Infinite Frontier

Jak prezentuje się nowa rzeczywistość komiksowego świata, powstała w skutek konsekwencji „Death Metal”. Co się zmieniło? Odpowiedź wędruje z eventu „Infinite Frontier” wprowadzający czytelników w nową rzeczywistość. Pierwotnie projekt miał zakończyć się na numerze #0. Wydawnictwo zmieniło pierwotne plany. Wydarzenie będzie liczyło 6-eść głównych numerów. Pierwszy z nich ukaże się tego lata.

Infinite Frontier #0

Zerówkowy numer będący prologiem do przyszłego, letniego wydarzenia. Komiks już teraz nakreślił ramy nowej rzeczywistości. Z zerowego numeru dowiedzieliśmy się następujących rzeczy:

 • Black Adam działa w imię dobra. Uratowani okrzykują go mianem Shazadam.
 • Wonder Woman otrzymała propozycję od sił z wyższych sfer, aby dołączyła do ich legionu. „Future State” było alternatywną rzeczywistością obserwowaną przez Dianę. Amazonka odrzuciła propozycję.
 • Joker przeprowadził potężny atak na Arkham. Jedną ze śmiertelnych ofiar jest Bane.
 • Oracle na dobre rozgościła się w wieży za klawiaturą. Huntress otrzymała nowy strój, do Gotham wrócił Tim (syn Luciusa). Skoro o powrotach mowa, w Gotham pojawił się Crane w nowej mrocznej odsłonie.
 • Nubia przejęła brzemię królowej amazonek po Hipolycie, która zastąpi swoją córkę jako Wonder Woman.
 • Alan Scott (Zielona Latarnia) ujawnił najbliższych swoją orientację seksualną.
 • Teen Lantern po raz pierwszy na planecie OA.
 • Startuje Titans Academy.
 • Spectre ma obawy, że Jonathan, syn Supermana, nie pójdzie w ślady swojego ojca.
 • Roy Harper wrócił do świata żywych.
 • Stargirl i Pat wrócili do obowiązków.
 • Barry dołączył do Justice Incarnate. Grupy przedstawicieli różnych światów, zadaniem których jest eksploracja nowej rzeczywistości.
 • Barry, nie mogąc dłużej pełnić swoich obowiązków na ziemi, przekazał tytuł „Flasha” Wally’emu.
 • Darkseid powrócił. Mocniejszy i mroczniejszy niż zwykle!

Infinite Frontier #1

Na ziemi-23 rozbija się kapsuła podróżnica. Znajduje się w niej Flashpointowy Batman. Pojazd rozbił się w pobliżu posiadłości rodziców Calvina w Smallvile.

Kryjówka JSA zostaje wysadzone w powietrze. Nie brakuje ofiar. Jedną z nich może być córka Alana.

Thomas Wayne zostaje zebrany przez Prezydenta Supermana do siedziby Justice Incarnate. Rekrutują Batmana, żeby pomógł im dbać o spokój w multiversum. W międzyczasie szeregi organizacji poszerza Mr. Bones o Cameron Chase.

Barry przemierza różne ziemie. Finiszuje na Ziemi-Omega, gdzie doszło do mordu esencji przez Darkseida. Barry uważnie przygląda się miejscu zbrodni, badając poszlaki. Dochodzenie przerywa Psycho-Pirate posiadający energię czarnego pierścienia mocy.

Na sam koniec wracamy na ziemię, konkretniej do ulicznego baru ulokowanego na pustkowiach. Roy Harper delektuje się kawką i rozmowami. Błogie chwile przerywa interwencja tajemniczego oddziału atakującego chłopaka. Roy niespodziewanie otrzymuje czarny pierścień mocy.

Infinite Frontier #2

Cameron udaje się do Hali Sprawiedliwości. Próbuje wybadać, co konkretnie wiedzą Batman, Superman i Wonder Woman o zmianach zachodzących w multiversum. Rozmowy nie przybliżają ją do konkretnych wniosków. Następnie udaje się do placówki wojskowej, żeby zrekrutować Kapitana Atoma. Nie udaje jej się. Co więcej, bohater jest przytłoczony energią i dochodzi do potężnej samodestrukcji.

Prezydent Superman i Flashpointowy Batman przybywają na Ziemię-22, żeby zbadać wraki pojazdu. W trakcie eksploracji zostają zaatakowani przez Magoga.

Alan i sprzymierzeńcy badają resztki posiadłości JSA. Syn Alana jest zniecierpliwiony tokiem śledztwa i czym prędzej chce znaleźć Jade. Namierzają sygnaturę jej mocy. Próbują dostać się do niej poprzez portal.

Tymczasem Roy próbuje opanować zdolności czarnego pierścienia mocy. Tworzy kilka konstruktów oraz bawi się mocami. Idzie mu całkiem nieźle. Tworzy konstrukty przypominające konkretnych, zmarłych bohaterów, strzela do celów itp. Jednak moce wymykają się spod kontroli, a jego ciało przypomina zombie.

Infinite Frontier #3


Pierścień mocy zaprowadził Roya w kosmos. Chłopak nie ma pojęcia jak się tu znalazł oraz jak wrócić na ziemię. Cierpliwie czeka na rozwój wydarzeń. Nie musiał długo, ponieważ po chwili pojawia się kosmiczny frachtowiec należący do Hectora Hammonda. Nie ma przyjaznych intencji względem byłego Arsenala. Na statku dochodzi do wymiany ognia, przerwanej przez pojawienie się Infinite Incorporated w składzie m.in. Power Giril lub Wildcat.

Prezydent Superman i Flashpointowy Batman dalej patyczkują się z Magogiem. Wspiera ich reszta członków JI. Walka kończy się szybko i wracają do bazy.

Co u Alana? Latarnik i jego syn korzystają z pomocy Shade’a, żeby odnaleźć Jade. Tym tropem docierają do siedzimy Mr. Bonesa, który przygotował frachtowiec. Nie znają jego intencji. W kryjówce dochodzi do wymiany ognia z agentką Chase. Sytuacja uspokaja się, kiedy agentka informuje ich, że Mr. Bones nie działa wrogo, tylko chce uratować wszystkich.

Infinite Frontier #4

Calvin i Thomas dalej prowadzą śledztwo w sprawie ostatnich zamieszań. Rozpatrują fakty na ziemi Clavina. Okazuje się, że ktoś zamordował Luthora z Ziemi-23.

Alan i jego syn zostali pojmani przez agentów Mr. Bonesa. Zdaje się, że Cameron wie, gdzie jest Jade, ale nie chce dzielić się szczegółami. Postrzeliła Bonesa w nogę i zabrała jego statek.

Roy konfrontuje się z członkami Ligi, którzy pojawili się na statku Hamonda. Wrogie napięcia zostaję przerwane, kiedy przybyli bohaterowie zdali sobie sprawę, że Harper trafi kontrolę nad pierścieniem. Statkiem dolatują do ziemi-omega, gdzie spotykają tysiące cieni Anty-Monitora. Nie są jedynymi gośćmi planety. Pojawia się tam Cameron z Mr. Bonesem. Dochodzi do kolizji statków.

O zajściu na ziemi-omega zostają poinformowani Prezydent Superman i reszta Ligi. Postanawiają udać się tam. Inne zdanie ma komputer, który odrzuca ich żądanie. Powodem jest Machine-Head, jeden z członków Ligi, który zdradził przyjaciół i atakuje ich. Kryjąca się za maską postać jest przeciwna koncepcji multiwersum czy kryzysów. Chce wprowadzić ład. W tym celu obezwładnił bohaterów, a do kryjówki sprowadził członków grupy „Injustice” m.in. Superwoman czy Joker z żółtym pierścieniem mocy.

Infinite Frontier #5

Numer zaczyna się narracją Psycho-Pirata przypominającego o Kryzysach z przeszłości. Z monologu odczytujemy, że Psycho nawiązał z Darkseidem umowę, dzięki której będzie mógł odzyskać swój stracony świat.

O podobnej umowie mówi Mr. Bones Alanowi. Ich statek rozbił się na Ziemi-Omega. Mr. Bones jest święcie przekonany, że Darkseid ocali Ziemie-0 w dobie nadchodzącego Kryzysu, jeśli dostarczy mu kilkoro reprezentantów różnych ziemi. Po co? Celem jest zebranie energii różnych światów.

Mr Bones szybko zostaje zrównany z płaszczyzną. Na jego miejsce wskakuje Psycho-Pirat. Zwala winę na Flasha jako sprawcę słabej bariery między multiwersami, podkreślając, że Darkseid chce zapanować nad wszystkim. Do walki starcia z bohaterami dołączają członkowie Injustice Incarnate (m.in. Superwoman czy Joker z żółtym pierścieniem mocy).

Zacięta walka wywraca do górny nogami kadry. Wymiana ciosów jest ostra, a żadna ze stron nie odpuszcza. Bohaterowie chcą ominąć wrogów i uratować Flasha, który biegnie, aby wytworzyć na tyle dużo energii, która wytworzy dla Darkseida bariery między światami. Szalę zwycięstwa przechyla Roy. Uwalnia pełnię energii, kiedy dowiaduje się, że jego córka żyje i jest na Ziemi-0. Bohaterowie zostają uwolnieni z wcześniej spętanych okowów. Jest jednak za późno. Pojawia się osobiście Darkseid z komunikatem o jego triumfie. Bariery między światami utworzyły się, a on ma nad nimi kontrolę.

Infinite Frontier #6

Zacięta wymiana ognia między dobrą i złą drużyną. Walkę wieńczy Prezydent Superman szarżujący w stronę machiny, w której znajduje się biegnący Flash. Machina zostaje zniszczona, a wraz z nią łańcuchy oplatające Ziemię-Omega. Usunięte łańcuchy również pieczętują pęknięcie w omniwerse. Czyn niesie za sobą następujące konwekwencje:

 • Darkseid zostaje pokonany.
 • Darkseid odesłał bohaterów na swoje miejsca. Zebrał największe szychy zła oraz swoją rodzinkę, z którymi będzie przeszukiwał omniverse za kolejnym pęknięciem. Po co? Żeby kontrolować mrok kryjący się za omniverse.
 • W składzie Darkseida możemy zobaczyć m.in. przedstawicieli Nowych Bogów czy Eclipso. Darkseid posiada czarny pierścień mocy, który w trakcie „Infinite Frontier” należał do Harpera.
 • Skoro o Royu mowa, uwolniony jest od pierścienia i wesoło korzysta z życia. Chce odnaleźć swoją córkę.
 • Flash znika po zniszczeniu machiny przez Supermana. Trafia do Multiverse-2, gdzie obserwuje alternatywne rzeczywistości sprzed 1 kryzysu. Nie jest sam. Czeka na niego Pariah, który odsyła go gdzieś tam.