku, w Polsce 22 czerwca. Program jest dostępny w wersji PC , PS3 , PS Vita, X360, iOs, oraz konsole Nintendo 3DS, Wii, Wii U i DS.

Gra oczywiście doczekała się poprawienia szaty graficznej w stosunku do poprzedniczki. Producenci udostępnili nam również kilka nowych rozwiązań w kwestii samej rozgrywki, te jednak nie mają znaczącego wpływu na rdzeń zabawy. Tak więc mamy tutaj do czynienia z formułą do jakiej Traveller’s Tale zdążyło już przyzwyczaić.

Dużo tutaj humoru, zabawne gagi tym razem są jednak okraszone świetnym dubbingiem. Pojawiają się nowe gadżety oraz pojazdy jakimi przyjdzie nam pokierować. Po raz wtóry poziomy wypełnione będą alternatywnymi kostiumami (te również doczekały się modyfikacji) oraz innymi znajdźkami , których zadaniem jest wydłużenie zabawy poprzez eksplorację.

Przejdźmy jednak do zmian. Największymi są udostępnione nam w znacznym stopniu Gotham, które będzie mogli swobodnie przemierzać, a także nowe postaci. Tym razem Batman może liczyć na pomoc nie tylko Robina, ale także Supermana, Flasha, Wonder Woman i pozostałych członków Justice League. Jak nie trudno się domyślić , zabieg ten ma znaczący wpływ na historię zaprezentowaną w grze. I tak ,w miarę postępów w rozgrywce, nasi bohaterowie będą mogli nauczyć się nowych umiejętności, które pozwolą nam sprawniej pokonywać wrogów (Green Lantern budujący ciuchcię, przy pomocy której pokonamy nawet dużą liczbę przeciwników) czy po prostu pchnąć fabułę do przodu.
Będąc przy fabule, należy powiedzieć, że nie grzeszy ona ambitnością. Lex Luthor wyciąga z więzienia Jokera, by wraz z nemezis Batmana zdobyć władzę w Gotham city. Jako, że każda akcja budzi reakcję, w mieście pojawia się Superman . W obliczu starcia z dwójką genialnych superzłoczyńców, Batman (niechętnie) godzi się na współpracę z Kryptończykiem. W tym miejscu oczywiście rozpoczyna się właściwa część zabawy. Naszym zadaniem jest po raz kolejny ocalić miasto i wtrącić za kratki „tych złych”.
Zdaniem podsumowania, powiedzieć należy , że mamy tutaj grę w myśl zasady „więcej i lepiej”. Dostajemy od dewelopera ładniejszą, bardziej rozbudowaną historię z duńskich klocków, która wciąga i bawi zarówno kiedy gramy samodzielnie, jak i na podzielonym ekranie. Tytuł świetny, sprawiający mnóstwo przyjemności, nawet po kilku latach od premiery. Z bardzo dobrym udźwiękowieniem oraz wyważonym podziałem zagadek logicznych i czysto zręcznościowych.

Zachęcam i polecam gorąco zapoznanie się z tą grą, lub dla tych którzy już grali, odświeżenie sobie przygód Lego Gacka przed premierą filmowej animacji.