Historia Istot Spektrum

Uosobienie gniewu

Rzeźnik – uosobienie gniewu, jest połączony z czerwonym światłem gniewu i przypomina demonicznego byka, a jego głowa i rogi przypominają symbol Czerwonych Latarni. Rzeźnik narodził się wraz z pierwszym morderstwem. Pierwszy raz został wspomniany w „Green Lantern #51”.

Atrocitus zahipnotyzowany gniewem, który wyczuwał od Spectre’a chce zwerbować go jako istotę swojego korpusu. Mimo że Spectre na chwilę zmienia się w Czerwoną Latarnię, szybko odrzuca jednak tą formę, tłumacząc, że jest on uosobieniem boskiego gniewu i nie należy do Atrocitusa. Spectre mówi Atrocitusowi, że natknął się na „szkarłatną istotę gniewu” i że Atrocitus polegnie, jeśli będzie jej szukał.

Nie zniechęcony przez Spectre’a Atrocitus wyrusza na poszukiwania Rzeźnika, znajdując istotę i zamykając ją w swojej czerwonej baterii, póki Krona jej nie przejął. Krona najechał na Oa i nakazał Rzeźnikowi opętać jednego ze Strażników Wszechświata, Herupe. Gdy Krona zostaje zabity przez Hala Jordana, Rzeźnik zostaje uwolniony spod jego wpływu, jednak szybko zaczyna cierpieć z powodu kończących się pokładów spektrum. Po tym, jak Relic niszczy Korpus Niebieskiej Latarni i wysysa zielone światło z centralnej baterii Oa, niszcząc tym samym planetę, Rzeźnik poświęca się, pozwalając Kyle’owi Rynerowi na wpojenie go do Ściany Źródła, by przywrócić równowagę spektrum.

Okazuje się jednak, że z gniewu pozostałego na Ziemi po wojnie z Atrocitusem („Red Lanterns #39”) zrodziła się nowa istota znana jako Czerwony Świt. Według Atrocitusa nowa istota wciąż dojrzewa w centrum Ziemi, a kiedy się urodzi nowa czerwona istota, opanuje Ziemię gniewem.

Uosobienie chciwości

Ophidian – uosobienie chciwości, połączone z pomarańczowym światłem. Istota ta ma postać olbrzymiego węża z symbolem Pomarańczowego Agenta na głowie. Ophidian narodził się, gdy pierwsze stworzenie zjadło więcej, niż potrzebowało. Ophidian pierwszy raz został wspomniany w „Green Lantern #52” gdzie dowiadujemy się, że jest on uwięziony w centralnej baterii Larfleeze’a, gdzie on sam go uwięził. Dowiadujemy się również że Ophidian nienawidzi Larfleeze’a za pozbawienie go wolności.

Gdy Hector Hammond uciekł z więzienia, wyśledził Larfleeze’a, odebrał mu baterię, po czym zjadł ją, stając się tym samym nowym nosicielem dla Ophidiana. Ophidian wraz z resztą Istot zostaje schwytany przez Kronę, jednak odzyskał wolność tuż po tym, jak Hal Jordan, pokonał zbuntowanego Strażnika. Ophidian zaczyna cierpieć z powodu kończących się pokładów spektrum i pozwala Kyle’owi Rynerowi na wprowadzenie go do Ściany Źródła, by przywrócić równowagę Emocjonalnego Spektrum.

Usosobienie strachu

Parallax – uosobienie strachu, połączone z żółtym światłem Emocjonalnego Spektrum. Parallax jest robakopodobną istotą z symbolem Korpusu Sinestro wewnątrz paszczy. Narodził się w momencie, gdy najwcześniejsze formy życia poczuły przerażenie.

Parallax rozprzestrzeniał strach wśród każdej cywilizacji, póki nie został złapany przez Strażników Wszechświata i uwięziony w centralnej baterii Zielonych Latarni. Jego obecność w centralnej baterii tworzyła tak zwaną „żółtą nieczystość”, która sprawiała, że pierścienie Zielonych Latarni nie działały na kolor żółty. Po zniszczeniu Coast City Parallax opętuje Hala Jordana, co doprowadza do prawie całkowitego zniszczenia Korpusu Zielonej Latarni.

Na końcu „Green Lantern: Rebirth” Jordan, Ryner, Stewart, Kilowog i Gardner walczą z Parallaxem i ponownie zamykają go w centralnej baterii. Później Zielone Latarnie uczą się, że mogą pokonać „żółtą nieczystość” jeśli pokonają swoje lęki.

Parallax był pierwszą Istotą złapaną przez Kronę. Gdy zbuntowany Strażnik najechał na Oa, Parallax przywrócił „żółtą nieczystość” i zyskał kontrolę nad Zielonymi Latarniami. Jednymi Latarniami zdolnymi oprzeć się jego mocy byli Hal Jordan, Guy Gardner, John Stewart, Kyle Ryner i Ganthet. Po pokonaniu Krony Parallax zostaje usunięty z baterii i umieszczony w żółtej baterii Korpusu Sinestro.

Podczas historii „Wrath of the First Lantern” Volthoom uzbierał dość mocy, by zmienić rzeczywistość. Wtedy Sinestro uwalnia Parallaxa i jako jego nowy nosiciel Sinestro zabija wszystkich Strażników z wyjątkiem Gantheta.

Uosobienie woli

Ion – uosobienie woli, reprezentujące zielone światło. Ion posiada formę ogromnej ryby lub wieloryba z symbolem Zielonych Latarni na grzbiecie Narodził się, gdy życie po raz pierwszy poruszyło się samo z siebie. Reprezentujący stabilność siły woli Ion wspiera swoich nosicieli w zamian za ich wolę, co odróżnia go od innych Istot, które starają się zdominować nosiciela. Iona widzimy pierwszy raz podczas wydarzeń „Sinestro Corps War” kiedy to zostaje wyciągnięty z Kyle’a Rynera w „Green Lantern vol. 4 #24”.

Po wyciągnięciu z Kyle’a Ion jest przetrzymywany na Qward i jest obiektem eksperymentów Anty-Monitora. Zostaje uratowany przez grupę Latarni i zwrócony na Oa, gdzie łączy się z nowym członkiem Korpusu, Sodam-Yatem z Daxam, by stworzyć siłe, zdolną odeprzeć Superboya-Prime.

Ion jako drugi został schwytany przez Kronę, który zmusił Istotę do zawładnięcia jednym ze Strażników Wszechświata podczas ataku na Oa. Ion, zostaje oswobodzony, gdy Jordan zabija Kronę. Po tych wydarzeniach Ion powrócił do centralnej baterii, która odrzuciła Istotę, gdy ta zaczęła cierpieć z powodu nieznanej choroby. Podczas ataku Relica, który starał się zapobiec wyczerpaniu Emocjonalnego Spektrum, Ion poświęcił się dla ratowania równowagi Spektrum.

Podczas swojego wygnania z Korpusu Zielonej Latarni, Hal używał prototypowej rękawicy zbudowanej przez Kronę. Jak się później okazało, korzystanie z wynalazku zbuntowanego Strażnika zaczęło zmieniać Hala w czystą energię woli. Prawdopodobnie, gdyby Hal nie zaprzestał używania rękawicy, stałby się kolejnym uosobieniem zielonego światła.

Uosobienie nadziei

Adara – uosobienie nadziei, połączone z niebieskim światłem Emocjonalnego Spektrum. Ptako-podobna istota z symbolem Niebieskich Latarni na piersi. Adara pierwszy raz została przedstawiona w „Blackest Night” kiedy Sinestro jako Biała Latarnia ujawnia powstanie Istot Spektrum. Dowiadujemy się wtedy, że Adara narodziła się, gdy inteligentna istota zaczęła modlić się podczas powodzi.

Adara zostaje schwytana przez Kronę, który nakazuje jej opętanie Strażnika podczas inwazji na Oa. Adara, zostaje uwolniona spod kontroli Krony wraz z jego śmiercią z ręki Hala Jordna. Wolna Adara powraca do centralnej baterii Niebieskich Latarni, jednak szybko opuszcza ją, gdy Relic niszczy Niebieskie Latarnie. By przywrócić równowagę w Spektrum, Istota Nadzieji poświęca się i pozwala Kyle’owi na wprowadzenie jej do Ściany Źródła.

Uosobienie współczucia

Proselyte – uosobienie współczucia i światła indygo. Proselyte ma formę głowonoga z wewnętrzną częścią przypominającą symbol Plemienia Indygo. Pochodzenie Proselyte zostało wyjaśnione w taki sposób: „Gniew powstał z morderstwa, Nadzieja z modlitwy, a Współczucie było dane nam wszystkim’.

Po pojmaniu przez Kronę Proselyte zostaje zmuszony do opętania jednego ze Strażników Wszechświata i zostaje uwolniony, gdy Hal Jordan pokonuje Kronę. Odczuwając dziwną chorobę z powodu wyczerpywania się Emocjonalnego Spektrum, Proselyte poświęca się, by Kyle mógł przywrócić równowagę w Spektrum.

Uosobienie miłości

Drapieżnik – uosobienie miłości, połączone z fioletowym światłem. Drapieżnik posiada formę dinozauropodobnego stworzenia z kolczastym pancerzem pokrywającym jego ciało.

W „Green Lantern vol. 4 #43” Scar ujawnia, że Gwiezdne Szafiry mają dostęp do istoty uosabiającej miłość, którą nazywa Drapieżnikiem. Pomimo że Drapieżnik żyje z Gwiezdnymi Szafirami, ich relacje nie są znane. Kiedy Czarne Latarnie ożywiają parę, której miłość zasilała Gwiezdne Szafiry, Drapieżnik ucieka ze swojego kryształowego więzienia. Powraca jednak by pomóc Carol Ferris w powstrzymaniu inwazji z Thanagaru. Jakiś czas po tym zostaje pojmany przez Kronę i zmuszony do przejęcia kontroli nad jednym ze Strażników podczas ataku na Oa i zostaje uwolniony, gdy tylko Hal Jordna pokonuje Kronę. Tak jak reszta Istot, Drapieżnik poświęca się dla przywrócenia równowagi w Emocjonalnym Spektrum.

Uosobienie śmierci

Black Hand – pierwsza Czarna Latarnia, uosobienie śmierci i połączenie Nekrona ze światem żywych. Jego pozycja została później przejęta przez Hala Jordana, który poświęcił się, by uciec ze Strefy Śmierci i powstrzymać Pierwszą Latarnią, przez co Black Hand zmienił się w pył. Wkrótce Black Hand znów zostaje uosobieniem śmierci, gdy czarny pierścień przywraca go do życia.

Uosobieni życia

Istota – uosobienie życia i białego światła. Istota posiada humanoid postać ze skrzydłami. Istota jest odpowiedzialna za całe życie w uniwersum DC. Istota dorastała w centrum Ziemi przez eony, aż została wyciągnięta przez Nekrona. Istota tymczasowo utworzyła Korpus Białej Latarni, a z Sinestro i Hala uczynił swoich nosicieli.