DC Rebirth – tydzień 60 (12.7.2017)

Action Comics #983

Armia Zoda naciera na Supermana i jego przyjaciół Każdy z sojuszników Clarka obiera za cel jednego przeciwnika. Zod i jego sojusznicy, a wrogowie Supermana, zdobywa jednak przewagę. Generał zdobywa to po co przyszedł – projektor do Phantom Zone. Za jego pomocą wysyła w więzienny wymiar Supermana i jego drużynę.

Batgirl and the Birds of Prey #12

Po krótkim spięciu Catwoman zgadza się pomóc Birds of Prey w odzyskaniu skradzionych kosztowności i uratowaniu rodziny Calculatora. Okazuje się jednak, że była przyjaciółka Seliny ma wobec nich własne plany. Aby uratować niewinnych Catwoman i Birds of Prey będą musiały przechytrzyć Poison Ivy.

Dark Days: The Casting #1

Podczas gdy Batman zbiera artefakty z metalu Nth, Hal Jordan i Duke Thomas próbują rozwikłać zagadkę Jokera uwięzionego w Batcave. Okazuje się, że ten zdaje się wiedzieć o wiele więcej na temat nadchodzącego zagrożenia niż nasi bohaterowie. Dowiadujemy się od niego, że to metal Nth jest odpowiedzialny za jego przetrwanie i rekonwalescencję po wydarzeniach z „Death of the Family”. Wychodzi na jaw, że Duke również był poddany działaniu tej substancji i w wyniku tego posiadł moce zdolne odkryć to co pozostaje ukryte przed bohaterami. Moce Duke’a i artefakty zgromadzone przez Batmana powodują iż Bruce doświadcza wizji całkowitej ciemności. Okazuje się, że w głębi ziemi obudziły się tajemnicze istoty,  które zapowiadają zniszczenie Nietoperza.

Detective Comics #960

Batman próbuje namówić Zatannę na pomoc w odszukaniu odpowiedzi na nurtujące go pytania, jednak jego przyjaciółka wciąż odmawia, argumentując, iż niektóre rzeczy nie powinny być ujawnione.  W tym samym czasie vendetta Zakonu Św. Dumasa na Jean-Paulu trwa, a zakon za wszelką cenę stara się sprowadzić Azraela do domu.

Hal Jordan and the Green Lantern Corps #24

Wychodzi prawda na temat morderstwa członka Korpusu Sinestra. Okazuje się, że Tomar-Tu, syn legendarnej Latarni Tomara-Re zamordował Romata-Tu, przestępcę i mordercę dzieci pochodzącego z ich planety i równocześnie Latarni Sinestra. Hal i John dowiadują się o tym. Hal chce zatuszować prawdę, ale to do Johna, lidera Korpusu, należy ostateczny głos. Postanawia on wyjawić całemu światu prawdę, zapewniając o procesie który nieuchronnie czeka Tomara-Tu. Członkowie Korpusu Sinestra chcą krwi… W tym samym czasie wściekła Soranik konfrontuje się z Kylem na temat Sarko. Wyjawia że dowiedziała się prawdy o tym, że w przyszłości mieli syna i postanawia zniszczyć pierścień otrzymany od Kyla i zaatakować Raynera.

Justice League of America #10

Rozmawiając o braku zaufania między sobą drużyna przechwytuje sygnał ratunkowy. Amerykańska Liga Sprawiedliwości mierzy się z dziwnym bytem zdolnym spełniać życzenia. A wszyscy wiemy, że należy uważać czego się życzy, bo można to otrzymać. Dokładnie to spotyka Raya, kiedy życie jego rodziny zostaje diametralnie zmienione.

Red Hood and the Outlaws #12

Bizarro umiera. Jesteśmy świadkami jego ostatnich chwil. W tym samym czasie wesołe miasteczko zostaje zaatakowane przez Solomona Grundyego. Artemis i Red Hood bezskutecznie próbują stanąć mu na przeciw. W ostatnich chwili ratuje ich umierający Bizarro. Kto nasłał Grundy’ego i w jakim celu?

Suicide Squad #21

Oddział Samobójców rusza w kolejną misję pod przewodnictwem Harley Quinn. Tym razem mają zneutralizować Karla. Okazuje się, że dawno współpracownik Amandy Waller wie o wszystkim i jest przygotowany na każdy rozwój sytuacji. Życie członków Suicide Squad jest zagrożone.

The Flash #26

Ciąg dalszy misternego planu Thawne’a. Zabiera on Barry’ego i Iris do przyszłości, w której obydwoje są już podstarzali. W niedalekiej przyszłości Barry zmierza do starcia z dwojgiem jego dzieci, którzy stoją po stronie zła. Chwilę później powracamy do Muzeum Flasha, gdzie dalszy ciąg ma starcie pomiędzy speedsterami. Thawne wrzuca Barry’ego do Negatywnego świata Speed Force. Barry uwięziony jest w śmiertelnej pułapce. Iris jest zdana na samą siebie w trudniej sytuacji!

Titans #13

Tytani stoją do walki, by odzyskać pliki z pamięcią ich przyjaciółki. Wróg okazuje się jednak silniejsi, niż się spodziewali. Wally korzysta z nowych mocy, by powalić wroga na kolana. Wśród Tytanów czai się zdrajca, który przekazał wrogi szczegółowe informacje o członkach drużyny. Kim on lub ona jest?

Wonder Woman #26

Wonder Woman otrzymuje obowiązkowe zwolnienie, aby dojść do siebie po rzuceniu się w wir pracy, w który weszła. 43 misje w ciągu roku. Etta Candy wyciąga ją na ślub i wesele jej brata. Gdy Diana zostaje przy stole zaczepia ją mała dziewczyna szukająca bucika. Podczas jego poszukiwań dziewczyny odnajdują pod jednym ze stołów coś, co zaraz zakończy imprezę.

Injustice 2 #14

02

Ceremonia ślubna dobiega końca. W momencie pocałunku do katedry wkrada się oddział Ra’s Al Ghula. Dochodzi do potyczki, w skutek której ranny zostaje Green Arrow. Celem oprychów są dzieci, które zostają porwane przez Boomerang,a Deadshota i Harley Quinn. Sytuacja nie ma się lepiej na posiadłości Bruce’a. Zmuszony jest on do odwrotu. Damian ucieka ze zwłokami Alfreda. Zabiera je do kryjówki swojego dziadka, a następnie razem z kośćmi Alfreda zanurza się w Jamie Łazarza.