Korpus Białych Latarni

Po raz pierwszy Korpus Białej Latarni pojawił się w „Blackest Night #7” za sprawą Geoffa Johnsa i Ivana Reisa.

Historia

Pierwszym członkiem Korpusu został Thaal Sinestro z Korugar, gdy związał się z Istotą Życia. Jednak Nekron usuwa Istotę z Sinestra, a ta łączy się z Halem Jordanem, który używa swych nowych mocy, by uratować bohaterów zmienionych przez Nekrona w Czarne Latarnie. Później Jordan zrywa kontakt Nekrona z Ziemią, ożywiając Black Handa. Przywrócony do życia Black Hand zwymiotował dwanaście białych pierścieni, które zniszczyły ciało Nekrona. Po pokonaniu Nekrona wszyscy bohaterowie, którzy zostali zamienieni w Białe Latarnie, wrócili do normy, poza Deadmanem, który jako jedyny przywrócony do życia bohater zachował biały pierścień.

Istota mówi Deadmenowi, że umiera i musi odnaleźć „wybranego” który ją zastąpi. Pierwszą myślą Deadmana był Hal Jordan, którego uważał za idealnego kandydata. Jednak, zamiast przenieść się do Hala, biały pierścień przeniósł Deadmana do Aquamana i Mery. Deadman zastanawia się, dlaczego trafił tu zamiast do Jordana, pierścień odpowiada mu, że najpierw musi pomóc wszystkim przywróconym do życia bohaterom wykonać ich zadania. Tymczasem centralna biała bateria została przejęta przez Czarną Latarnię, Firestorma, który infekuje ją swą czarną esencją i tworzy wersje Czarnych Latarni dwunastu bohaterów ożywionych przez Istotę, by przeszkodziły im w wykonaniu ich poszczególnych zadań. Deadman przenosi się do Hawkmana i Hawkgirl tuż po ich misji na Thanagarze. Hawkman próbuje siłą ściągnąć biały pierścień z ręki Deadmana, ale Istota zmienia Hawkmana i Hawkgirl w biały pył. W tym samy czasie Firestorm i Czarne Latarnie wręczają Białą Latarnię komuś na Qward. Deadman rozkazał pierścieniowi przywrócenie dwojga bohaterów do życia, jednak pierścień odmawia, mówiąc, że to część planu Istoty. Okazuje się, że gdy Nekron zaatakował Ziemię, nie tylko Istota została ranna, ale zwiększyło się również zanieczyszczenie Ziemi. Co więcej, to zanieczyszczenie miało przybrać postać nowego „mrocznego awatara” ciemności, który będzie próbował zniszczyć las w Star City, który jest kluczem do ocalenia duszy Ziemi.

Pierścień zabiera Deadmana na plażę, gdzie Aquaman wraz z Aqualadem walczą z Black Mantą i Siren. Na miejscu Istota ujawnia, że to ona uwolniła żołnierzy Xebel z Trójkąta Bermudzkiego, żeby Aquaman dowiedział się prawdy o Merze. Sojusznicy Aquamana wysyłają żołnierzy Xebelu zpowrotem do Trójkąta Bermudzkiego, co doprowadziło do wykonania misji Aquamana, a Istota zmieniła go w wodę. Gdy Marsjański Łowca ukończył swoje zadanie, Istota kazała mu wybierać między Marsem a Ziemią. Wybór J’onna pada na Ziemię i kiedy przybywa do Star City, trafia na Deadmana. Deadman błaga o wybaczenie, jednak Marsjanin rozumie, że jest to część planu, po czym Istota łączy esencję J’onna z Ziemią. Tymczasem Firestorm odkrywa, że Anty-Monitor chce wyssać energię z Białej Latarni, żeby zyskać siły. Firestorm bierze Latarnie i walczy z Anty-Monitorem, ale przegrywa. Później Firestorm uwalnia profesora Steina i Ronniego ze swojego Matrixa i próbuje zmienić Ronniego w sól, jednak Stein przyjmuje atak na siebie. Rozzłoszczony Ronnie postanawia połączyć się z Jasonem Ruschem, aby pomścić profesora. Istota oświadcza, że Ronnie ukończył swoje zadanie i przywraca go do normy w wybuchu białej energii, wymazując esencje Czarnej Latarni, zwraca ojca Jasonowi i umieszcza Firestorma w lesie w Star City. Ronnie żąda, by Istota przywróciła profesora Steina do życia, ta jednak odmawia.

Gdy „Mroczny Awatar” daje znać o swoim istnieniu, Deadman zostaje zmuszony do zebrania esencji Ronniego i zmienienia go w jednego z Żywiołaków. Okazuje się, że Aquaman, Marsjański Łowca, Hawkman i Hawkgirl również zostali zmienieni w Żywiołaki chroniące lasu w Star City uosobiając żywioły wody (Aquaman), ognia (Firestorm), ziemi (Marsjański Łowca) i powietrza (Hawkman i Hawkgirl). Do lasu przybywa „Mroczny Awatar” którym okazuje się Swamp Thing pod kontrolą Czarnej Latarni. Żywiołaki walczą ze Swamp Thing, a Istota ujawnia, że to nie Alec Holland a jedynie żywiołak uważający się za niego. Istota wyjaśnia, że prawdziwy Alec Holland musi zostać nowym Swamp Thing. Deadman umiera, ale ostatnim tchnieniem przekazał biały pierścień Alecowi Hollandowi, przywracając go do życia i pozwalając mu stać się nowym Swamp Thing i oczyścić Zieleń z wpływów Nekrona poprzez zniszczenie fałszywego Swamp Thing. Jako Swamp Thing Alec przywraca życie na całym świecie i oświadcza, że ci, którzy skrzywdzą Zieleń, doświadczą jego gniewu. Na koniec przywraca Żywiołaki do ich normalnych postaci.

W New 52 podczas wydarzeń z „Rise of the Third Army” Kyle Ryner zaczyna łączyć moce wszystkich siedmiu Korpusów, by powstrzymać nadchodzące zagrożenie, mimo niepewności Kyle o jego umiejętności do utrzymania takiej mocy. Po opanowaniu wszystkich mocy Emocjonalnego Spektrum Kyle przemienia się w Białą Latarnię, unieszkodliwiając członków Trzeciej Armii i w końcu jest w stanie stawić czoło zagrożeniu ze strony Strażników. Później wraz z Carol Ferris przybywa na zniszczony Korugar, gdzie atakuje ich Sinestro, obwiniając ich za zniszczenie jego planety przez Pierwszą Latarnie. Gdy Sinestro zauważa, że Kyle został Białą Latarnią, żąda przywrócenia życia na Korugar, jednak nie udaje się to Kyle’owi. Sinestro chce odebrać Kyle’owi biały pierścień, chcąc samemu zostać Białą Latarnią, jednak pierścień go odrzuca. Po wchłonięciu mocy z Równania Życia po przejściu Ściany Źródła, by pokonać Relica, Kyle zdaje sobie sprawę, że jego moc znacznie się zwiększyła i nie umie już utrzymać jej pod kontrolą, co skutkuje stworzeniem Obliviona, by zniszczyć samego siebie i nie zagrażać innym. Jednak inni posiadacze pierścieni mocy sprzymierzają się, by przekonać Kyle’a by nie tracił nadziei. To doprowadziło Kyle do podzielenia jego pierścienia na siedem, z których każdy znajdzie swojego nosiciela, który będzie posiadał część mocy Równania Życia bez ryzyka, że tak wielka moc ich skorumpuje.

W Rebirth Ganthet i Sayd wzywają Kyle Rynera, by przetestować jego moc Białej Latarni, uważając, że jest on w stanie przywrócić do życia Hala Jordana przebywającego w Szmaragdowej Przestrzeni. Gdy Saint Walker próbuje psychicznego połączenia z Kyle’em zostaje przed tym powstrzymany przez nieznaną obecność, co powoduje wykorzystanie mocy białego pierścienia do granic, przez co pierścień rozdziela się na siedem pierścieni Korpusów Emocjonalnego Spektrum, które ruszają odnaleźć swych nowych nosicieli. Jedynie zielony pierścień pozostaje przy Kyle’u oświadczając znalezienie Zielonej Latarni.

Moce

Każda Biała Latarnia posiada pierścień mocy, który pozwala użytkownikowi tworzyć konstrukty z białego światła zasilane przez siłę życiową i otacza nosiciela ochronną aurą pozwalającą latać. Podobnie jak czarne pierścienie, białe na początku nie potrzebowały ładowania. Otrzymywały pełną moc, gdy nosiciel doceniał siłę życia. Nie znane są możliwości białego pierścienia, gdy jest w pełni naładowany. Gdy Kyle Ryner posiadał pierścień, potrafił używać mocy wszystkich siedmiu kolorów Emocjonalnego Spektrum. Potrafił używać żrącej krwi Czerwonych Latarni, wchłaniać osobowości i tworzyć inteligentne konstrukty używając pomarańczowego światła, tworzyć konstrukty oparte na lękach przeciwników jak członkowie Korpusu Sinestro, tworzyć zawiłe i złożone konstrukty jak Zielone Latarnie, tworzyć konstrukty podnoszące nadzieję i leczyć rany jak Niebieskie Latarnie, teleportować się jak członkowie Plemienia Indygo i tworzyć kryształy Gwiezdnych Szafirów. Poprzez moc życia zawartą w pierścieniu Białe Latarnie mogą również przywracać zmarłych do życia, co jednak zużywa znaczną część energii pierścienia