DC Universe Rebirth

DC Universe Rebirth

DC Rebirth jest kolejny relaunchem DC Comics, którego celem jest przywrócenie najlepszych wartości jakimi odznaczały się dawne komiksy wydawnictwa. Rebirth nie tylko ma wskazać nowy kierunek komiksów, ale i przywrócić to co było dobre, a zostało zapomniane – głównie jeśli chodzi o Flashpoint. “DC Universe: Rebirth #1” trafił do sprzedaży 25 maja 2016 roku.

Rozdział pierwszy – Strata

“Każda sekunda jest darem” – napis znajdujący się na zegarku Wally’ego Westa.

Jest burzliwa noc. Batman bada sprawę Jokera. Szokująca prawda wyszła na jaw – nie istnieje tylko jeden Joker. Jest ich łącznie trzech. Bruce poznał prawdę dzięki krzesłu Mobiusa, które posiada wiedzę całego multiwersum. Jaskinie odwiedza niespodziewanym gość. Jest nim Wally West ze starego uniwersum. Bruce nie pamięta chłopca, mimo iż ten błaga go o pomoc. Spotkanie nie trwa długo. Po speedera przychodzi Speed Force, które zabiera go z powrotem w swoje objęcia.

Wally we wnętrzu Speed Force doznaje przebłysku dawnego życia. Chłopiec, bo tego dotyczą retrospekcje, jest siostrzeńcem Iris. Prócz tego jest zagorzałym fanem Flasha. Jako nastolatek przyjeżdża do Central City, aby odwiedzić ciocię. Poznaje tam Barry’ego Allena, a później swojego idola Flasha. Spotkanie odmienia życie chłopca, bowiem dochodzi do identycznego wypadku, w którym Barry otrzymał moce. Wally staje się kolejnym użytkownikiem Speed Force. Pod okiem Barry’ego, jego mentora, stał się bohaterem. Przybrał imię Kid Flash, wspomagając młodych tytanów. Po wydarzeniach “Crisis on Infinite Earths” przejął dziedzictwo Barry’ego, stając się nowym Flashem. Dalsze retrospekcje ukazują jego relacje z Lindą Park, liczne ucieczki ze Speed Force oraz wpływ Flashpointa na uniwersum. Bieg wydarzeń był obserwowany przez tajemniczą siłę, która tylko czekała, aby ujawnić się. Kiedy skutki Flashpointa został cofnięte, nowo utworzone uniwersum dalej istniało. Pewnego dnia światu ukazała się niesamowita siła spoza uniwersum, która odebrała mieszkańcom ziemi wszystko. Wally od 10 lat uwięziony jest we wnętrzu Speed Force. Jest jedyną osobą, która o wszystkim pamięta.

Rozdział drugi – Dziedzictwo

Akcja rozpoczyna się w domu spokojnej starości. Kiedy staruszkowie spędzają czas przy grze w bingo, Johnny Thunder postanawia uciec. Wymyka się z rąk ochroniarzy, ale nie ucieka daleko. Johnny jest kolejną osoba, którą odwiedza Wally. Speeder prosi  Thundera o pomoc. Każe staruszkowi zwołać jego przyjaciół, Justice Society, którzy będą mogli pomóc w nadchodzących zdarzeniach.

Przesłuchiwana jest pewna kobieta, która praktycznie sama oddała się w ręce policji. Żąda spotkania z Supermanem. Policjantka wyśmiewa ją mówiąc o zaginięciu bohatera, a nawet możliwej śmierci. Nie zraża to kobietę. Twierdzi, że widziała przyszłość.

Ray Palmer jest w poważnych tarapatach. Jego wykłady zostają odwołane po raz kolejny, ponieważ bohater został uwięziony w microverse. Zaniepokoiły go zaburzenia w linii czasowej. Postanowił osobiście zbadać, co jest źródłem chaosu. Niestety poszukiwania zaprowadziły go w ślepy zaułek. Został uwięziony w microverse. Pomóc mu może tylko jedynie zaufana osoba, która jest obyta z technologią Palmera. Jest nim Roy Choi. Ray prosi chłopca o pomoc, instruując go i pozwalając na użycie skurczającego pasa.

Jaime Reyes, nowy Blue Bettle, odwiedza Theodore Kord. Theodore przystępuje do budowy słynnego pojazdu, który stanowić ma główną bazę dwójki bohaterów. Jamie nie jest w stanie dłużej grać roli super-bohatera. Theodore odwiedza też Dr Fate. Informuje go o niebezpieczeństwie, jakie niesie za sobą użytkowanie skarabeusza. Nie jest to zabawka, tylko narzędzie zbudowane przez mrocznego maga.

Pandora jest w niebezpieczeństwie. Kobieta ucieka przed tajemniczym zagrożeniem. Ucieczka doprowadza ją do ślepego zaułka. Nieznana siła dopada ją i zabija.

Rozdział trzeci – Miłość

Darkseid nie zginął podczas “Darkseid War”. Władca Apokalips odrodził się jako dziecko Super-Woman. Prócz tego na jaw wychodzi nieznany wcześniej fakt. Diana (Wonder Woman) ma brata bliźniaka o imieniu Jason.
Ziemianie są przytłoczeni śmiercią Supermana. Bohaterowie próbują pomóc w śledztwie. Wyjątkiem jest Aquaman, który zabiera Merę do miejsca ich pierwszego spotkania. Arthur postanawia iść na przód i oświadcza się ukochanej. Tymczasem Wally odnajduje miłość swego życia, Lindę. Wymyka się na moment z objęć Speed Force, aby móc porozmawiać z Lindą. Wyraża swoje uczucia i prosi ją o pomoc. Dotyk ich rąk może uwolnić go z tarapatów. Niestety Linda nie robi tego. Jest przerażona, a brak pamięci o Wally’m przytłacza bohatera, który ponownie zostaje pochłonięty przez źródło swojej mocy.

Rozdział czwarty – Życie

Wally jest zrozpaczony i bezsilny. Nie wie co zrobić, aby uciec ze Speed Force. Bezskutecznie zwraca się o pomoc do Captain Boomeranga, Cyborga i Dicka Graysona. Pozostaje tylko jedna osoba, która może mu pomóc. Wally odnajduje Barry’ego Allena. Po raz ostatni wymyka się ze Speed Force i odwiedza dawnego mentora. Spotkanie jest przywitaniem, i zarazem pożegnaniem. Barry jest zszokowany tym co widzi. Kompletnie nie pamięta dawnego przyjaciela. Wally mimo wszystko błaga Barry’ego, aby ten udał się do jaskini Batmana i wspólnymi siłami rozwikłali sprawę zaburzenia historii. Speed Force zaczyna upominać się o Wally’ego. Ten dziękuje Barry’emu za wszystko. Za miłość, za inspirację, za przyjaźń. Uczucia przywracają Barry’emu pamięć. Flash przypominam sobie o wcześniejszych wydarzeniach oraz to kim jest Wally. W ostatniej chwili wypowiada jego imię i chwyta za dłoń, dzięki czemu Kid Flash zostaje uwolniony ze Speed Force.
Batman samotnie przemierza jaskinię. Jest przytłoczony ostatnimi wydarzeniami. Jego uwagę przykuwa pewien błysk w jaskini. Odnajduje żółty znaczek Watchmen.

Epilog

Króciutki epilog ukazuje samo-naprawę rodzinnego zegarka Wally’ego Westa, który znajduje się na odległej planecie.

Komiksy poprzedzające:
– Justice League #50
– Superman #52

Główny komiks:
– DC Universe: Rebirth #1

Uzupełniające komiksy:
– Batman: Rebirth #1
Green Arrow: Rebirth #1
– Green Lanterns: Rebirth #1
– Superman: Rebirth #1
– Aquaman: Rebirth #1
The Flash: Rebirth #1
– Wonder Woman: Rebirth #1
– Titans: Rebirth #1
– Justice League: Rebirth #1
– Hal Jordan & The Green Lantern Corps: Rebirth #1
Nightwing: Rebirth #1
– Batgirl & The Birds of Prey: Rebirth #1
– The Hellblazer: Rebirth #1
Red Hood & The Outlaws: Rebirth #1
Suicide Squad: Rebirth #1
Deathstroke: Rebirth #1
– Supergirl: Rebirth #1
– Blue Bettle: Rebirth #1
Cyborg: Rebirth #1
– Teen Titnas: Rebirth #1
– Batman Beyond: Rebirth #1