DC Rebirth – tydzień 58 (28.6.2017)

Action Comics #982

Wrogowie Supermana łączą siły, by zadać bezpośredni cios w jego Fortecę Samotności. Superman wykorzystuje podstęp, by zadać obrończy cios w plecy wroga. Przewaga Revenage Squad szybko nabiera na sile. Jednak walka skłania się ku wyrównaniu sił, kiedy na placu boju pojawia się Supergirl wraz z sojusznikami.

Batgirl #12

Batgirl wraz z pomocą… stałych bywalców basenu miejskiego w Burnside muszą poradzić sobie z elektryczną istotą nawiedzającą ich dzielnicę. Sprawa okazuje się trudniejsza niż myśleli, gdyż istota okazuje się młodą dziewczyną z Gotham uwięzioną w równoległym wymiarze.

Batman Beyond #9

Konrontacja z Damianem nie idzie po myśli Terry’ego. Jedyną osobą która jest teraz w stanie powstrzymać nowego Ra’s al Ghula przed zabiciem nowego Batmana jest Bruce Wayne.

Blue Beetle #10

Połączone siły Doctora Fate’a, OMAC’a i Teda Korda nie są w stanie poradzić sobie z demonicznym Arionem. Jamie jest zmuszony ponownie połączyć się ze Skarabeuszem. Młodemu bohaterowi udaje się pokonać demona, jednak ogromnym kosztem – jego ciałem i świadomością zawładnął Skarabeusz.

Detective Comics #959

Batman i Zatana nawiązują współpracę w zgładzeniu przeciwnika z zakonu Dumasa. Niecodzienny duet otrzymuje również pomoc ze strony Azrael i reszty bat-drużyny. Kiedy przeciwnik zostaje zgładzony, Bruce prosimy Zatanę o pomoc w zebraniu informacji na temat Tim Drake’a. W międzyczasie medytujący Azrael zostaje odwiedzony przez dziwną postać.

Hal Jordan and the Green Lantern Corps #23

Hal, John i Guy próbują rozwikłać tajemnicę morderstwa o którym nikt nie wie, a Kyle stara się wymóc na Soranik powrót do Korpusu Zielonych Latarni. Soranik dowiaduje się o tym, że Sarko był jej synem z przyszłości, a John i Hal odkrywają kto stoi za morderstwem.

Justice League of America #9

Makson traci panowanie nad sobą. Chce zamordować wszystkich odpowiedzialnych za śmierć jego rodziny. Z ratunkiem pędzi JLA. Zrozumienie mężczyźnie okazuje Batman, który wskazuje mi wartą uwagi alternatywę.

Suicide Squad #20

Po śmierci Rick Flaga czas wybrać nowego lidera! Amanda Waller kolejno przeprowadza rozmowy z każdy członkiem Suicide Squad, by móc stwierdzić, które z nich będzie najlepszym kandydatem. Ostatecznie decyzja pada na Harley Quinn. W międzyczasie June udaje się na rozmowę o pracę. Podczas rozmowy traci panowanie nad sobą i uwolniona zostaje Enchantress. Bliski jej Killer Croc staje na głowie, by pomóc miłości swego życia i przywrócić ją do normalnego stanu.

Teen Titans #9

Jackson trenuje pod czujnym okiem Damiana. Robin chce, by Jackson rozpoczął działać “lepszą drogą”. Wally nadal jest rozczarowany decyzją Robina. Postanawia na stałe odejść od Teen Titans i dołączyć do Deathstroke’a. Przybywa Black Manta, który atakuje matkę Jacksona. Odwieczny wróg Aquamana ma plany wobec chłopca.

The Flash #25

Flash przybywa do przyszłości. Dochodzi do starcia pomiędzy nim, a Reverse Flashem. Podczas pojedynku na jaw wychodzą motywacje Thawnea. Dowiadujemy się z nim, że Barry był jego idolem, lecz w pewnym momencie zawiódł się, gdyż nie czuł, że ich “więź” jest prawdziwa. Teraz Eobard zrobi wszystko, by najbliżsi Barry’ego poznali jego sekret.

The Hellblazer #11

Do zrobienia.

Wonder Woman #25

Diana rozmyśla nad wszystkim co spotkało ją do tej pory, szczególnie w ostatnim czasie, a zwłaszcza nad losem Cheetah. Tym kto trwa ciągle u jej boku jest pułkownik Steve Trevor.

Injustice 2

01Kara zostaje sprowadzona przez Black Adama do jego kryjówki. Tam odzyskuje swoje siły. Black Adam przedstawia Karze dotychczasowe wydarzenia, ukazując w złym świetle batmana, a w dobry Supermana. Kuzynka Supermana decyduje się pomóc w jego ucieczce. Nim to nastąpi, wpierw musi odzyskać swoje siły.