Event Leviathan

„Superman: Leviathan Rising Special #1” – Wstęp

Event rozpoczyna się rozmową dwójki tajemniczych osób wchodzących w skład organizacji Leviathan. Obydwoje ustalają, że Lois Lane jest niebezpieczną kobietą mogącą zaszkodzić ich interesom. Następnie planują uśmiercenie Supermana. W tym celu decydują się wykorzystać Clarka Kenta jako przynęty.

Superman wraca do swojego apartamentu po walce z Mogulem. Na miejscu czeka Lois. Jak się okazuje, nie tylko ona. W apartamencie kryją się żołnierze Leviathanu, którzy nocna porą zakradają się do mieszkania Clarka i go porywają.

Clark zostaje uwięziony w tajnej kryjówce. Na miejscu znajduje się Talia As Ghul. Córka Demona informuje Clarka, że chcą wykorzystać go do pojmania Supermana. Asekuracyjnie zakłada Clarkowi zbroję z kryptonimem. Ma to na celu osłabić Supermana, który według założeń Tali, powinien pojawić się niebawem.

Mijają godziny, a Clark nie wraca do swojego apartamentu. Lois w końcu decyduje się zawiadomić Batmana i Wonder Woman o zaginięciu jej męża. Batman błyskawicznie analizuje miejsce porwania. Wnioskuje, że muszą zawiadomić Ligę, po czym razem z Wonder Woman odchodzą. Lois nie jest w pełni przekonana, co do ich metody postępowania. Osobiście rozpoczyna własne śledztwo.

Kara (Supergirl) wraca do mieszkania jej przybranych rodziców. Nie zastaje nikogo poza zniszczonym budynkiem. Wśród popiołów odnajduje butelkę z liścikiem od jej rodziców. Z wiadomości dowiaduje się o organizacji Leviathan.

Clark w dalszym ciągu jest przetrzymywany w celi. Zostaje uwolniony ze zbroi przez tajemniczą osobę. Chwilę później do jego celi przybywa Lois, Jimmy oraz Firestorm. Na miejscu dochodzi do ogromnej walki pomiędzy członkami Ligi Sprawiedliwości a Leviathanem.

Nieco dalej odbywa się rozmowa pomiędzy Talii z głową organizacji Leviathan. Szef jest niezadowolony z poczynań jego pracownicy. Postanawia ją ukarać wyrzucając z samolotu. W ostatni chwili kobieta zostaje uratowana przez Supermana. Clark stara się ją nakłonić, aby wyjawiła prawdę o Leviathania. Ta jednak tego nie robi. Zamiast tego prosi Clarka, aby zabrał ją do więzienia.

Na sam koniec powracamy do rozmowy tajemniczej dwójki z samego początku, która zostaje zakończona poprzez uśmiercenie mężczyzny z Leviathanu przez Red Cloud.

Event Leviathan #1

Batman spotyka Lois w zrujnowanym miejscu, które miał stać się nową siedzibą A.R.G.U.S. Aktualnie świat pogrąża się w chaosie. Powodem jest zmasowany atak organizacji Leviathan, która uszkodziła światową siatkę komunikacyjna oraz uderzyła w organizacje: A.R.G.U.S., D.E.O., Cadmus i Spyral.

Na miejscu znajduje się jeszcze jedna osoba – Steve Trevor. Żołnierz opowiada jak wyglądał atak Leviathanu na nową siedzibę A.R.G.U.S. nazywaną Odyseye. Steve jest jedynym ocalałym. Jednak nie zachowuje spokoju. Jest pełen podejrzeń i oskarża Lois, że należy ona do Leviathana.

Trevor po chwili strzela do Lois. W porę reaguje Green Arrow, który ogłusza żołnierza. Batman, Arrow i Lois stwierdzają, że muszą odkryć przed rankiem jakie są dalsze plany Leviathanu i powstrzymać ich za wszelką cenę.

Tymczasem okazuje się, że z ataku Leviathanu na A.R.G.U.S. przetrwała projektantka nowej siedziby. Założyciel tajemniczej organizacji rekrutuje ją w swoje szeregi.

Event Leviathan #2

Batman spotyka się z Red Hoodem na dachu, blisko miejsca tragedii. Red Hood ostrożnie wypytuje swojego mentora na temat ostatnich zajść. Z relacji Batmana możemy wywnioskować, że Question chronił rannego ojca Lois Lane, przebywającego w szpitalu, i wyczekującego ponownego ataku ze strony Leviathanu. Jeden z członków organizacji przepuścił atak na generała. Questionowi udało się powstrzymać napastnika, jednak śmiertelny cios padł z pistoletu generała, który na moment odzyskał przytomność.

Na tym nie koniec relacji Batmana. Bruce poinformował Jasona, że stworzył oddział detektywów, którego celem jest rozgryzienie Leviathanu. Jednym z kolejnych członków jest Plastic Man, który zakradł się do kostnicy w celu zebrana dowodów. Na miejscu spotkał przywódcę Leviathanu. Ten wyprowadził Plastic Mana z równowagi, a następnie opuścił kostnicę, zabierając z niej ciało zastrzelonego oprawcy.

Dziwne zachowanie Jasona podczas rozmowy potwierdziło obawy Batmana (i teorię Damiana). Chwilę po zakończeniu rozmowy na dachu pojawiają się pozostali członkowi drużyny Batmana. Okazuje się, że Jason przyłączył się do Leviathanu. Co sił w nogach zaczyna uciekać przed drużyną dawnego mentora.

Event Leviathan #3

Bohaterowie zbierają się w Samotnej Twierdzy Supermana po zakończonej rozmowie z Red Hoodem. Jak mogliśmy spodziewać się, wymiana zdań z Red Hoodem nie przebiegła pokojowo. Jason bez przerwy umykał bohaterom, co chwilę dając im łupnia.

Wymiana zdań z Jasonem nastąpiła jednak za sprawą Lois, która czekała na niego wraz z gotowym dyktafonem. Jason poinformował reporterkę, że nie jest on winny, lecz nie zaprzecza, ponieważ jest przekonany, że nikt jemu i tak by nie uwierzył. Jest święcie przekonany, że potencjalnych zdrajców powinni doszukiwać się u Amandy Waller, bądź ojca Lois.

Po zdaniu relacji z rozmowy z Jasonem, pozostali zaczynają nabierać podejrzeń względem Waller, która podejrzanie dla pozostałych zniknęła. Okazuje się, że w kryjówce Supermana ukryte było urządzenie nasłuchowe Waller.

Tymczasem Amanda przebywa z dala od kryjówki Supermana, lokując się na nieznanych pustkowiach. Na miejscu pojawia się Leviathan wraz z pozostałymi członkami organizacji. Założyciel chce zmusić Waller, by ta oddała mu jedną z Mother Box. Tak zwane „negocjacje” zostają przerwane przez pojawienie się Supermana, który prawdopodobnie od początku śledził Waller.

Event Leviathan #4

Superman powraca do jaskini Batmana, gdzie znajdują się wszyscy współpracownicy Bruce’a w sprawie Leviathana. Clark informuje o niekorzystnym przebiegu spotkania z Leviathanem. Nie dość, że Clarkowi nie udało się ujawnić tożsamości szefa organizacji, na dodatek Człowiek ze stali został pochwycony w pole energetyczne, które wyeliminowało go z gry na krótką chwilę. Na tyle wystarczającą, aby organizacji udało się zbiec z Amandą Waller.

Rozmowy w jaskini zostają przerwane przez Batgirl, która łączy się z Batmanem poprzez transmisję wideo. Barbara informuje pozostałych, że pod przykrywką dołączyła do Leviathana. Niestety jest zbyt krótko, aby zdobyć ich zaufanie i ujawnić tożsamość agentów. Niemniej Batgirl rozpoznała posiadaną przez nich technologię. Okazuje się, że Leviathan posiada specjalne technologie pozostałych organizacji, które zostały ze sobą połączone, aby stworzyć coś o poziom wyżej.

Lane w pośpiechu opuszcza Batcave, pożyczając jedno z aut Bruce’a. Reporterka dociera do doków, gdzie spotyka się z drugim oddziałem detektywów wśród których znajdują się: Ralph Dibny, John Constantine, Harvey Bullock, Zatanna, Renee Montoya oraz Deathstroke.

Event Leviathan #5

Lois Lane konsultuje się z druga drużyną detektywów. Zatanna dzieli się z reporterką swoimi spostrzeżeniami. Cała drużyna rzuca podejrzenia na ojca Lois próbując dowieść, że jest jednym z agentów Leviathan. Lois natychmiast dociera do szpitala, w którym leży jej ranny ojciec. Ten długo nie ukrywa przed córką prawdy. Bez nacisków wyjawia, że należy do Leviathanu. Jest przekonany, że organizacja ma racje. Dochodzi do ataku w skutek, którego ojciec Lois zostaje ranny. Reporterka razem z nim ucieka w oddalone miejsce.

Clark konfrontuje się z całą organizacją Leviathan, na czele której stoi zamaskowany przywódca. Przywódca wygłasza szczegóły swojego planu zwieńczając dialog o końcu ukrywaniu prawd i tożsamości. Maska otwiera się i migiem zmieniamy teren akcji.

Przenosimy się do drużyny Batmana, która kieruje się w stronę Supermana. Przemyślenia Damiana rzucają nowe światło na całość wydarzeń. Robin jest przekonany, że przywódcą Leviathanu jest jeden z dawnych Manhunterów. Osoba ta powinna być nie tylko w posiadaniu ogromnego zasobu informacji, ale i mieć dostęp do ekwipunku aktualnej Manhunter przebywającej w pojeździe Batmana.

Podróż Batmana i spółki zostaje zakłócona przez Talie Al Ghul, która doprowadza do kraksy. Ze słów Tali możemy przypuszczać, że córka Demona nie ma złych intencji wobec bohaterów.

Event Leviathan #6

Batman i reszta wymieniają się swoimi spostrzeżeniami. Talia natychmiast chce unicestwić technologię Manhuntera będąc przekonaną o właściwościach szpiegowskich. Na miejsce spotkania dołącza ekipa detektywów Lois Lane. Zatanna spełnia prośbę Batmana. Natychmiast rzuca zaklęcie, które przenosi wszystkich do miejsca, gdzie toczy się rozmowa Clarka z liderem organizacji Leviathan.

O przebiegu spotkania dowiadujemy się ze słów Supermana, który przybywa do aktualnej kryjówce Lois, przybitej śmiercią jej ojca. Clark ujawnia tożsamość lidera organizacji. Jest nim Mark Shaw, były szpieg mający ogromne doświadczenie z różnymi organizacjami np. Suicide Squad. Shaw jest jedną z postaci, które w przeszłości nosiły dany pseudonim. Celem Marka jest wyzwolenie świata od szeroko pojętego zła i chaosu. Aby osiągnąć swój cel, Shaw chce jednocześnie ujawnić światu wszystkie skrywane sekrety przez tajne organizacje jak wojsko, politycy, tajne ugrupowania itp. Wśród informacji ujawnione zostałyby konta bankowe, e-maile czy tajne tożsamości superbohaterów. Przeciwnego zdania jest Superman, którego wspierają przybyli bohaterowie. Wywiązuje się zbiorowa bitka. Wymiana pieści nie rozstrzyga się na korzyść żadnej ze stron. Markowi udaje się uciec. Pozostali superbohaterowie starają się bezskutecznie opracować dalszy plan działań.

Lois przystępuje do napisania artykułu na temat całości sprawy. Przeciwny publikacji artykułu jest szef Lois. Ta jednak stawia na swoim i wciska przycisk akceptacji. Artykuł rusza w świat, a wszyscy poznają tożsamość lidera organizacji oraz jego plan na przyszłość.

Historia będzie kontynuowana w serii „Action Comics” od #1018 numeru.