DC Rebirth – tydzień 57 (21.6.2017)

All-Star Batman #11

Bruce cudem ucieka spod ostrzału, nie rozumiejąc dokładnie w jaki sposób udało mu się ujść z życiem. Ratują go Pingwin, Great White Shark i Black Mask, którzy dają mu kolejne informacje na temat dalszych poszukiwań – zaawansowana technicznie wycieczkowa łódź podwodna, gdzie jest już zabójca którego ściga Bruce. Mroczny Rycerz niestety nie radzi sobie w tym starciu i jedyną osobą która może go uratować jest Alfred!

Aquaman #25

Arthur nie żyje. Władzę na Atlandydzie przejęli ekstremiści dowodzeni przez Coruma Ratha, którzy dążą do wojny z powierzchnią. Mera zdruzgotana śmiercią ukochanego mieszka razem z Tulą w latarni morskiej Arthura. W dolnych częściach miasta ukrywają się ludzie wierni byłem królowi z Vulko, który stara się rozbudzić ludzi do puczu, na czele. Nie widzą jednak, że tak na prawdę Arthur jakiś cudem przeżył atak Murka i żyje na najniższych poziomach miasta pomagając uciśnionym i gnębionym. W szczególności osobnikom, które są z jakiegoś powodu odmienne od reszty Atlantów – mutanci. Arthur ratuje białowłosą dziewczynę z pokrytymi łuskami rękoma przed linczem czego świadkiem jest Vulko. Powiadamia on Merę, która przyrzeka że nic nie stanie już pomiędzy nią a Arthurem

Batman #25


Początek wojny pomiędzy Jokerem i Nygmą! Joker nie jest w stanie dłużej się zaśmiać z powodu Batmana. Chcąc wywołać swój uśmiech przeprowadza liczne castingi stand up’owe oraz napada na sklepu z artykułami dla klaunów. Policja ściga Jokera. Oczywiście bezskutecznie. Z więzienia zbiega Nygma, który rusza w ślad za Jokerem. Dochodzi do ich spotkania, podczas którego Zagadka proponuje Jokerowi wspólne zgładzenie Batmana. Zabójczy Klaun odmawia, postrzeliwując przy tym Riddlera. Do kryjówki za późno przybywa Batman, który zostawia Riddlera i rusza w ślad za Jokerem.

Batwoman #4

Dochodzi do konfrontacji Kate i Tahani. Sojusznicy Batwoman wyłączają detonatory ładunków podłożonych w jaskini, co powoduje również wyłączenie światła. Pojedynek trwa dalej w ciemności. Tym razem to Kate dominuje przeciwniczkę, która w ostatniej chwili ucieka do swoich mocodawców.  Batwoman i Julia opuszczają wyspę, jednak okazuje się, że Julia pracuje też z kimś innym…

Green Arrow #25

Olivier Quinn obecnie przebywa w więzieniu. Jest niesłusznie oskarżony o morderstwo swojej sekretarki. Olivier nie chce używać swoich zdolności, by uciec z więzienia. Chce legalną drogą oczyścić swoje imię.  Za sprawą kaucji wychodzi z więzienia i rusza z pomocą Black Canary. Ta jednak nie reaguje entuzjastycznie na wyciągniętą przez niego dłoń. Olivier zbiera sojuszników, którzy pomocą uporać mu się z wrogą organizacją. Dinah odmawia współpracy. Czy to koniec uczucia, które łączyło tą dwójkę?

Green Lanterns #25

Simon, Jessica i Volthoom pod postacią Ramiego udają się do Skarbca Cieni, gdzie przechowywane są pierścienie pierwszych Latarnii. Niestety, plan Volthooma dochodzi do skutku i Pierwsza Latarnia powraca do życia i z łatwością radzi sobie z ziemskimi Latarniami. Podczas walki pierścień Baza zostaje zniszczony a sam bohater bez jego pomocy zaczyna się dusić. Jessica używa protokołów ewakuacji w swoim pierścieniu i przenosi siebie i swojego partnera w nieznaną lokalizację.

Harley Quinn #22

Do domu Harley przychodzi stara przeciwniczka. Między nimi nawiązuje się krótka walka. Przegrana leży po stronie Quinn, lecz jej życie nie jest zagrożone. Oponent nie przybył z wrogimi zamiarami. Przybyła z propozycją współpracy, która dotyczy likwidacji burmistrza Nowego Jorku.

Justice League #23

Na świecie dochodzi do pomnożonych ataków terrorystycznych. Sprawcą jest Black Shield. Wróg jest zbyt ciężkim przeciwnikiem dla Jessicy. Wrogi udaje się zbiec poprzez uwolnienie trującego gazu.Liga Sprawiedliwych zajmuje się badaniami jego właściwości. Batman i reszta dowiadują się o kolejnym celu Black Shield poprzez przesłuchanie jego współpracowników. Wonder Woman, Jessica i Batman ruszają, by raz na zawsze powstrzymać terrorostę. Jessica musi zauwać własnej woli, by uratować świat przed terrorem.

Nightwing #23

Nightwing łączy siły z Blockbusterem, by powstrzymać dostawców nielegalnej zaawansowanej  technologicznie broni do Blüdhaven. Grayson radzi sobie nie bez trudu, ale okazuje się, że była to pułapka. Skyhook (patrz. zeszyt Superwoman z poprzedniego tygodnia) porywa Nightwinga z nocnego nieba zanosząc go na ring, na którym czekają na niego Tiger Shark, Blockbuster i inni przestępcy Blüdhaven.

Super Sons #5

Jonathan i Damian są uziemieni przez swoich rodziców. Między Jonathanem a jego rodzicami nawiązuje się kłótnia. Chłopiec nie chce przeprowadzać się do Metropolis. Pod wpływem złości opuszcza domostwo i kieruje się do jaskini Batmana. Tam dochodzi do spięcia pomiędzy chłopcami. Szybko ono przerwane zostaje do Alfreda. Do rozmowy włączają się Batman i Supermanem. Tym razem Clark okazuje zrozumienie swojemu synowi i pozwala mu na aktywne życie bohaterskie w otaczającym ich świecie.

Superman #25

Kontrolowany Superboy zmuszony jest do walki z własnym ojcem. Clark otrzymuje pomoc ze strony Batmana, Robina oraz Frankeinsteina i jego żony. Telepatyczny wpływ na Jonathana jest nierozerwalny. Clark i Lois muszą trafić do wnętrza chłopca, aby przemówić mu do rozsądku, nim będzie za późno.

Trinity #10

Watchtower została zaatakowana przez obcego wirusa, który przekształca bohaterów w potwory! Jako pierwszy jego ofiarą padł Aquaman, który jednak walczy o utrzymanie świadomości. Potworów jest niestety zdecydowanie więcej i wkrótce atakują również Simora i Jessicę a w końcu ich ofiarą pada sama Wonder Woman.

Injustice #11

Cofamy się w przeszłość. Konkretniej mówiąc do ostatnich chwil na Kryptonie. Planeta zostaje zaatakowana przez Brainiaca, który uszkodził jądro planety, doprowadzający tym samym do jej końca. Kal i Kara opuszczają planetę przed jej eksplozją. Obydwie rakiety ratownicze zostają skierowane ku ziemi. Jednak kapsuła Kary zostaje zbita z toru przez odłamek meteoru. Po pewnym czasie Kara dociera na ziemię. Pierwszą osobą, którą spotyka jest Black Adam!