Darkfather

Darkfather czyli Darkseidowa wersja Batmana zadebiutowała w “Death Metal #3” z 2020r. Twórcami postaci są Scott Snyder, Greg Capullo oraz Jonathan Glapion.

Kim jest Darkfather?

Darkfather to inaczej batman będący w posiadaniu mocy Darkseida. Nie wiemy w jaki sposób udało się Batmanowi zabić lub ograbić wcześniejszego władcę Apokolipsis z jego mocy. Aktualnie Batman rządzi mroczną krainą, a pomaga mu w tym armia parademonów, których wizualna strona została zaprojektowana z myślą o Robinie.

Na Apokolips przetrzymywani są wszyscy superbohaterowie, którzy stawili opór Batman Who Laughs. Specjalną rolę odgrywa Superman. Clark wykorzystywany jest przez Darkfatera od zasilania planety. W celi towarzyszy mu Mister Miracle.

Rządy Darkseidowego Batmana dobiegają końca wraz z pojawieniem się rebeliantów (Batman, Wonder Woman itp). Dobrego Batmanowi udaje się uratować Clarka. Bruce bierze na klatę promień z broni Darkfathera. Udaje mu się ocalić swoje życie. Wszystko za sprawą czarnego pierścienia mocy. Dialog z Clarkiem każe nam sugerować, że pierścień podtrzymuje życie Bruce’a. Bez niego byłby martwy.

Krótko trzeba wspomnieć o specjalnej broni Darkfathera. Pistolet skonstruowany z broni, z której zginęli rodzice Bruce’a, wytwarza cząsteczki wymazujące obiekty/postacie z rzeczywistości. To właśnie promień tej broni wziął Batman na klatę i uszedł z życiem za sprawą pierścienia mocy.