DC Rebirth – tydzień 59 (5.7.2017)

Batman #26

Wojna pomiędzy Jokerem i Riddlerem trwa w najlepsze. Obydwoje z nich zostawiają za sobą sporo martwych ciał. Jokerowi kończy się cierpliwość. Nasyła na Nygme oprychów Falcone’a. Ci jednak zostają zneutralizowani przez Ivy, w towarzystwie której jest Nygma. Wojna pomiędzy dwoma przeciwnikami Batmana dopiero się rozkręca!

Cyborg #14

W wyniku ekslozni wywołanej przez Anomaly’ego bohaterowie zostali przeniesieni do równoległego wymiaru w którym to maszyny przejęły kontrolę nad światem. Ruchem oporu dowodzi matka Cyborga wspierana przez tamtejszą wersję Beast Boya. Tylko Cyborg może uratować tamtejszą Ziemie przed całkowitą dezintegracją. Ale najpierw musi pokonać Metal Men…

Deathstroke #21

Deathstroke na nowej drodze życia? Slade po wydarzeniach z „The Lazarus Contract” postanawia stworzyć własną drużynę młodych bohaterów, których przy okazji wspólnych działań zamierza szkolić. Drużyna składa się z Kid Flasha, drugiej Power Girl, Jericho i Ravager. Na scenie jednak pojawia się bohaterka znana z tego, że nie warto jej ufać.

Green Arrow #26

Olivier pracuje nad sprawą z organizacją, która zrujnowała jego życia. Trafia do oddalonej lokalizacji, w której wszystko niespodziewanie otrzymuje tymczasową moc Speed Force. Olivier spotyka pracującego nad tym Flasha. Okazuje się, że w sprawę zaangażowane mogą być Black Hole i Ninth Circle. Green Arrow i Flash łącza siły, by wspólnie sprostać niebezpieczeństwu.

Green Lanterns #26

Poznajamy tragiczną historię Volthooma, który chcąc uratować swoją planetę sam stał się jej katem przez brak kontroli nad swoimi emocjami, a co za tym idzie pierścienia który posiadł.

Harley Quinn #23

Harley w towarzystwie Goat Boy’a udaje się na kolację na jachcie z rodzicami Harley, którzy to właśnie przybyli do miasta. Choć wieczór idzie doskonale, zabawa zostaje przerwana przez Sportsmatera i Clock Kinga którzy chcą zrabować kosztowności posiadane przez podróżnych. W tym samym czasie Red Tool wciąga Posison Ivy we własne plany wobec Harley.

Justice League #24

Mera pod wpływem złości przywołuje Tsunami, które atakuje pobliskie miasto. Członkowie Ligi Sprawiedliwych starają się powstrzymać zdeterminowana do działania Merę. Ukochana Aquamana uspokaja się i wyjaśnia przyjaciołom swoje motywacje. Ci przyjmują ją w swoje szeregi i oferują pomoc w ratunku Arthura.

Nightwing #24

Ciąg dalszy współpracy Nightwinga i Blockbustera. Docierają do maszyny, która może wyleczyć partnera Nightwinga. Problem rodzi się, kiedy obydwoje z nich przeoczają ładunek wybuchowy. Czy tymczasowi partnerzy wyjdą cało z opresji?

Superman #26

Clark nie jest zadowolony z bezmyślnego podejścia Jona do heroicznych czynów. Próbuje wpoić chłopcu jak powinien korzystać ze swoich umiejętności w walce. Niestety oboju z nich brakuje nici porozumienia, a wszystko to za sprawą ostatnich wydarzeń, kiedy Jon był kontrolowany. Walka z międzygalaktycznymi przestępcami może okazać się idealną okazją, by obydwoje zrozumieli swoje postępowanie i odkryli sposób na poprawę swoich relacji

Bane: Conquest #3

Batman i Bane zawiązują chwilowy sojusz zważywszy na to, że obu za skóry zaszli ci sami ludzie. Sojusz jednak szybko zostaje zerwany prowadząc do konfrontacji, podczas której uciec próbuje mózg całej operacji. choć Batman wychodzi z całości bez szwanku, to Bane wychodzi z tej sytuacji iście zwycięsko, gdyż ratując swojego dotychczasowego wroga zapewnia sobie dostęp do jego kontaktów i zasobów. Postanawia nie wracać jeszcze do Gotham, ale udać się w dalszą podróż: do Kazachstanu.

Injustice 2 #13

Pogrzeb Tedda dobiega końca. Jego wychowanek prosi Batmana, by ten zabrał go ze sobą, kiedy będą chcieli pomścić swojego przyjaciela. Green Arrow nie chce czekać ze ślubem. Prosi Dinah, aby pośpieszyli się i jutro wzięli ślub. Jego ukochana przystaje na propozycję. W pełni zdenerwowaną Black Canary odwiedzą dawny Wildcat. Niestety Bruce musi w pośpiechu opuścić katedrę. Okazuje się, że Damian i dwójka sojuszników wykopali zwłoki Alfreda. Miało to na celu odwrócenie uwagi Batmana od ceremonii ślubnej, na którą czyha Suicide Squad.