Birds of Prey #6

Dlaczego Batgirl nie dołączyła do nowej formacji Birds of Prey? Odpowiedź poznaliśmy w szóstym zeszycie „Birds of Prey” z tego tygodnia.

Wrażenia z komiksu i serii

Na wstępie warto wspomnieć, że „Birds of Prey” rozpoczęło się od misji ratunkowej Cynthi, siostry Black Canary. Dinah stworzyła zespół składający się z takich postaci jak: Black Canary (czyli ona sama), Harley Quinn, Big Barda, Cassandra Cain, Zealot i Meridian. Komiks ten oferuje całkiem przyjemną i momentami emocjonującą przygodę, jednak na obecnym etapie brakuje mi wyczuwalnej chemii między bohaterkami – wydaje się, że nie poświęcono wystarczająco dużo uwagi na rozwój ich wzajemnych relacji.

Streszczenie „Birds of Prey #6”

Tajemnica decyzji Dinah została wyjaśniona podczas dyskusji między Meridian a Black Canary. Mizoguchi ujawniła, że Dinah podświadomie postanowiła nie rekrutować Barbarę do misji, ponieważ w alternatywnych liniach czasowych kończyło się to śmiercią jej siostry i Barbary. Meridian obserwowała różne wersje wydarzeń, w których zawsze ginęły obie kobiety, lub jedna z nich. Wpłynęła więc dyskretnie na Dinah, by ta nie angażowała Barbary. Jednak zakończenie misji nie oznacza, że życie Barbary jest bezpieczne. Tajemniczy wróg, wykorzystujący technologię Meridian, może być na tropie Batgirl. Mizoguchi postanawia opuścić drużynę, aby zbadać tę sprawę. Całą rozmowę podsłuchała Cassandra, która następnie oferuje wsparcie Dinah. Razem decydują, że nadszedł czas, aby zrekrutować nowe bohaterki do ekipy.