Injustice: Gods Among Us – Recenzja

Recenzja może zawierać spoilery

Injustice: Gods Among Us jest gry z gatunku bijatyk, rozgrywających się w uniwersum DC Comics. Początkowo gra ukazała się na konsolach trzeciej generacji w 2013 roku. Gracze musieli uzbroić się w cierpliwość na komputerowy port blisko pół roku. Gra została wyprodukowana przez amerykańskiego dewelopera NeteherRealm, który znany jest z rebootu Mortal Kombat, której to IX odsłona ukazała się też na komputery stacjonarne.

Tytuł jest niezwykła okazją, pozwalającą graczom na wcielenie się w ulubionych bohaterów i zmierzenia się na jednej z wielu, specjalnie przygotowanych arenach z superbohaterami i superłotrami. Gracze mają do dyspozycji takie postacie jak Batman, Superman, Wonder Woman, Harley Quinn, Joker, czy Deathstroke. Istotną kwestię odgrywa przygotowana fabuła, które została pozytywnie odebrana przez wielu fanów. Gracze zostają przeniesienie do świata poddanego władzy i terrorowi Supermana, którego podejście do ziemi zmieniło się w raz z działaniami Jokera. Całość wydarzeń ma miejsce na alternatywnej ziemi. Na ratunek przybywają bohaterowie z lepiej znanej nam ziemi.

Model rozgrywki bardzo przypomina ten, który możemy ujrzeć w Mortal Kombat. Fabuła przypomina wielki film, w którym przerywnikami są pojedynki, do których staje dwójka zawodników, a wygrywa ten, który pierwszy odbierze pełen pasek zdrowia drugiemu. Starcia są bardzo dynamiczne, a postacie dysponują szeregiem specjalnych umiejętności, które pojawiają się w raz z odpowiednio wciśniętymi przyciskami na klawiaturze lub padzie. W walkach istotną rolę odgrywa otaczające nas otoczenie. Bez problemu możemy wykorzystywać interaktywne elementy oraz przenosić walkę na kolejny poziom mapy. Każda mapa została przygotowana z myślą o popularnych lokacjach z kart komiksowych. Mamy możliwość stoczenia pojedynku w siedzibie Ligi Sprawiedliwych, w świecie Amazonek lub Atlantydzie, a także w zakładzie Arkham.

Pięknie prezentuje się oprawa graficzna gry. Przedstawia się ona znacznie lepiej niż w Mortal Kombat. Scenografia oraz postacie zostały dopracowane w najmniejszych szczegółach, odwzorowując nawet najdrobniejsze cechy charakterystyczne. Zachowana została dobra optymalizacja gry, pozwalająca na płynną grę nawet przy najwyższych ustawieniach graficznych.

Jeżeli planujecie zakup, to warto zainteresować się wersją Injustice: Gods Among Us Ultimate Edition, która wprowadza do gry nowe postacie: Lobo, Martian Manhunter, Zatanna i Batgirl. Wersję komputerową można zakupić w każdym sklepie komputerowym i salonach Empik za jedyne 35zł.