Flash War

Wstęp – Flash Annual #1

Akcja rozpoczyna się w XXV wieku. Muzeum Flasha zostało zniszczone. Detektywi badają miejsce zbrodni. Ich uwagę przyciąga nienaruszone skrzydło poświęcone Wally’egmu Westowi. Ich podejrzenia budzi kilka faktów z przeszłości bohatera. Uważają, że nie są one zgodne ze znanymi im faktami.

Wracamy do obecnych czasów. Dwójka Wally’ch ratuje ludzi przed zniszczeniami dokonanymi przez Spin. Barry wykorzystuje okazję na obezwładnienie przeciwnika. Trójce Speedsterów udaje się pokonać Spina. Na miejsce zbrodni dociera miejska policja i Iris West. Dziennikarka natychmiast podbiega do rudowłosego Wally’ego starając się dowiedzieć, kim jest ów mężczyzna. Wally jest speszony obecnością ciotki i natychmiast ucieka.

W ślad za nim podąża Barry i czarnoskóry Wally. We trójkę udają się do parku na hot dogi. Barry próbuje przekonać Wally’ego, aby porozmawiał z Iris. Wally jest temu przeciwny. Dodatkowo oburza się na Barry’ego, od którego z opóźnieniem dowiaduje się, że Iris zabiła Eobarda Thawne.

Wally ucieka z parku. Za nim wyrusza Barry. Rozmowa przenosi się na przedmieścia Central City. Barry zarzuca Wally’emu (rudowłosemu), że ten nie podjął żadnych prób, aby odbudować swoją przeszłość. Wally jest wściekły słysząc te zarzuty. Całość sytuacji próbuje załagodzić czarnoskóry Wally. Rozmowa kończy się ucieczką Wally’ego (rudowłosego). Odchodząc, obiecuje, że podejmie pierwszy krok, ku naprawie wszystkiego.

Wally nie rzuca słów na wiatr. Postanawia skontaktować sięz dawną przyjaciółką Frances Kane, lepiej znaną jako Magenta. Speedster odnajduje kobietę na przedmieściach Central City. Nawiązuje się między nimi dialog. Kobieta dopiero po chwili przypomina sobie kim był Wally. Speedster nie może wytrzymać z radości. Natychmiast obejmuje przyjaciółkę. Ich dotyk przebudza u Frances wszystkie wspomnienia. W tym, że była przestępczynią. Magenta odzyskuje dawna moce i w tej samej chwili zaczyna siać spustoszenie w okolicy.

Magenta atakuje Wally’ego. Zarzuca mu, że uczynił ją tym kim jest obecnie. Chce zabić dawnego przyjaciela. Wally jest zrozpaczony. Udaje mu się uwolnić z sideł Magenty. Zabiera ją do miejsca, w którym dorastali. Okolica wzbudza u Frances dawne wspomnienia. Wspomnienia, które ostudzają jej zapał. Kobiecie wraca dawna świadomość.

Sytuacja uległa poprawnie. Dwójka przyjaciół udaje się na kawę, podczas której dochodzi do spokojnej wymiany zdań. Po wszystkim udaje się Wally’emu pozyskać własne lokum. Zawdzięcza to Nightwingowi, który skorzystał z plantynowej karty Batmana. Wally obserwuje z okna zaognioną sytuację w mieście. Natychmiast wyrusza na ratunek.

Wracamy do zdemolowanego muzeum Flasha w XXV wieku. Kontynuowane jest śledztwo w sprawie mordertswa Reverse Flasha. Znaleziona zostaje broń, z której został zabity speedster. Podejrzenia padają na Iris West z XXI wieku (nasze czasy). Zadanie sprowadzenia reporterki zostaje powierzone Renegades składające się z Mirror Monarch, Commander Cold, Heatstroke, Wearth Warlock i Golden Guardian. Grupa zostaje wysłana na misje sprowadzenia Iris przez zamaskowaną osobę. Okazuje się, ze pod jej maskę kryje się Hunter Zolomon, który chce doprowadzić do Wojny Flashów!

„The Flash #46 – Road to Flash War”

Kontakt Wally’ego z Iris spowodował przeładowanie speedstera ilością wspomnieć. Organizm Wally’ego nie wytrzymuje. Barry posyła przyjaciela do rożnych specjalistów mających zbadać stan jego organizmu. Wśród badaczy są m.in. Zatanna, Martian Manhunter, Zielona Latarnia. Badania nie przynoszą żadnych rezultatów.

Progres następuje w centrum badawczym S.T.A.R. Labs. Badania przeprowadza Cyborg razem ze swoim ojcem. W pewnym momencie Wally ma dość dalszych testów. Uwalnia się z machiny. Iris staje po stronie Wally’ego. Prosi, by Barry dał Wally’emu spokój na dziś.

Barry udaje się do jaskini Batmana. Chce poprosić jego i Booster Golda o pomoc. Niestety nie zastaje ich. Na miejscu przebywa wyłącznie Alfred. Barry jest spanikowany i prosi Alfreda o pomoc. Nie może poradzić sobie z emocjami. Chce dowiedzieć się jak Batmanowi udaje się pogodzić uczucia z jego podopiecznymi. Alfred zaprasza Barry’ego na krótką rozmowę przy herbacie.

Przenosimy się w przyszłość. Chwilę po tym jak Eobard (Reverse Flash) uwolnił z więzienia Zolomona. Eobard jest zniecierpliwiony i nie chce postępować według planu Zolomona. Natychmiast chce unicestwić swojego wroga. Nie zwlekając dłużej, Reverse Flash powraca do XXIw.

Wally musi oczyścić swoje myśli. Kolejno odwiedza miejsca kojarzące się z jego przeszłością. Ostatnim postojem jest Muzeum Flasha. Do Wally’ego dołącza Barry. Dawny mentor ma złą wiadomość dla przyjaciela. Uświadamia go, że w tym miejscu nie ma jeszcze muzeum Flasha. Wally śni na jawie. Muzeum powstanie dopiero za kilka lat. Wally kolejny raz załamuje się emocjonalnie. Barry pomaga mu. Razem biegną przed siebie.

Zolomon kolejny raz ogląda śmierć Reverse Flasha. Jest sfrustrowany, że „przyjaciel” nie posłuchał go. Jednak widok śmierci Eobarda otwiera oczy Zolomonowi. Na dobre zrywa z wiarą w Barry’ego i postanawia zniszczyć mu życie.

The Flash #47

Numer rozpoczyna się od przyszłej kłótni Barry’ego i Wally’ego. Wally chce cofnąć się w czasie, żeby naprawić pewne błędy. Barry jest temu przeciwny i próbuje przyjaciela odwieść od tego pomysłu. Wally grozi mentorowie, że jeśli mu nie pomoże, ten zrobi wszystko co w jego mocy, żeby ten nigdy więcej nie pobiegł.

Przenosimy się do aktualnej akcji. Czarnoskóry Wally i Iris rozmawiają ze sobą naprawiając w międzyczasie motocykl. Na miejscu pojawia się Barry i Wally, którzy są zadowoleni ze swojej współpracy. Nagle Wally pada na ziemię przytłoczony nowymi wizjami z zaginionego czasu. W tym samym momencie na podjeździe pojawia się Renegades. Przybywają, żeby osądzić Iris za morderstwo Eobarda Thawne.

Wally nie czeka dłużej. Porywa Iris i razem z nią ucieka. Za nimi ruszają Renegades. Iris nie chce uciekać przed wrogiem. Zatrzymuje Wally’ego. Za nimi natychmiast pojawią się Renegades. Od razu przystępują do ataku. Walka robi się zacięta wraz z przybyciem Barry’ego i czarnoskórego Wally’ego. Podczas starcia okazuje się, że Golden jest posiadaczką pierścienia mocy Sinestro. Wykorzystuje pierścień do stworzenia konstruktów odzwierciedlających lęki każdego speedstera.

Sytuacja uspokaja się wraz z decyzją Iris. Osobiście atakuje Colda. Ten daje jej propozycje. Jeśli Iris podda się i uda z nimi do XXV wieku, oni pomogą jej w wyleczeniu Wally’ego z nacierających wizji. Iris bez chwili zastanowienia przystaje na warunki. Prócz niej i Wally’ego, udaje się z nimi Barry, który chce zeznawać w sprawie morderstwa Eobrarda.

Bohateoriwe trafiają do XXV wieku. Poza Wally’m. Przyjaciel Barry’ego zostaje przeniesiony do zniszczonego muzeum Flasha. Tam spotyka Huntera Zolomona. Ten składa mu propozycję. Jeśli Wally pomoże Hunterowi zniszczyć Speed Force, Zolomon pomoże Wally’emu odzyskać dawne życie.

The Flash #48

Kolejna część rozpoczyna się retrospekcjami Wally’ego z dawnego życia. Wally pomaga swoim dzieciom w kontrolowaniu speedsterskich mocy. Czyni to zachęcając ich do udziału w wyścigu na stadionie.

Powracamy do teraźniejszości. Wally jest roztrzęsiony po usłyszeniu propozycji Zolomona. Widok kostiumów jego dzieci przypomina mu, czym była dla niego rodzina. Wally wyczuwa jednak podstęp w propozycji. Uderza Huntera. Dotyka wrogiego speedstera przywołuje u Wally’ego falę wspomnień z nim. Wally kolejny raz atakuje Huntera. Ten nie jest w stanie się obronić. Okazuje się, że Hunter stracił dostęp do Speed Force wraz z wybuchem bieżni w muzeum Flasha. Teraz chce odpokutować dotychczasowe grzechy.  Przysięga, że chce pomóc Wally’emu odzyskać to co utracił i razem z nim zostać bohaterami, na których zasłużył świat.

Cold i reszta trafiają do sądu. Sprawa Iris szybko zostaje zakończona. W gabinecie sędziego zostaje znaleziona fotografia będąca niepodważalnym dowodem niewinności Iris. Ukazana na niej jest Iris, Barry i Zoom, który chciał zaatakować reporterkę. Ta zabiła go w samoobronie. Bohaterowie jednak nie są wolni. Cold zakłada, że ktoś specjalnie uprowadził rudego Wally’ego. Nie wie w jakim celu, ale podejrzewa, że ktoś poluje na speedsterów i kolejny celem będzie Barry. Nie czekając na zgodę Flasha, zamyka go w jednej z cel dla jego własnego bezpieczeństwa.

Hunter w dalszym ciągu próbuje namówić Wally’ego do swojego pomysłu. Ten ma jednak sporo wątpliwości i nie chce uwierzyć mu na słowo. Do kryjówki Huntera wparowuje Cold z Flashem. Cold natychmiast pociąga za spust w kierunku Huntera. Kryminalista nie zostaje jednak zamrożony. W ostatnim momencie ratuje go Wally.

Hunter zostaje powstrzymany. Napięta sytuacja rodzi się pomiędzy Barry’m i Wally’m. Mimo iż Wally nie był przekonany argumentami Huntera, chce podjąć próbę przełamania Speed Force i uwolnienia stamtąd jego rodziny. Barry jest przeciwny pomysłowi. Wally omija przyjaciela i podąża droga do Speed Force. Barry zostaje teleportowany do miejsca, gdzie znajduje się bieżnia. Chce ją wykorzystać, żeby wtargnąć do Speed Force za swoim przyjacielem.

Zły obrót sytuacji przyjmuje w XXV wieku po odejściu Wally’ego i Barry’ego. Cold nie jest pewny co Hunter uczynił, lecz cały świat zostaje wymazany. Coldowi, Iris i jej siostrzeńcowi nie udaje się zbiec na czas.

Wally z całych sił próbuje dostać się do Speed Force. Powstrzymuje go Barry, który kolejny raz prosi przyjaciela, by ten nie popełniał jego błędów z przeszłości. Determinacja Wally’ego nie pozwala mu zgodzić się z prośba przyjaciela. Grozi mu, że odbierze mu możliwość chodzenia, jeśli spróbuje go powstrzymać. Wally biegnie, a zaraz za nim Barry.

The Flash #49

Barry i Wally prześcigają się. Wally biegnie co sił, żeby zakłócić działanie Speed Force. Jego czyny mają wpływ na funkcjonowanie Speed Force. Skutki uboczne są widoczne w różnych częściach świata i poza nim.

Barry nieustannie depcze Wally’emu po piętach. Próbuje przekonać przyjaciela, by ten zrezygnował ze zniszczenia Speed Force. Wally jednak nie słucha go.

W sprawę angażują się inni bohaterowie. Niestety ich próby zatrzymania Speedsterów są bezskuteczne. Amanda Waller chce zaangażować Task Force X. Uprzedza ją jednak Trevor, który prosi Ligę Sprawiedliwych o pomoc.

Batman jest za tym, żeby nie interweniować. Jest przekonany, że speedsterzy przestaną biegać, kiedy spalą zbyt dużą ilość kalorii. Superman jest przeciwnego zdania. Rusza za Barrym i Wallym. Również i próba Supermana nie przynosi oczekiwanego efektu. Clark poddaje się. Okazuje się, że Barry i Wally są zbyt szybcy dla niego.

Wally i Barry biegną dalej. Ostatecznie Barry postanawia pomóc Wally’emu. Uważa, że wspólnymi siłami nie zatracą się w Speed Force. Wally okazuje się dużo szybszy od Barry’ego. Osiąga swój cel.

Czyny Wally’ego przynoszą inny efekt. Nad miastem unosi się chmura, z której wydostające się dziwna energią. Na miejscu pojawia się Zolomon. Uświadamia speedsterów, że dzieci Wally’ego nigdy nie były uwięzione w Speed Force. Hunter doskonale wie, gdzie one przebywają, ale nie chce im tego zdradzić. Od samego początku manipulował dwójką speedsterów. Ich działania miały na celu przełamać Force Barrier, która uwolniła zupełnie nowe siły m.in. Sage Force i Strength Force. Siły te zostają opanowane przez Huntera, który chce je wykorzystać do zamordowania obydwu speedsterów, a samemu do zostania najlepszym ze wszystkich Flasów. Zolomon wyciąga oryginalny pierścień Flasha i zakłada jego kostium, ogłaszając się nowym Flashem.

Flash #50

Hunter jest w posiadaniu wszystkich mocy. Tym samym jest najszybszy ze wszystkich speedsterów. Aktualnie toczy niewyrównany bój z Barry’m i Wally’m, którzy od początku starcia są na przegranej pozycji. Hunter uświadamia ich, jak bardzo są słabi. Hunter chce cofnąć się w czasie, żeby zmienić kilka wydarzeń w czasie na jego korzyść. Barry i Wally biegną za wrogim speedsterem.

Cold, Iris i czarnoskóry Wally przebywają w bezczasowym wymierza. XXV wiek został zniszczony w wyniku wcześniejszych działań Huntera. Cold nie ma pojęcia co począć. Wally korzysta ze swoich mocy, żeby sprowadzić ich do teraźniejszych czasów.

Prędkość, którą posiada Hunter, pozwala mu wejść do Hypertime. Z tego miejsca ma dostęp do każdego czasu, i każdej rzeczywistości. Wally w tym miejscu widzi przyszłość, w której znajduje się jego rodzina. Wally stoi przed ciężką decyzją. Może uratować swoją rodzinę lub powstrzymać Huntera. Za namowami Barry’ego, Wally postanawia powstrzymać Huntera.

Okazuje się, że Wally dzięki swoim wspomnieniom jest jedyną „bronią” zdolną przerwać połączenie Huntera z Hypertime. Barry motywuje przyjaciela. Motywacje działają na tyle skutecznie, że Wally’emu udaje się przełamać dotychczasowy limit własnej prędkości. Zmotywowany Wally wyprzedza Huntera. Pod wpływem wspomnień rodzinnych, udaje mu się obezwładnić Huntera i przerwać zniszczyć jego połączenie z Hypertime.

Barry wraca do teraźniejszych czasów. Jednak bez Wally’ego i Huntera. Na miejsce przybywa również Iris ze swoich bratankiem i Coldem. Cold bada całość zajścia. Nie ma dobrych informacji dla Barry’ego. Okazuje się, że Speed Force zostało odcięte od czasowego kontinuum czyli Hypertime. Oznacza to, że speedstrzerzy nie mogą dłużej przenosić się w czasie. Tym samym Cold został uziemiony w XXIw.

Coldowi trafia na dane sugerujące, że w ich czasie obecny jest jeszcze jeden speedster. Barry od razu podąża w to miejsce. Odnajduje rannego Wally’ego. Speedster nie chce zrezygnować z realizacji jego celów. Uważam, że Hunter jest gdzieś obecny w ich czasie i chce go znaleźć. Uważa, że jest w stanie wyciągnąć z niego pomocne informacje dotyczące jego rodziny. Barry bezskutecznie próbuje zniechęcić przyjaciela do tych działań. Wally żegna się z Barrym i wyrusza w samotną podróż za Hunterem.

Wojna Flashów zostaje zakończona. Barry jest rozbity wynikiem ostatnich wydarzeń. Chce pracować nad swoimi zdolnościami, żeby być na tyle szybkim, aby naprawić szkody i odnaleźć Huntera. Aktualnie tytuł najszybszego speedstera przypada Wally’emu, który w Hypetime prześcignął nawet Huntera. Tymczasem Cold rozpoczyna badanie uwolnionych mocy po przełamaniu Force Barrier. Jest przekonany, że znajdzie tam drogę, które sprowadzi go do XXVw.

Wyłączenie Hypertime spowodowało jeszcze jedną, zaskakującą okoliczność. Do naszych czasów trafia Bart Allen!

W ostatnim kadrze powracamy na moment do XXVw. Okazuje się, że istnienie czasu zostało zresetowane. Z więzienia ucieka przerażający wróg, którego uwięził Hunter. Nie znamy jego tożsamości poza jego przydomkiem – Crisis.

The Flash #51 – Epilog

Wally nie przerywa swojego biegu. Wytęża swoje siły do granic możliwości podczas biegu, żeby odnaleźć Zolomona lub swoje dzieci. Niestety poszukiwania nie przynoszą oczekiwanego rezultatu.

Barry wprowadza się do mieszkania Iris. W tym samym momencie czarnoskóry Wally postanawia się z niego wyprowadzić. Nienawidzi Barry’ego za to, że swoje istnienie zawdzięcza wyłącznie przez dawnego błędy Barry’ego (Flashpoint).

Captain Cold z przyszłości wprowadza się do mieszkania Barry’ego. Postanawia dalej prowadzić badania nad siłami, żeby odnaleźć drogę do swojego domu.

Wally kończy swoje poszukiwania. Chwilę po tym przybywają Supermana i Wonder Woman, którzy zabierają Wally’ego do Sanktuarium, gdzie odbędzie się jego leczenie. Tym samym dalsza historia będzie kontynuowana w „Heroes in Crisis”.

W Central City rozpoczyna się budowa muzeum Flasha.