Heroes in Crisis

Heroes in Crisis #1

Booster Gold przebywa w ulicznej knajpie. Jest zdołowany. Do baru wchodzi Harley Quinn, po której widać, że nie przyszła, by zaspokoić swoje pragnienie lub apetyt. Po chwili dochodzi do krwawej jatki pomiędzy dwójką bohaterów.

W międzyczasie Superman, Wonder Woman i Batman docierają do wybudowanego przez nich Sanctuary, miejsca, które miało być swojego rodzaju ośrodkiem do leczenia traum wśród superbohaterów. Sanctuary aktualnie jest miejscem zbrodni. Ktoś lub coś wymordowało wszystkich przebywających w Sanctuary. Wśród licznych zamordowanych są m.in. Arsenał i Wally West (rudowłosy).

Walka pomiędzy Harley Quinn i Booster Goldem dobiega końca. Obydwoje są zakrwawieni i wycieńczeni. Z ich dialogu wynika, że któreś z nich może być odpowiedzialne za liczne morderstwa popełnione na terenie Sanctuary.

„Heroes in Crisis #2”

Harley Quinn udaje się do Pingwina. Prosi go, by ten pomógł jej się ukryć przed „wszystkimi”.

Batman jest w trakcie prowadzenia sekcji zwłok Commandora Steel. Z jego wnętrza wyciąga zabawkową szczękę, która prawdopodobnie została połknięta na moment przed morderstwem.

Skeets przybywa do nieprzytomnego Booster Golda. Bohater zostaje wyleczony za pomocą nowoczesnej technologii. Z krótkiego dialogu okazuje się, że winna morderstwa w Sanctuary jest Harley Quinn.

Batman, Superman i Wonder Woman odnajdują Harley Quinn, która znajduje się w obcym magazynie, grając w karty z pingwinem. Nie wiedząc czemu ubrana jest w stary, klasyczny strój. Quinn wdaje się w dialog z bohaterami. Z jej słów wynika, że winnym morderstwa pacjentów Sanctuary jest Booster Gold. Harley odbiera Wonder Woman magiczne lasso. Z jego pomocą udaje jej się spętać Batmana. Z jego paska wyjmuje kryptonit. Z jego pomocą obezwładnia bohaterów, a następnie opuszcza magazyn.

Booster Gold odnajduje Flasha, który w tym czasie jest w trakcie pojedynku. Booster informuje Barry’ego o tragedii, jaka zaszła w Sanctuary. W tym, że w gronie martwych była Posion Ivy oraz Wally (rudowłosy). Barry natychmiast wyrusza, żeby potwierdzić otrzymane informacje. Po chwili powraca do Boostera, uderzając go z całej siły.

Harley Quinn udaje się na most. Wyrzuca do wody różę, wygłaszając monolog wskazujący na mowę pożegnalną z Poison Ivy.

Superman odnajduje z daleka Harley. Jest również świadkiem tego co zachodzi pomiędzy Flashem i Booster Goldem. Clark natychmiast wyrusza do obydwojga bohaterów.

Tymczasem Lois przebywa w Daily Plantem. Otrzymuje tajemniczą przesyłkę od zmarłego Arsenała.

Heroes in Crisis #3

Trzecia część cyklu koncentruje się na zobrazowaniu szczegółów z terapii trójki bohaterów podczas przebywania w Sanctuary.

Pierwszym z nich jest Lagoon Boy, którego terapia koncentruje się na tragedii, która zaszła z Tytanami. Nietypowa terapia, ponieważ bohater na nowo przechodzi postrzał laserem w brzuch. Pewnego razu ma dosyć i odpuszcza. Kiedy wraca do Sanctuary, spotyka kilkoro ofiar masakry. Chwilę później dołącza do grona martwych.

Kolejnym pacjentem jest Wally West. Dawny podopieczny Barry’ego przeżywa dawne chwile z jego dziećmi i Lindą. Po zakończonych zajęciach, Wally wychodzi przed Sanctuary. Jego oczom ukazuje się martwy Roy. Wally chwyta przyjaciele w ręce. Nie jest mu dane długo przeżywać jego śmierć. Chwilę później zostaje uderzony przez Harley Quinn w głowę. Ciężko powiedzieć, czy jest to śmiertelne obrażenie.

Ostatnim z pacjentów jest Booster Gold. Jest to jego pierwszy dzień w Sanctuary. Podczas terapii Booster przechodzi rozmowę z samym z sobą. Opuszcza miejsce terapii. Natrafia wtedy na Harley Quinn, chwilę po tym, jak uderzyła Wally’ego.

Heroes in Crisis #4

Akcja rozpoczyna się w lokalny barze, gdzie upija się Aqualand. Zabieram go stamtąd Troy’a.

Przenosimy się do Sanctuary, miejsca zbrodni. Flash i Batman analizują dowody. Ich wyniki nie są zgodne. Barry wnioskuje, że morderstwa winny jest Booster Gold. Natomiast Bruce twierdzi, że winna jest Harley Quinn.

W tym czasie Diana przesłuchuje Boostera w Halll of Justice. Diana korzysta z lassa prawdy. Booster jest przeświadczony o swojej niewinności. Z jego opowieści wynika, że to Harley zabiła wszystkich za pomocą swojego młota. Również Booster został nim uderzony. Jako jedyny wybudził się.

Batgirl jest na tropie Harley. Odnajduje ją w pomieszczeniu pełnym luster (może park rozrywki?). Wywiązuje się miedzy nimi walka. Starcie kończy się po wymianie kilku ciosów. Barbara i Harley tulą się. Obydwoje rozumieją ból, który przeżył. Od tej chwili tworzą tymczasową drużynę. We dwie chcą odkryć, kim jest prawdziwy morderca.

Blue Beetle spotyka się z Booster Goldem. Namawia Boostera, aby opuścili Hall of Justice i odkryli kto jest prawdziwym sprawcą masowego mordu. Booster przystaje na propozycje. Bohaterowie opuszczają Hall of Justice korzystając ze statku Blue Bettle. Tym samym tworzy się kolejna drużyna, która zamierza odkryć prawdę.

Superman spotyka się z Batmanem i Wonder Woman w jaskini nietoperza. Chce osobiście powiedzieć przyjaciołom, że Lois jest w posiadaniu nagrania z Sanctuary i zamierza wydać na ten temat reportaż. Batman jest wściekły, że Superman ukrywał to przed nimi przez kilka dni. Sytuacja zaostrza się. Pod koniec rozmowy świat zostaje powiadomiony o tragedii w Sanctuary. Reportaż Lois trafił do gazet.

Heroes in Crisis #5

Booster Gold i Blue Beetle opracowują plan działania. Jedną z metod jest włamanie się do laboratorium Flasha i skradzenie zebranych przez nieco wskazówek w sprawie zbiorowego mordu. Po dłuższej rozmowie pomysł zostaje zatwierdzony. Booster włamuje się do laboratorium Barry’ego i ogłusza go.

Batman spotyka się z Batgirl w jego jaskini. Angażuje Barbarę w poszukiwania Booster Golda. We wszystkim pomoże Sketch, robot Boostera. Z dala od jaskini Batgirl stara się nakłonić Sketcha do współpracy. Chce, aby robot odszukał swojego Pana. Bezskutecznie. Znienacka wyłania się Harley. Robot jest przerażony na jej widok.

W międzyczasie Clark przygotowuje przemowę prasową, którą wygłasza następnego dnia w towarzystwie Wonder Woman. Superman informuje społeczeństwo o istnieniu sanktuarium i tragedii, jaka tam zaszła.

Harley i Batgirl trafiają na ślad Booster Golda. Namierzają go w laboratorium Barry’ego. Obydwie „włamują” się i przerywają śledztwo Boostera i Blue Beetle. Z dotychczasowej analizy dwójki przyjaciół dowiadujemy się, że ciało zamordowanego Wally’ego Westa był o 5 dni starsze niż powinno.

Heroes in Crisis #6

Kolejny numer przybliża szczegóły z kuracji Wally’ego oraz Gnarrka. Wally nie czuje się szczęśliwy z powrotu. Czuje się wręcz przytłoczony ze szczęśliwej reakcji pozostałych na wieść z jego powrotu. Jak Wally może czuć się szczęśliwy bez najbliższych (czyt. Lindy czy Jay’a).

Całość pozostałych wydarzeń ukazana jest z punktu widzenia Harley. W Sanktuarium przebywa Poison Ivy. Harley nie jest pacjentką ośrodka, co podkreśla Ivy. Trujący Bluszcz stara się pomóc załatać traumę Harley po Jokerze. Bezskutecznie. Po kilku godzinach zbliżamy sie do zbiorowego mordu. W środku Sanktuarium widzimy Wally’ego, który zrozpaczony trzyma w rękach zwłoki Arsenała. Zza pleców wyłania się Booster Gold, który przebija Wally’ego na wylot swoim działem laserowym. Booster jest zszokowany obecnością harley. Oszczędza ją.

Heroes in Crisis #7

Harley i Booster wdają się w walkę. Harley co sił stara się zamordować Boostera. Bezskutecznie, gdyż ochrania go tarcza. Batgirl i Blue Beetle przyglądają się całej akcji z boku. Nie interweniują.

Z toczącej się potyczki wnioskujemy, że każdy z „bohaterów” jest przekonany o winie drugiego. Batgirl ma dość. Obezwładnia Blue Bettle i wspólnie z Harley związują Boostera. Quinn nie chce na tym poprzestać. Pragnie zamordować Boostera. W tym celu wykorzystuje kołek, będący wcześniej częścią jej młotka. Harley powstrzymuje się w ostatniej chwili.

Agresywna sytuacja została zażegnana. Czwórka bohaterów przysiada do rozmów i wymiany zebranych opinii. Wspólnie ustalają, że Wally musi być żywy. Grupa bohaterów postanawia go odnaleźć, bez informowania o tym innych.

W międzyczasie oglądamy retrospekcje, gdzie Wally za pomocą Speed Force przebudza Poison Ivy. Bluszcz jest mu wdzięczna. Ten ostudza jej zapał. Informuje ją, że będzie świadkiem jego śmierci. Po chwili pojawia się drugi Wally, prawdopodobnie z innej linii czasowej.

Heroes in Crisis #8

W 8 części eventu poznajemy tożsamość mordercy, który osobiście przesłał nagranie do Lois Lane. Jest nim Wally West, a nagranie stanowi formę spowiedzi. Wally dzieli się w nim faktem, że uczęszczał do Sanctuary, ponieważ próbował pogodzić się z tragediami, które dotknęły go w życiu. Niestety terapie okazały się bezskuteczne, a wręcz nasilały objawy jego desperacji.

Pewnego dnia desperacja osiągnęła apogeum, co odcisnęło się na intensywności Speed Force. Nadmiar mocy spowodował alarm w Sanctuary. Wszyscy pacjenci wyszli na zewnątrz, chcąc pomóc speedsterowi. Nieoczekiwany wybuch Speed Force zabił wszystkich. Jedynymi ocalałymi byli Booster Gold i Harley Quinn.

Zdesperowany Wally ani przez moment nie myślał, aby przyznać się do winy lub szukać pomocy. Skorzystał ze swoim zdolności detektywistycznych (głównie podpatrzonych u Barry’ego i Batmana), aby zmanipulować dowodami i zrzucić winę zarówno na Boostera,  jak i Harley. Następnie Wally przeniósł się w czasie (dokładniej w przyszłość oddaloną o 5 dni) i sprowadził swoją wersję z przyszłości, aby podstawić ją jako własne zwłoki.

Heroes in Crisis #9

Winowajca został odkryty. Przybywa Wally z przyszłości, który nawiązuje rozmowę z teraźniejszym Wally’m. Namawia dawnego siebie, aby zrezygnował dalszego mordu. Jednak czas trzeba właściwie zapętlić, dlatego Booster Gold proponuje, aby wykorzystać technologię z przyszłości i sklonować martwe ciało Wally’ego.

W finale historii nie brakuje powrotu zza grobu. Konkretniej chodzi o Poison Ivy, która po 5 dniach od śmierci odradza się z kwiatu.