Robin King

Robin King zadebiutował w “Dark Knights: Death Metal #2″ z 2020r. Twórcami postaci są Scott Snyder, Greg Capullo oraz Jonathan Glapion. Genezę postaci poznaliśmy w Dark Nights: Death Metal Legends of the Dark Knights (2020) #1”.

Kim jest Robin King?

Wszystko zaczęło się w kluczową noc życiu Bruce’a. Tajemniczy kieszonkowiec atakuje państwa Wayne’ów. Ku zaskoczeniu wszystkich, Bruce wyjmuje z kieszeni nóż i skacze do gardła napastnika mordując go z uśmiechem na twarzy. Następnie zabiera broń napastnika i zabija swoich rodziców. Na twarzy Bruce’a gości wyłącznie uśmiech.

Po kilku minutach od zdarzenia przybywa policja. Bruce udaje zrozpaczonego chłopca. Funkcjonariusze zabierają go do rezydencji, w której przybywa Alfred. Po kilku dniach z wizytą przyjeżdża Gordon dzieląc się z Alfredem wskazówkami o prawdziwym przebiegu wieczoru. Bruce wymierza kuszą w Gordona i przebija mu gardło. Po tych wydarzeniach słuch o bogaczu zaginął. Powraca do rezydencji po kilku dniach. Posiada na sobie strój króla Robina, który wręczył mu Batman Who Laughs. Z zimną krwią morduje lokaja i rozsiada się wygodnie w swoich fotelu. Uczynienie Bruce’a królem Robinów miało miejsce w “Dark Nights: Death Metal #2”.