Streszczenia zeszytówek DC z 16.11.2021

Nightwing #86

Ciąg dalszy wydarzenia „Fear State”. Wierza Oracle zostaje wysadzona w powietrze. Grayson, Barbara i Tim sądzą, że Cassandra była w środku. Zrozpaczeni przekopują gruzy. Po kilku sekundach odzywa się krótkofalówka Barbary. Kontaktuje się z nią Stephanie, która ich uspokaja. Ona i Cassandra uciekły z wieży na chwilę przed eksplozją. Stephanie informuje ich o aktualnym miejscu przebywania, no i Grayson z paczką tam się udają.

Paczka podopiecznych Batmana postanawia zakraść się do sterowca Magistratu. Potrzebują wcześniej kamuflażu. W tym celu zwabiając żołnierzy Magistratur, łoją im skóry i przejmują ich stroje. Bez trudności zakradają się do sterowca. Ich obecność zostaje wykryta po chwili. Seer dezaktywowała sterowiec. Tim, Cassandra i Stephanie skupili się na ewakuacji załogi, natomiast Dick i Barbara na przejęciu panelu sterowania. Hakowanie powiodło się pomyślnie. Opóźnili spadanie sterowca do czasu, aż wszyscy zostali ewakuowani cali i zdrowi. Niestety nie udało im się dorwać Seer. Dalsze jej poszukiwania będą kontynuowana w „Batgirls #1”.

Suicide Squad #9

Rick Flag poszerza drużynę, której celem jest pozbycie się Waller. Obecnie jego skład zasila: Parademon, Mirror Master, Lord Zod i Cheetach. Werbują kolejnego przestępcę odsiadujący wyrok w atlantydzkim więzieniu. Jest nim Fisherman.

Tymczasem Waller nie przejmuje się Flagiem. Posyła swój oddział w kosmos, żeby zdobyli dla niej cenną, tajemniczą rzecz. Kosmiczna podróży przebiega na socjalizowaniu się członków jej drużyny – Klon Superboya zbliża się z Nocturną (ale chwila bliskości zostaje przerwana przez Robaka), a Culebra odkrywa, że Talon tak na prawdę udawał swoje specyficzne dialogi. Zabójca Trybunału Sów ujawnia, że razem z inną osobą pracują jako szpiedzy dla Flaga.

Rzekomy skarb Waller mieści się na planecie OA. Samobójcy zakradają się do tamtejszego więzienia, żeby uwolnić przesyłkę Waller, uściślając – więźnia Yoricka (dziwny kość, który zamiast głowy ma czaszkę sępa). Yoricka uwalnia Robak, a reszta składu wdaje się w bój z jedyną Zieloną Latarnią strzegącą więzienia. Więzień Waller zostaje uwolniony, wszyscy uciekają statkiem, którym przylecieli, ale chwilę później pojazd zostaje zniszczony przez armię Thanagaru.

Superman – Son Of Kal-El #5

Bendix zaatakował Jona potężną flarą słoneczną. Moce Jona wzrosły do niewyobrażalnie wielkiego poziomu. Ma problem z ich kontrolą. Wyostrzone zmysły i moce Jona dostrzegły ludzi w niebezpieczeństwie z różnych zakątków świata. Jon nie zamierza tracić czas na jojczenia lub Bendixa. Udaje się kolejne pomóc każdej osobie w potrzebie. Zaczyna od chłopca całego w płomieniach. Zabiera go do Wally’ego w Central City. Następnie ratuje gościa w samochodzie, który spadł z mostu do rzeki.

Jon nie oszczędza się w ratowaniu ludzi. Jego misja trwa do momentu aż opada z przytłoczenia mocą. Kontrola mocy wymyka się spod kontroli. Przypadkowo złamał komuś rękę podczas ratunku przed nadjeżdżającym pojazdem. Jon zostaje zabrany przez Aerie do Jaya. Chwila rozmowy chłopców daje Jonowi ukojenie, którego potrzebował, żeby złapać oddech od katowania siebie obowiązkami. Jon zaznał takiego relaksu, że usnęło mu się na 9 godzin. Wybudzony po tym czasie odbywa bliską rozmowę z Jayem, która kończy się pocałunkiem. Nie ma czasu na szczęśliwe lub niezręczne chwile, ponieważ Jon musi wracać do akcji. Przed wylotem z mieszkania oddaje Jayowi swoją peleryną, obiecując mu, że wróci po nią niebawem.

Aquaman – The Becoming #3

Jackson uciekł przed strażnikami Atlantydy. Teleportował się do ukrytej kryjówki Aquamana mieszczącej się w sekretnym sanktuarium na Happy Harbor. W międzyczasie Mera jest przesłuchiwana i nieustannie strzeżona przez straż atlantydzką w obawie, że jest kolejnym celem jej rodaków. Z Merą potajemnie kontaktuje się Ha’wea. Była królowa Atlantydy ułatwiła jej kontakt z Jacksonem.

Tymczasem Jackson doprowadził się do ładu oraz zreperował klucz teleportacyjny, przynajmniej częściowo. Do kryjówki wbiła atlantydzka straż szukająca chłopaka. Jackson zaczął teleportować się aż zniszczeniu uległ teleporter. Jackson wylądował przy wieży Tytanów. Tam zastał tajemniczą postać w złotej atlantydzkiej zbroi. Bez powodów wywiązała się między nimi zażarta walka, przerwana przez matkę Jacksona. Tajemnicza persona wykrzykiwała różne oskarżenia w kierunku matki chłopaka. Rodzicielka nie odniosła się do nich. Do momentu aż z twarzy kobiety zerwano hełm. Dopiero wtedy ujawniła, że atakująca nazywa się Delilah i jest siostrą Jacksona.

Justice League #69

Historia z Ligą Sprawiedliwości) Liga schwytała trzech przestępców przebranych za Deathstroke’a. Celem likwidacji był Mr Bones. Żaden z mężczyzn nie chce ujawnić szczegółów zlecenia. Liga puszcza wabika. Daje jednemu z nich uciec, żeby tropić dokąd zmierza. Obserwacja przebiega bez problemów do czasu, aż samochód uciekiniera zostaje wysadzony w powietrza. W pobliżu jest Superman. Coś atakuje go z płomieni. Cios jest na tyle silny, że oszołomił Clarka. Interweniuje Hawkgirl i Hippolyta, obecnie zastępująca Dianę w Lidze.

Liga korzyta z lassa Hipolity, aby przesłuchać jednego z zatrzymanych. Przestępca doznaje potwornych wizji pod wpływem lassa. Nie wyjawia prawdy, przynajmniej tej satysfakcjonującej. Ujawnia tylko, że jest częścią większej organizacji, do której jeszcze nie zarobił odpowiedniego zaufania. Tymczasem baza ligi zostaje zaatakowana przez kolejnych przebierańców, a „wolni” członkowie muszą interweniować w różnych miejscach świata, gdzie pojawiają się przebrani Deathstroke’rzy.

Podejrzenia padają na Royal Flush Gang. Karciani gangsterzy transmitują komunikat nawołujący chętnych do wsparcia ich sprawy. Choć gang nie budzi grozy, ich cele wydają się zgodne z napastnikami przebranymi za Deathstroke’rów. Rozmyślania ligi zostają zagłuszona komunikatem Kelexu. Android informuje, że skradziono Fortecę Samotności Clarka.

Historią z Mroczną Ligą Sprawiedliwości) Merlin dostał się do Atlantydzkiej świątyni. Wejścia do niej broni Zatanna zarażona magiczną esencją Upside-Down Mana. John i reszta układają plan powstrzymania Zatanny i przywrócenia jej do normalnego stanu. Korzystają z bandaży Ragmana, aby ją schwytać. John rzuca czarem na spętaną Zatannę.

Tymczasem Arthur dostaje się do Atlantydzkiej świątyni, w której przebywa Merlin. Wsparcia udziela mu Dr Fate i Wonder Woman. Diana odcina Merlinowi rękę. Jednak nie przeszkadza mu to w rzuceniu czaru. Okazuje się, że celem Merlina było wskrzeszenie Ariona, potężny magiczny król Atlantydy znany z legend.

Blue and Gold #4

Blue Beetle i Boster udzielają wywiadu na żywo. Prowadzi go Josina Gage. Duet opowiada o sprawie sprzed lat, w trakcie której skopali dupę Blackguarda. Oboje opowiadają ciut odbiegającą od siebie wersję wydarzeń. Booster jest przekonany, że uratował życie przyjacielowi, w drugą stronę opowiadana jest odwrotna wersja – to Blue Beetle miał uratować Boostera przed przestępcom. Wywiad przerywa Guy Gardner twierdzący, że obie wersja są zmyślone. Zarzekając się na nagranie z pierścienia, duet miał nie radzić sobie z Blackguardem. Zaniepokojony Batman miał wysłać Guya, który migiem pokonał przeciwnika. Gardner znika ze studia nagraniowego po „wyjaśnieniu sytuacji”.

Niezależnie od prawdy, emisja poprawiła popularność superbohaterskich przyjaciół. Pod ich biurem jest tłum czekających na ich pomoc. W tym mieszkanka wymairu-46 z wrogimi zamiarami.

Batman #117

Numer otwiera krótka przebitka akcji z „Nightwing #86”. Pełny zarys opisałem w osobnym akapicie.

Obie połówki Poison Ivy spotykają się ze sobą, dzięki interwencji Harley i Garden. Łączą się w jedno. Odrodzona w pełni sił Ivy wypuszcza deszcz feromonów na Gotham, dzięki czemu usuwa z powietrza toksyny Stracha na Wróble. Społeczeństwo wraca do normalności. Ivy pomaga uleczyć dziecko sprowadzone do jej siedziby. Heroiczne czyny wieńczy pocałunkiem z Harley.

Batman wymienia ostatnie pięści z Peacekeperem-01. Zażarta walka kończy się zwycięstwem Nietoperza. W międzyczasie Molly rozbroiła bomby Crane’a. Jednak nie zamierza trwonić ładunków. Chce je wykorzystać do wymazania pamięci ludziom, żeby dać im czyste pole do nowego, lepszego startu. Batman powstrzymuje ją wizualizując obecną sytuacją z Gotham. Podłącza ją do sieci. Z Gotham News dowiadujemy się, że na jaw wyszły pełne dane na temat Magistratu i ich szemranych zagrań. Simon zostaje aresztowany przez komisarz Montoye, a burmistrz Nakano wątpi w swoje stanowisko. Wszystko skończyło się dobrze, co przypieczętowała emisja bat-sygnału na niebie.

Looney Tunes #263

Dwójka kojotów leży w szpitalu. Ralph i While E. Obrażenia są poważne, ale jak to w świecie animków, szybko leczą rany. Kojot układa nowy plan pojmania Strusia Pędziwiatra. Odbija kartę swojego rywala i korzysta z katapulty. Pech chciał, że pocisk uderza w drugiego kojota zamiast Strusia. Plan drugiego kojota również nie wypalił, i jak się możecie domyśleć, ranił Ralpha. Finalnie – Kojoty wracają do szpitala z jeszcze większymi obrażeniami, niż poprzednio.

Sylwester próbuje złapać mysz. Nie idzie mu. Syn Sylwestra podważa umiejętności ojca. Zirytowany kot wypuszcza trujący zapach. Mysz ucieka z mieszkania i prosi Diabła Tasmańskiego o pomoc. Sylwester będąc przekonany, że ma do czynienia ze zmutowaną myszą, a nie Diabłem, wdaje się w ręczną walkę. Dostaje sromotny wpierdziel, a chwilę później jest schtywany przez chycla.

Numer kończymy ponownymi próbami złapania Strusia Pędziwiatra przez Kojota. Towarzyszy mu Yosemite Sam tłumaczący strategie Kojota i ich słabe punkty.

Wonder Woman: Evolution #1

Silver Swan porwała kilkoro ludzi. Przetrzymuje ich w muzeum. Wonder Woman wdziera się do budynku. Łabędzica próbuje uciec zabierając ze sobą małą czarnoskórą dziewczynkę. Diana leci za nimi. Nie udaje jej się doścignąć łotrzycy, ponieważ ta wypuszcza w powietrzu dziecko. Dianie udaje się uratować ją.

Następnie Wonder Woman poleciała w góry Himalajskie, gdzie czeka na nią Clark. Przyjacielska rozmowa wspominająca początki relacji zostaje przerwana przez tsunami oddalone tysiące kilometrów. Superman błyskawicznie leci pomóc tamtejszej społeczności, zostawiając Dianę. Sekundę później ciało Diany elektryzuje, a ta znika. Została przeteleportowana w nieznane nam miejsce z dziwnym portalem.

Batman: Wayne Family Adventures #13 „Stupid Traditions” – za darmo dostępne na webtoons.com

Damian obchodzi 9 urodziny. Przyjęcie urodzinowe, na które jako pierwsi pojawili się Dick i Barbara. Grayson nie przestaje cykać fotek. Damian jest oburzony jego zachowanie. Jest nieprzyjaźnie nastawiony do przyjęcia urodzinowego twierdząc, że jest to głupia zabawa dla głupich dzieci.

Nieco spóźnieni przychodzą Bruce, Jason i Cassandra. Ojciec tłumaczy się synowi ze spóźnienia, wręczając mu prezent urodzinowy. Jest nim szczeniaczek. Piesek poruszył Damianem. Chłopak nie umie skryć radości. Przypomniało mu się, że matka zabraniała mu posiadać zwierzęta, ponieważ wychodziła z założenia, że relacje ze zwierzętami osłabiają ludzi. Od tego momentu impreza przebiega przyjaźnie, choć Damian nadal uważa tradycję za głupotę.

Supergirl: Woman of Tomorrow #5

Supergirl jest uwięziona na obcej planecie. Została bardzo osłabioną bronią Barenton – zielonym słońcem emitującym fale bliskie kryptonitowi. Supergirl czuje się coraz gorzej. Przypomniała sobie, że podobne doświadczenia miał Clark. Był wtedy bliski śmierci, ale w porę uratowała go Liga.

Ruth opiekuje się osłabioną Supergirl. Daje Karze przespać czas do zachodu słońca, kiedy Ruth osłania ją przed dinozaurami i innymi stworzeniami. Choć dzielnie broniła Karę przez 9 godzin, ostatnia bestia jest bliska zjedzenia ich obu. Wtedy Supergirl odzyskuje pełnię sił, powstrzymuje stwora i odlatuje z planety zabierając ze sobą Ruth.

Nubia & the Amazons #2

Nubia odwiedza świątynie. Składa hołd i podarki boginiom. Boginie odwiedzają Nubię, doceniając jej modły i wręczając jej prezent, który pomoże Nubi w rządzeniu amazonkami.

Ktoś zaczyna zgłębiać temat Meduzy, konkretniej miejsca, gdzie znajduje się jej głowa odcięta lata temu przez Dianę. Rozmowy przybierają niepokojący obrót sytuacji, kiedy z ciała kobiety wychodzi zielony dym i przechodzi w kolejną. Opuszczone ciało przez dym zamienia się w kamień. Kontrolowane ciało przez kogoś poszukuje Nubie. Powód? W komnatach królowej amazonkach powinna znajdować się odcięta głowy Meduzy