REBIRTH : Justice League vs. Suicide Squad (event)

„Justice League vs. Suicide Squad jest drugim (po „Night of the Monster Men”) eventem, który miał miejsce w Rebirth. Akcja głównie rozgrywała się na łamach miniserii o tym samym tytule, ale rozciągała się również na serie „Justice League” i „Suicide Squad”, w którym miały miejsce historie uzupełniające. Event rozpoczął się 14.12.2016, a zakończył 25.01.2017 i odbywał się na przestrzeni 11 zeszytów.

Część pierwsza: „Suicide Squad #8”

BAGNA LUIZIANY. WIĘZIENIE BELLE REVE. Żołnierze A.R.G.U.S. czekają na transfer nowego więźnia. Są z nimi pułkownik Rick Flag oraz Katana. Wszyscy ubrani są w specjalne kombinezony, które mają za zadanie utrzymać wewnątrz temperaturę.

Helikopter ląduje i wychodzi z niego uwięziona… Killer Frost. Doktor Caitlin Snow jest wampirem cieplnym. Wysysa energię cieplną z otoczenia i tworzy lodowe konstrukty. Konstrukty niebezpieczne dla jej wrogów. Ostrzega agentów, że zawsze jest głodna.

Kiedy Flag razem z oddziałem prowadzi Killer Frost do jej nowej celi, dowiadujemy się o jej przeszłości. Caitlin była ważnym naukowcem pracującą w Arktyce dla S.T.A.R. Labs nad zaawansowanym silnikiem opartym o zasady termodynamiki. Placówka została zaatakowana przez H.I.V.E. Aby uratować życie, będąca ciągle wewnątrz silnika Snow, uruchomiła maszynę poprzez spięcie. Uratowało ją to, ale przez to połączyła się z technologią silnika.

Prowadząc ją przez bazę, Flag przedstawia Killer Frost jej sytuację. Zostaje zwerbowana do Task Force X – tajnego oddziału składającego się z metaludzi, który wykonuje zadania do których amerykański rząd nie może się przyznać. Pułkownik przedstawia też złoczyńczyni dotychczasowych „samobójców” – Deadshota, Harley Quinn, Killer Croca, Enchantress, Captain’a Boomeranga i El Diablo, który to z racji wytwarzanego ognia przykuwa uwagę Killer Frost. Patrząc na swoich przyszłych współtowarzyszy mówi jednak, że chociaż w śmigłowcu się bała, teraz zupełnie nie czuje strachu. Flag zapewnia ją, że teraz zobaczy prawdziwego potwora.

Dochodzą to najzimniejszego pomieszczania w bazie, do którego Killer Frost musi wejść sama. Spotyka tam samą Amandę Waller, która ostrzega ją, że pomieszczenie ma poniżej zera stopni, więc niech lepiej nie używa swoich mocy. Dyrektor A.R.G.U.S. przedstawia się nowej więźniarce. Daje ona Caitlin propozycję. Jeśli dołączy do Task Force X zostaną odjęte lata z jej wyroku, a może nawet zostanie wypuszczona. Kiedy się zgodzi, w jej mózgu zostanie umieszczona bomba, która zapewni jej posłuszeństwo. Waller pyta Killer Frost czy chce dołączyć do Oddziału Samobójców. Ta przypomina sobie słowa swojego ojca, który mawiał, że każdy jest dobry w głębi serca, niektórzy tylko głęboko je zakopują. „Mój tatuś się mylił.” wypowiada na głos złoczyńczyni.

Część druga: „Justice League Vs. Suicide Squad #1”

DOLINA ŚMIERCI. KALIFORNIA. Nieznany nam jeszcze mężczyzna dostaje się do Katakumb, najtajniejszego więzienia na świecie, będącego miejscem osadzenia najbardziej niebezpiecznych skazańców. Strażnicy przed nim strzelają do siebie na wzajem. Następnie mężczyzna uwalnia część z nich, a oni masakrują strażników. Na gruzach budynku człowiek ten mówi skazańcom, żeby udali się za nim w serce mroku.

Na wyspie Badhnisii Oddział Samobójców wykonuje zadanie, po raz pierwszy mając Killer Frost w swoich szeregach. Drużyna ma odzyskać technologię generującą trzęsienia ziemi skradzioną ze S.T.A.R. Labs przez pewną sektę, której celem jest zniszczenie wyspy w ofierze dla ich bóstwa, a USA posiada na niej tajną placówkę. Rick Flag, którego Amanda Waller nie przydzieliła do misji, jest niezadowolony z takiego obrotu spraw. Drużyna zabija wysłanych do walki wyznawców, ale nie są w stanie na czas powstrzymać Apex’a, przywódcy, który zdołał już uruchomić maszynę.

W tym samym czasie w Watchtower Batman opowiada reszcie Ligi Sprawiedliwości o informacjach zebranych przez siebie na temat Task Force X. Wyjaśnia Lidze, że program stworzony jest z przestępców (z wieloma z nich się mierzyli), którzy w zamian za skrócenie wyroku wykonują niebezpieczne misje. Batman zauważa, że w przypadku pojmania oddziału zwanego również jako Oddział Samobójców, zostanie to uznane za sojusz przestępców i nikt za to nie odpowie. A tym kto powinien jest Amanda Waller, z którą Mroczny Rycerz pracował niedawno podczas organizacji misji na Santa Prisca. Podczas jego nieobecności Waller przedostała się do Batjaskini i sprawdziła, co Zamaskowany Krzyżowiec „na nią ma”. Cyborg wtrąca, że właśnie wpadł ślad Oddziału Samobójców.

Oddział walczy z Apexem, jednak ten jest wyjątkowo wytrzymały i na domiar złego maszyna ciągle działa. Deadshotowi udaje się zabić przywódcę sekty celnym strzałem w głowę. Niestety budynek z którego strzelał zaczyna się walić. Floyd godzi się ze swoim losem i skacze w dół… jednak łapie go Superman. Budynek zostaje zabezpieczony przez Green Lanterna/Simona Baza, a reszta ligi ewakuuje z niego cywilów. Sielankę kończy Batman, który oświadcza Oddziałowi, że to koniec Task Force X i lepiej, żeby poszli z nimi bez oporu. Oświadcza on, że wie w jakiej sytuacji stawia ich Waller. Rodzi się między nimi sprzeczka. Amanda wydaje rozkaz: „Nie pozwólcie Lidze wziąć was żywych. Albo jesteście martwi.”. Między drużynami nawiązuje się bitwa.

W szwajcarskich Alpach mężczyzna z początku opowieści gości skazańców, którym opowiada o swojej motywacji. Chce przywrócić światu porządek, ale żeby tego dokonać, Amanda Waller musi zginąć. W zamian za to, sprawi, że skazańcy odnajdą to, czego sami szukają. Dowiadujemy się, że grupa składa się z Emerald Empress, Doctora Polaris’a, Johnny’ego Sorrow’a, Rustam’a i Lobo. A człowiekiem odpowiedzialnym za ich uwolnienie jest Maxwell Lord, który mówi, że chce uratować świat.

Część trzecia: „Justice League Vs. Suicide Squad #2”

Bitwa trwa w najlepsze. Waller daje Flagowi rozkaz ewakuowania Oddziału. Amanda ostrzega po raz kolejny, że jeśli Oddział zostanie pojmany to zostaną aktywowane ładunki wybuchowe w ich karkach.

Deadshot strzelając mówi Batmanowi, że Oddział wykonał wiele dobrych rzeczy o których Liga nie ma pojęcia, ale Mroczny Rycerz ucisza go kopnięciem mówiąc, że był, jest i będzie tylko mordercą. Lawton niszczy rzucone przez Batmana batarangi i każe Samobójcom rozdzielić się, bo nie mają szans wygrać starcia ze zjednoczoną Ligą.

W tym samem czasie w Alpach Max Lord oświadcza zebranym przez siebie złoczyńcom, że mogą odejść i osiągnąć swoje cele, ale razem mogą sobie pomóc. Johnny Sorrow mówi, że nie widzi celu w ratowaniu tego świata, skoro jest w stanie podróżować między wymiarami. Co więcej, ten wymiar został zmanipulowany. Emerald Empress zgadza się z nim, mówiąc, że jej Oko Ekron’a podpowiada jej, że w tym świecie brakuje części historii, a sama Empress musi odnaleźć Legionistkę. Max obiecuje pomoc, ale w słowo wcina mu się Lobo, który pyta Lorda o to, skąd byli skazańcy mają wiedzieć, czy nie używa na nich swoich mocy kontrolowania umysłów. Lord odpowiada, że by się nie ośmielił. Rustam pyta, co czyni misję Lorda wyjątkową. Max odpowiada, że on jest w stanie dać im zemstę… na Amandzie Waller, za to wszystko co ona im zrobiła. Doctor Polaris popiera Lorda, a Johnny Sorrow pyta, co czeka ich, jeśli mu pomogą. Lord odpowiada, że będą musieli udać się w pewne bardzo niebezpieczne miejsca, lecz na razie nie muszą martwić się Ligą Sprawiedliwości, bo ta na razie ma pełne ręce roboty.

Superman próbuje przemówić do Jude Moone opętanej przez Enchantress, obiecując jej pomóc, ale duch wiedźmy wykorzystuje słabości Człowieka ze Stali – wrażliwość na magię.

Cyborg mówi wyraźnie osłabionej Killer Frost, że wie, że została zdradzona przez swój zespół i to nie jej wina, że stała się taka i wie o jej wcześniejszym altruizmie. Vic oferujej jej pomoc., wyciągając do niej rękę. Ta atakuje go mówiąc, że już tego nie chce. Absorbuje część jego energii by poprawić swój stan i ucieka od próbującego się podnieść Cyborga.

El Diablo odgraża się Simonowi i Jessice, że są nikim, a Liga nie okazała Oddziałowi szacunku wysyłając ich do walki z nimi. Jessica otacza go bańką, która odcina dopływ powietrza i gasi jego płomienie.

Captain Boomerang próbuje swoich szans przeciwko Flashowi atakując cywilów, bo wie, że ratując innych bez mrugnięcia okiem postawi siebie w sytuacji zagrożenia. Flash łapie bumerangi przeciwnika i łamie je, wyłączając Harknessa z dalszej walki.

Aquaman ściga Killer Croca pod wodą. Arthur wzywa do pomocy żarłacza białego, ale ten zostaje rozszarpany przez Waylona, który to następnie atakuje samego Aquamana. Niestety skóra wściekłego Króla Atlantydy jest trudna do przebicia i Croc łamie sobie na niej zęby. Arthur uderza go tak mocno, że ten wylatuje pionowo w powietrze.

Batman pojedynkuje się z Deadshotem. Mroczy Ryczerz wyprowadza przeciwnika z równowagi przypominając Dedshotowi, że z zimną krwią zamordował cel na oczach swojej córki. Ten nie pozostaje dłużny wyrzucając Batmanowi posyłanie do walki „dzieciaków”. Deadshot korzystając z odległości dzielącej go od Nietoperza strzela mu prosto w środek symbolu licząc na to, że go zrani… ale w tym miejscu pancerz Batmana jest najgrubszy. Doskakuje do przeciwnika i nokautuje go celnym ciosem w głowę.

Wonder Woman leci za Harley Quinn uciekającą na motocyklu przez miasto. Harley próbując zyskać nieco czasu wyrzuca za siebie bombę. Diana próbuje uchronić ludzi zasłaniając ją… ale okazuje się że zamiast wybuchu ze środka wylatuje konfetti. Quinn szarżuje na Księżniczkę Amazonek, ale rozbija się. Diana przerzucą ją nieprzytomną sobie przez ramię i zdaje Batmanowi raport.

Killer Croc i Killer Frost ciągle uciekają, ale zostają powstrzymani przez eksplozję utworzoną przez Latarnie. Liga pojmała już Deadshota, El Diablo, Harley Quinn i Captaina Boomeranga, który zdradził Flashowi, że członkowie Oddziału cały czas mają kontakt z Waller. Ta wściekła chce pozbyć się Task Force X, ale Frost krzycząc prosi o szansę. Nagle z nieba spada Superman, który przegrywa walkę z Enchantress. Amanda wydaje Snow rozkaz: ma zaabsorbować siły witale Supermana, bo jest on wzmacniany przez Słońce. Ta przez chwilę się waha, ale robi to, doprowadzając Kal-Ela na skraj wytrzymałości, po czym wyzwala niszczące zimno zamrażając zarówno Ligę sprawiedliwości jak i Oddział Samobójców.

Batman budzi się uwięziony w taki sposób, że nie jest w stanie wykonać żadnej czynności. Rozglądając się dookoła widzi resztę Ligi zamkniętą w dostosowanych do ich możliwości celach. Wita go Amanda Waller, mówiąca, że nie tylko on ma plany na wszelką ewentualność.

„Ligo Sprawiedliwości, witajcie w Oddziale Samobójców.”

Część czwarta: „Justice League Vs. Suicide Squad #3”

Rick Flag i Katana sprawdzają Katakumby, więzienie, z którego zbiegli superprzestępcy uwolnieni przez Maxa Lorda. Oboje nie słyszeli nigdy wcześniej o tym miejscu. Na miejscu odnajdują jedynie gruzy bunkra i zmasakrowane ciała strażników. Katana dedukuje, że musiało być to więzienie, ale było tu zaledwie kilka cel. Posuwa się do twierdzenia, że nie chodziło o uwięzienie tego kto był tu osadzony, ale o ukrycie ich. Flag przypomina jej o ich zadaniu, mieli odzyskać czarną skrzynkę i odejść, a nie bawić się w detektywów. Znajdują to, czego szukali i udają się z powrotem do Belle Reve, bo Waller potrzebuje pomocy z nowymi gośćmi.

Batman w Belle Reve jest przenoszony w inne miejsce, będąc skrępowany, niczym Hannibal Lecter w „Milczeniu Owiec”. Batman uwalnia się nawiązując walkę ze strażnikami, których szybko pokonuje. Następnie wściekły Mroczny Rycerz osobiście udaje się porozmawiać z Amandą. Ta pokazuje mu urządzenie do umieszczania bomb w karkach Oddziału Samobójców i mówi, że powstrzymała się od użycia go na Lidze. Batman zauważa, że uwięzienie Ligi jest niebezpiecznym posunięciem i Amanda nie zrobiłaby tego, gdyby nie była w niebezpieczeństwie.

Oddział odwiedza Ligę ciągle przebywającą w celach. Oddział prowokuje Ligę, ale ta nie pozostaje im dłużna, a Flash sprawia, że zabezpieczenie jego celi uderzają w Boomeranga, a Aquaman śmieje się z Croc’a, że ten nie chce raczej przeżyć drugiej rundy z Królem Atlantydy.

Superman pyta Killer Frost, dlaczego zawahała się przed wyssaniem jego mocy, mimo, że groziła im śmierć. Ta na początku wypiera się, ale później mówi, że przypomniał jej się pierwszy raz, kiedy zobaczyła Supermana. Było to zanim zyskała moce. Była właśnie na sympozjum naukowym w Metropolis z jej grupą badawczą, gdy jeden z profesorów powiedział jej, że jego zdaniem nigdy nie otrzyma stopnia doktorskiego. Chciała już rzucić pracę naukowy, gdy nad jej głową przeleciał Superman. Widząc, że człowiek może latać uwierzyła, ze ona jest w stanie pozostać na uniwersytecie. Mówi, że cieszy się, że Superman przeżył starcie i że jeśli będzie chciał na niej zemsty, ona to zrozumie. Człowiek ze stali odpowiada, że kiedy zaczynał swoją działalność, byli ludzie, którzy widzieli w nim zagrożenie i byli ludzie którzy chcieli wykorzystać go do swoich celów, tak jak Waller wykorzystuje Oddział. Nie poddał się jednak i udowodnił światu swoje dobre intencje i teraz wierzy, że członkowie Oddziału chcą być kimś więcej niż pionkami Waller. Deadshot przerywa mu, mówiąc, że świat nie dba o Oddział, a gdyby wszyscy zginęli, Waller zastąpi ich kimś innym. I jest to tylko kwestią czasu.

Gdzieś na południowym Pacyfiku Max Lord wraz ze swoją drużyną próbuje wydobyć z grupy niebezpiecznych kapłanów sekret który pomoże mu „uratować świat”. Max przesłuchuje ich przywódcę, rozmawiając z nim o kimś, kto pozostaje w uśpieniu, ale może być ogromnym zagrożeniem dla świata. Kapłan chce by pozostał nieaktywny, natomiast Lord chce go kontrolować, by sprawić, by świat był lepszy. Kapłan zarzuca mu że nie będzie w stanie opanować tak potężnej istoty. Max dalej naciska na kapłana, kontynuując tortury. Po pewnym czasie Max opuszcza jaskinię, mówiąc, że udało mu się „przekonać” szamana do podzielenia się wiedzą. Oświadcza, że czekanie się skończyło i teraz przyszła pora na zemstę.

W Belle Reve Killer Frost staje w obronie Ligi, mówiąc, że nie powinni znaleźć się w tym miejscu, że są kimś więcej. nagle pojawiają się Batman i Amanda Waller, która uwalnia Ligę z cel i puszcza ich wolno. Batman mówi jednak, że powinni coś zobaczyć.

Liga i Oddział zbierają się w sali obrad, gdzie Waller opowiada im o włamaniu do Katakumb” i pokazuje im filmy z monitoringu, które odzyskali Rick Flag i Katana. Amanda przedstawia zebranym zbiegów:

 • Emerald Empress – dzierży Szkarłatne oko Ekrona – broń w której znajduje się przepotężna magia. Twierdzi, że jest z przyszłości, a Oko zawiera w sobie elementy technologii Zielonych Latarni.
 • Raza Kuttah czyli Rustam – uważa się za praworządnego zabójcę a jego płonący bułat może przeciąć się przez wszystko. Jest jednym z najlepszych szermierzy na świecie.
 • Doktor Neal Emerson czyli Doctor Polaris – były naukowiec A.R.G.U.S. Jego eksperymenty na sobie samym sprawiły, że oszalał, ale obdarzyły o mocą kontroli fal elektromagnetycznych.
 • Johnny Sorrow – były aktor, który stał stał się psychopatą. Został uwięziony w innym wymiarze, ale oddał swoje ciało w zamian za zostanie wysłannikiem boga zwanego Królem Łez. Sorrow ma dostęp to międzywymiarowych mocy, a kiedy zdejmie maskę ukazując prawdziwą twarz, wszyscy wszyscy którzy ją widzą, giną.
 • Lobo – łowca nagród z planety Czarnia. Twierdzi, że zabił populację z całego swojego świata. Jest silny i szybki, ale jego zdolność do wyleczenia się z każdego urazy czyni walkę z nim wyzwaniem.

Waller pokazuje twarz człowieka, który ich wypuścił. Poznaje go Superman – to Max Lord. Człowiek ze stali uważa go za najgorszego z nich wszystkich. Waller wyjaśnia, że przeszłość Lorda jest tajemnicą. Kiedyś był dyrektorem organizacji znanej jako Checkmate i posiada umiejętność wpływania na działania innych. Lord chce dopaść Waller, która chce, aby Liga i Oddział ją chronili. Samobójcy wybuchają śmiechem. Amanda kontynuuje mówiąc, że Lord szuka broni, która da mu coś, czego zawsze pragnął – całkowitej kontroli nad światem. Co gorsza właśnie teraz oddział Lorda zmierza do Belle Reve. Nawet bez Lorda są w stanie najechać Belle Reve i pozyskać broń, gdyż działają jak zespół. Wonder woman pyta, skąd Waller to wie. Okazuje się, że piątka niebezpiecznych skazańców była pierwszym Oddziałem Samobójców.

Część piąta: „Justice League #12”

WYDARZENIA Z TEGO ZESZYTU ODBYWAJĄ SIĘ PRZED WYDARZENIAMI Z „JUSTICE LEAGUE VS. SUICIDE SQUAD #1”

CICERO, ILLINOIS. TAJNA BAZA TASK FORCE X. Amanda Waller przesłuchuje Maxa Lorda IV. Dowiadujemy się, że Lord jest dyrektorem tajnego zbrojnego ramienia Organizacji Narodów Zjednoczonych – Checkmate – o kryptonimie Czarny Król. Max próbuje sprowokować Amandę żartami, ale napotyka tylko zimny spokój. Okazuje się, że trzy dni temu Max kazał agentom Checkmate zaatakować pociąg, którym A.R.G.U.S. przewoziło swoich więźniów, gdyż ich wywiad twierdził, że Kult Kobry chce przejąć ten pociąg. Wywiązuje się szamotanina, podczas której Waller nokautuje Lorda. Z powrotem w sali przesłuchań Waller mówi nam o tym, że Lord jest najwyżej postawionym członkiem Checkmate, współliderem Projektu Cadmus oraz komisarzem wykonawczym inicjatywy OMAC, jednak jest znany z trudności we współpracy, co potwierdzają złe oceny ze strony S.H.A.D.E. i Spyral.

Następnie dowiadujemy sie trochę o przeszłości Maxa. Jego ojciec był przedsiębiorcą działającym w przemyśle farmaceutycznym. Dorobił się, ale okazało się że jeden z jego leków był rakotwórczy. Matka Lorda zniknęła z oczu opinii publicznej niedługo później. Jego ojciec zmarł 23 LATA TEMU, a jego matka zarzucała swojemu mężowi słabość, gdyż ona zatuszowałaby całą sprawę. Już wtedy Max przejawiał pierwsze symptomy swoich nadludzkich mocy.

Został zwerbowany przez Checkmate zaraz po studiach i szybko awansował w ich rangach. Jego przełożonym był poprzedni Czarny Król – Jason Cameron. 8 LAT TEMU był jego zastępcą. Wspólnie odpierali atak wyznawców Trigona na siedzibę ich organizacji. W wyniku manipulacji za pomocą swoich mocy Max zmusza Jasona poświęcenia życia, bo Lord mógł uciec. Oczywiście nie wie tego nikt, poza Lordem.  Po tym wydarzeniu zwolnieni zostali pozostali przywódcy pozostawiając go jedynym zwierzchnikiem nad całym Checkmate.

Po ataku Darkseida na Ziemię (podczas którego po raz pierwszy zebrała się Liga Sprawiedliwości),  Max naciskał na to, aby ONZ zatrudniło Checkmate jako ich „międzynarodową policję do relacji ludzie-superludzie”. Podczas rzeczonego ataku Lord i Waller spotkali się po raz pierwszy. Przybył on na czele oddziału Checkmate podając, mówiąc, że działa z ramienia ONZ (podczas gdy żadna umowa nie była jeszcze ratyfikowana) i każac swoim ludziom zaatakować zarówno parademony jak i nowozebraną Ligę. Po zwycięstwie bohaterów, kontrakt Lorda w ONZ został odrzucony, a  A.R.G.U.S. zostało powołane do koordynowania działań Ligi Sprawiedliwości z ziemskimi służbami.

Amanda zarzuca Maxowi, że jego atak na pociąg nie był przypadkowy i domaga się ujawnienia przez niego prawdy na temat swoich intencji. W odpowiedzi Lord używa swoich mocy, by dowiedzieć się, że „zaginieni więźniowie” trzymani są w „Katakumbach” w Dolinie Śmierci. Telepata próbuje również poznać lokalizację Przedmiotu, ale Waller otrząsa się i obezwładnia go, jednak tylko na chwilę, bo gdy żołnierze wpadają do sali, Max przekonuje ich do oddania mu broni i z żołnierzami jako zakładnikami opuszcza placówkę A.R.G.U.S.

MARBLEHEAD, MASSECHUSETTS. STARE WZGÓRZE CMENTARNE. DWA DNI PÓŹNIEJ. Max odwiedza groby swoich rodziców. „Mówi im” o tym, że jego plan idzie naprzód, mimo tylu przeciwników: szefostwa Checkmate, Lidze Sprawiedliwości i Amandzie Waller. Przyznaje, że jego moce nie pozwalają mu zmuszać ludzi do robienia tego co chce, tylko najwyżej nakłaniać. Dlatego właśnie chce przeciągnąć na swoją stronę „zaginionych więźniów” – aby wyłamali te drzwi, których on nie może otworzyć. Twierdzi, że robi wszystko to dla swojej matki. Że jest jedynym człowiekiem w pełnym godnym absolutnej kontroli.

Część szósta: „Justice League Vs. Suicide Squad #4”

Maxwell Lord wraz ze swoim oddziałem atakują Belle Reve i bez problemu dostają się do środka gdzie napotykają Ligę oraz Oddział. Podczas napiętej sytuacji Superman i Lord wymieniają kilka uszczypliwości, aż w Enchantress kończy się cierpliwość i zbiera się do zaatakowania Maxa, ale ten wykorzystuje swoje moce do przemówienia do doktor Jude Moon, czym sprawia, że wiedźma z bólem traci świadomość. Oko Emerald Empress atakuje Simona Baza, a za rannym towarzyszem leci Jessica Cruz. Lord wydaje rozkaz do działania. Captain Boomerang próbuje powstrzymać Johnny’ego Sorrowa, ale rzucone przez niego bumerangi przelatują przez byłego aktora, a ten korzystając ze swych mocy wypuszcza na świat przerażające potwory. Rustam bez mrugnięcia okiem zabija grupę strażników, mówiąc przy tym, że wie jak to jest być pod rozkazem Waller. Szermierz przygotowuje się do zniszczenia jednego z komputerów i wypuszczenia wszystkich więźniów, gdy jego cios blokuje Katana. Nawiązuje się walka, podczas której Rustam twierdzi, że w celach Waller znajduje się wiele niewinnych ludzi, którzy zasługują na wypuszczenie. W tym samym czasie Max wykorzystuje sytuację i udaje się wgłąb bazy w celu zlokalizowania skarbca. Powstrzymuje go Killer Frost, która mimo iż zamraża Lorda, szybko go wypuszcza pod wpływem jego mocy i razem z nim udaje się na poszukiwania.

Flash i Captain Boomeran wspólnie zajmują się walką z potworami, a Waller w asyście Deadshota ucieka przed Lobo. Kiedy Czarnianin jest blisko zabicia Amandy do akcji wkracza Batman, który ratuje jej życie i wznawia ucieczkę.

Superman walczy z Emerald Empress i ma problemy z dotarciem do niej przez potęgę Oka, ale Jessica Cruz odwraca jego uwagę, a broń potężnej wiedźmy z przyszłości nie chcę zaatakować połowy duetu ziemskich Latarni. W tym momencie do gry wraca Simon, którego atak powoduje powstanie pęknięć na Oku. Emerald Empress w panice zabiera broń i ucieka, mówiąc że bez niego nie wróci do przyszłości, i musi odnaleźć Saturn Girl.

Flash ratuje przed potworami Boomeranga, a Rustam naciera na Ricka Flaga. Powstrzymuje go ponownie Katana, która napierając powoduje, że wojownik podpala sobie twarz własną bronią.

Johnny Sorrow staje przed Wonder Woman i Harley Quinn i ściąga maskę. Panie odwracają się, ale Harley postanawia spojrzeć na twarz Sorrowa. Nie czyni jej to żadnej krzywdy i atakuje złoczyńcę. Wonder Woman wpada na pomysł, aby użyć techniki, jaką Perseusz pokonał Meduzę – sprawić by Sorrow spojrzał sam na siebie. W tym celu używa bransolet, a pod wpływem własnego spojrzenia Sorrow zostaje odesłany z tego wymiaru, a razem z nim jego potwory. Szczęśliwa Harley rzuca się Dianie na szyję.

Aquaman, Cyborg, El Diablo i Killer Croc próbują powstrzymać Doctora Polarisa, ale tym wykorzystuje obecność żelaza w ich krwi aby sprawiać im ból. Sytuację ratuje paradoksalnie Cyborg, który przepuszczając elektryczność przez swoje metalowe części jest w stanie stworzyć swoje pole elektromagnetyczne, które niweluje to Polarisa. Wykorzystuje to aby uderzyć złoczyńcę swoim działem sonicznym, które teleportuje go gdzieś daleko.

Batman, Deadshot i Amanda Waller ciągle uciekają przed Lobo, ale nie są w stanie go spowolnić, bo Czarnianin leczy się z każdej rany mu zadanej. Docierają do zbrojowni, w której Deadshot odnajduje największą możliwą broń – działo laserowe. Chociaż Lobo doznaje poważnych obrażeń bardzo szybko się z nich leczy. Łowca głów rani Deadshota i dopada Waller. W tym momencie pojawia się Batman który na chwilę zniknął. Skacze na Lobo i wszczepia mu w kark bombę jaką mają członkowie Oddziału Samobójców, po czym detonuje ją. Bezgłowy Lobo pada na podłogę. Właśnie w tej chwili Max Lord i Killer Frost docierają do skarbca. Lord mimo oporu Caitlin każe jej zniszczyć skarbiec.

Batman stawia Waller ważne pytanie: czego tak na prawdę chce Max? Okazuje się, że A.R.G.U.S. jest w posiadaniu pewnego kryształu mającego złowrogie moce. Każdy kto go dotknie zostaje przez niego spaczony, bez względu na to jak czyste jest jego sumienie, czy silna wola. Mrok kryształu deprawuje każdego. Przedmiot ten zwany jest Diamentem Eclipso bądź Sercem Ciemności. Jeśli Max posiądzie jego moc, będzie w stanie nie tylko zmienić każdego w najgorszą wersję samych siebie.

Wszyscy członkowie Ligi i Oddziału (poza Batmanem i Deadshotem) pędzą do skarbca, by powstrzymać plan Lorda. W pewnym momencie słyszą głos Max’a, który każe się zatrzymać. Członkowie Ligi padają na ziemię, jednak Oddział pozostaje nietknięty. Boomerang pyta, dlaczego Max nie kontroluje ich. Dzierżący Serce Ciemności wyraźnie spaczony Max odpowiada mu,  że po co miałby naginać takich „przegrywów” jak oni, podczas gdy ma do dyspozycji największe potęgi tego świata. Max zostaje otoczony przez spaczonych członków Ligi i mówi, że z ich pomocą, świat będzie bezpieczny.

Część siódma: „Suicide Squad #9”

HISTORIA TA MA MIEJSCE WIELE LAT W PRZESZŁOŚCI I PRZEDSTAWIA PIERWSZĄ MISJĘ ORYGINALNEGO ODDZIAŁU SAMOBÓJCÓW

Amanda Waller opowiada na odprawie Oddziałowi Samobójców o ich celu. Jangsun – totalitarne azjatyckie państwo stworzyło drużynę metaludzi nazwaną Bogami Jangsun. Jedna z nich – nazwana Missle – jest w stanie „wystrzelić się ” aż do amerykańskiego wybrzeża Pacyfiku, a uderzenie, które wywoła, jest w stanie zmieść Kalifornię z powierzchni Ziemi. Dyktator Young od dawna odgraża się USA wojną, więc zagrożenie ze strony Bogów jest prawdziwe. Zadanie oddziału jest w teorii proste: mają udać się na Jangsun, zabić Bogów i zniszczyć technologię która ich stworzyła. W skład oddziału wchodzą: Lobo, Johnny Sorrow, Emerald Empress, Doctor Polaris oraz tajemniczy Cyclotron, który dopieto został wprowadzony w jego szeregi. Całą operacją nadzorował będzie agent A.R.G.U.S Rustam – dowódca polowy Task Force X. W zamian za wykonanie misji, złoczyńcy otrzymają to, czego najbardziej pragną.

Oddział przybywa na miejsce i (poza Cyclotronem) rzuca się w wir walki z Bogami Jangsun. Zbiry Waller wygrywają, ale podczas gdy giną Bogowie, padają i umierają również cywile. Johnny Sorrow stwierdza, że wyczuwa połączenie pomiędzy metaludźmi i populacją Jangsun. Waller rozkazuje odwrót, ale złoczyńcy nie zamierzają wycofywać się z walki. Okazuje się, że za każdego Boga (których była piątka) zmarło tysiąc cywilów.

Po pozbyciu się metaludzi Oddział udaje się do pałacu dyktatora, gdzie dowiadujemy się, że azjatyckie państwo jest w posiadaniu technologii, która jest w stanie tworzyć metaludzi z energii życiowej ludzi. Lobo zabija dyktatora, a Waller rozkazuje zniszczyć maszynę odpowiedzialną za kreację Bogów. W tym momencie głos zabiera Cyclotron, który sugeruje towarzyszom użycie maszyny, aby sami mogli zyskać moce, ale tym razem nie zasilane falami mózgowymi tysięcy ludzi, a milionów. Lobo nie jest tym zainteresowany, a Rustam próbuje powstrzymać Oddział, ale zostaje szybko pokonany przez Doctora Polarisa.

Amanda Waller kontaktuje się z Lobo i zleca mu zabicie Cyclotrona w zamian za podwojenie jego wynagrodzenia. Cywile zaczynają umierać, gdy Lobo wraca do pałacu i zabija Cyclotrona. Z jego ciałem zaczyna dziać się coś dziwnego, świeci różowym światłem. Rustam zdradza reszcie, że Cyclotron był żywą bombą i wysłaną z resztą oddziału tylko po to, by pozbyć się ich, gdyby było to konieczne. Agent z przerażeniem przeklina Waller gdy Cyclotron wybucha i niszczy dużą część miasta.

Okazuje się, że wszyscy członkowie Oddziału przeżyli eksplozję, prawdopodobnie ochronieni polem elektromagnetycznym Polarisa. Zapadli jednak w śpiączkę. Eksplozja została uznana za awarię podczas „tworzenia metaludzi” a wszystkie dowody dotyczące obecności Task Force X zostały w niej zrównane z ziemią. Waller stwierdza, że istnienie takiej jednostki jest dobrym pomysłem, ale nie z tymi złoczyńcami, bo są zbyt niebezpieczni, by pozwolić im działać. A Rustam zwyczajnie wie za dużo. Wszyscy zostają uwięzienie w Katakumbach. Amanda wpada na pomysł ładunków wybuchowych aplikowanych bezpośrednio w głowy skazańców…

Część ósma: „Justice League Vs. Suicide Squad #5”

 • 2 minuty od przejęcia kontroli – Flash rozbraja całą broń masowego rażenia na świecie
 • 5 minut od przejęcia kontroli – Zielone Latarnie tworzą barierę wokół całej planety, która uchroni Ziemię przed zarożeniami z kosmosu
 • 7 minut od przejęcia kontroli – Aquaman i jego armia zabezpiecza brzegi i granice U.S.A.
 • 9 minut od przejęcia kontroli – Wonder Woman pojmała szczytową administrację Stanów Zjednoczonych
 • 10 minut od przejęcia kontroli – Cyborg blokuje całą komunikację
 • 13 minut od przejęcia kontroli – Superman i Max Lord przedostają się do Białego Domu, gdzie Max siada na fotelu prezydenta. Choć Lord osiągnął swój cel, w jego głowie kłębi się jedno pytanie: „Gdzie jest Amanda Waller?”

Nowa technologia którą Batman zaprojektował do ratowania ofiar trzęsień ziemi uratowała życie jemu, Deadshotowi i Amandzie Waller. Znajduje się z nimi również bezgłowe ciało Lobo. Batman odkrywa, że komunikacja nie działa, nawet wewnątrz jego własnych systemów. Amanda Waller wyjaśnia, że trzymała serce Ciemności w Belle Reve, aby nikt nigdy nie użył go jako broni. Deadshot wszczyna przepychankę z Mrocznym Rycerzem, którą przerywa przybycie Supermana, który (wyraźnie spaczony) porywa Amandę Waller. W tym momencie Lobo powstaje z martwych. Czarnianin wyraża podziw wobec tego, jak Batman go „znokautował”. Trójkę odnajdują Rick Flag i Katana, którzy wyjawiają, że Polaris i Rustam uciekli, a Oddział ściera się z jednym z niewolników Maxa – Cyborgiem, który gdy Lord przejął kontrolę nad Ligą, miał zostać i wykończyć Oddział… Z tym, że Cyborg nie stara się walczyć, tylko uwolnić. Okazuje się, że Cyborg utworzył linię zabezpieczeń systemowych, które utrzymują część jego świadomości z dala od kontroli Maxa. Cyborg opowiada Batmanowi, że Max rozkazał Lidze przejąć kontrolę nad Stanami Zjednoczonymi, ale z Diamentem powiązana jest też jakaś inna siła, która stopniowo przeciąża systemy Cyborga. Jest to jakiś zły byt pełen gniewu i nienawiści, który uwalnia wszystkie złe myśli i uczucia, które kłębią się w sercu Cyborga. Boomerang pyta, dlaczego Max nie zajął się Oddziałem, na co Batman odpowiada, że w jego oczach, pozostali w Belle Reve są niczym… i ma rację.

W Białym Domu Max wyjawia Amandzie, że sam nie dotyka go niszcząca moc Diamentu, bo kapłan z którym miał do czynienia wcześniej oznaczył go Świętym Symbolem, który daje mu władzę nad Sercem Ciemności, równocześnie pozwalając mu kontrolować wszystko i wszystkich. Amanda zauważa, że Czarny Diament jest niebezpiecznym przedmiotem i był obecny podczas plagi Dżumy, procesów w Salem, działań Inkwizycji czy masakrze w Tesalonikach. Okazuje się, że przez Maxa przemawia czasem również coś innego niż on sam, coś złowrogiego co pamięta te wydarzenia… Zadowolony Lord zbywa ten fakt i oświadcza, ze Waller może spać spokojnie, ob świat jest już w dobrych rękach.

Cyborg kontynuuje swoje zeznania. Lord nie będzie w stanie długo kontrolować Serca Ciemności. Bytowi wewnątrz podobają się moce Maxa, karmi się nimi. Batman pyta o to, czy Cyborg będzie w stanie teleportować go do Maxa. Ten odpowiada twierdząco. Katana i Flag przypilnują Cyborga, gdy Batamana nie będzie, a Killer Frost mówi, że zamierza pomóc Mrocznemu Rycerzowi, choć ten się nie zgadza. Za nią zgłaszają się Lobo, Captain Boomeranga, Killer Croc i Deadshot. Batman mówi, że ich zadaniem jest odciąć Maxa od Kryształu, a żeby to zrobić muszą przedrzeć się przez Ligę. Dodaje też, że złoczyńcy nie idą z nim jako Oddział Samobójców. Batman wita ich w LIDZE SPRAWIEDLIWOŚCI.

Zadowolony Max opowiada Amandzie, że przejęcie kontroli nad U.S.A. to dopiero początek. Planuje zaprowadzić pokój na całym świecie. Pokazuje Amandzie widok z balkonu. Widok pełen płomieni i ludzkiego cierpienia. Waller nie wytrzymuje i daje Lordowi w twarz. Amanda wie już, że Serce omamiło Lorda. Pokazuje mu co zrobił ze światem a do Maxa dochodzi prawda. Pada na kolana mówiąc, że słyszy głos i błaga Amandę aby go od niego uwolniła. Grupa spaczonych oprychów goni rodziców z małą córeczką i gdy już mają ich dopaść przybywa nowa Liga Sprawiedliwości, której Batman zabrania zabijać. Nagle Max zaczyna się zmieniać, a na drodze Batmanowi staje spaczona Liga. Bitwa trwa w najlepsze gdy dopełnia się przemiana Lorda. Byt z Diamentu przejmuje nad nim całkowitą kontrolę, przedstawia się jako Eclipso i wyjaśnia, że jego celem jest zepsucie całego życia na świecie.

Część dziewiąta: „Justice League #13”

HISTORIA TA MA MIEJSCE W TYM SAMYM CZASIE CO „JUSTICE LEAGUE VS. SUICIDE SQUAD #5”

Steve Trevor rozmawiając ze swoją asystentką właśnie wychodzi z bazy do domu, aby spędzić trochę czasu z siostrą i siostrzeńcami , gdy cała baza rozbrzmiewa alarmami: ktoś zaatakował Biały Dom! okazuje się, że tym kimś jest Superman. Steve wspomina, że kilka lat temu to on był pośrednikiem między Ligą i rządem i był odpowiedzialny za to, żeby sytuacja taka jak teraz nie miała nigdy miejsca. Asystentka przemienia się w podobny sposób co Liga i atakuje Steve’a ten szybko sobie z nią radzi, ale okazuje się, że cały personel placówki został zainfekowany. Trevor ucieka, ale zostaje zauważony. Zarządza odcięcie bazy od reszty otoczenia. Steve z trudem zachowuje spokój i postanawia dowiedzieć się, co dzieje się z jego rodziną.

Podczas drogi Steve odkrywa, że spaczonym ludziom ból sprawia światło więc wykorzystuje latarkę do pozbycia się potworów próbujących zaatakować bezbronnych ludzi. Nagle nad jego głową przelatuje Wonder Woman, a ludzie których bronił również zostają spaczeni i próbują zaatakować Trevora.

Steve w końcu dociera do domu gdzie odnajduje swoją siostrę przywiązaną do krzesła, a jej dzieci spaczone, torturujące ją. Mierzy do nich, ale nie jest w stanie wystrzelić. Zamyka oczy. Nagle przemawia do niego głos a potem wdzi podchodzącą do siebie niebieskoskórą istotę, która wyjaśnia mu, że w kontrolowaniu wszystkich nie ma zabawy, bo gdyby wszyscy byli spaczeni nie byłoby ofiar. Następnie Eclipso rzuca Trevorowi wyzwanie, aby uwolnił sie spod jego wpływów. Steve otwiera oczy by zobaczyć… swoją rodzinę odmienioną, a cały świat w jak najlepszym porządku.

W rzeczywistości jednak Steve właśnie zaczyna być kontrolowany przez Eclipso, który przejmuje władzę na Ziemią…

Część dziesiąta: „Justice League Vs. Suicide Squad #6”

Rozpoczyna się bitwa pomiędzy drużyną Batmana (Lobo, Killer Frost,  Harley Quinn, Deadshot, Captain Boomerang i Killer Croc) a spaczoną przez Eclipso Ligą. Złoczyńca wyjaśnia naturę swoich mocy – nie wywołuje w ludziach zła a jedynie budzi to, które już się w nich znajduje. Przeciąga na swoją stronę również Deadshota, a następnie atakuje Amandę Waller.

Batman wpada na pewien pomysł: Waller używała światła słonecznego, żeby zabezpieczyć Serce Ciemności, więc to światło pomoże go powstrzymać. Niestety Eclipso wywołał zaćmienie słońca, a Killer Frost nie ma już energii. Mroczny Rycerz tworzy plan: Killer Frost ma stworzyć z lodu pryzmat, którym pochwyci laserowe ataki Supermana, a następnie wydobędzie z nich energię solarną zaabsorbowaną przez Człowieka ze Stali. Okazuje się to jednak trudniejsze niż przypuszczali, bo prawie cały oddział Batmana (poza Lobo i Killer Frost) został spaczony przez Eclipso.

Lobo postanawia przytrzymać Ligę oraz Oddział na sobie, Frost tworzy pryzmat, a Batman prowokuje Supermana , przywołując Jonathana. Prowokacja udaje się, bo Superman traktuje Batmana laserem, ale Killer Frost ustawia na torze ataku swój pryzmat, który uwalnia światło. Eclipso zostaje odrzucony, ale konstrukt Frost jest zbyt słaby, gdyż sama Caitlin nie ma już siły. Batman rozkazuje jej pobrać energię z niego samego wiedząc, że prawdopodobnie go to zabije. Na szczęście okazuje się, że światło wyemitowane przez pryzmat uwolniło Ligę i Oddział od spaczenia i oferują wszystkich siebie jako źródło. Killer Frost pobiera nieco energii od każdego i zaczyna umacniać pryzmat, ale zostaje zaatakowana przez Eclipso, który zdążył się pozbierać. Złoczyńca próbuje wydobyć z Caitlin jej najgłębiej skrywane pragnienia, ale nie podejrzewa, że to czego tak na prawdę chce Cailtin to zrobić różnicę. Zamraża Eclipco, a Superman ponownie uderza laserem w pryzmat tym samym wykańczając Eclipso, który ponownie zmienia się w Maxa Lorda. Killer Frost powoli podnosi się z ziemi, ale jest osłabiona i czuje że umiera. Nagle pojawia się Amanda Waller i każe Caitlin wykończyć nieprzytomnego Maxa absorbując jego siły witalne. Początkowo się waha, ale odrzuca rozkaz Waller, mówiąc, że składa rezygnację, po czym pada nieprzytomna na ziemię.

BELLE REVE. Liga i Oddział dyskutują po przyjacielsku, a Superman sprawdza, jak czuje się Killer Frost. Ta opowiada, że po tym jak Eclipso zajrzał wgłąb niej nie znalazł strachu, a nadzieję. Ale gdy zdała sobie sprawę z tego, że ta nadzieja tam jest nie liczyło się dla niej czy przeżyje to starcie. Chciała tylko powstrzymać Eclipso. Dochodzi do wniosku, że w takim razie może lepiej jej będzie z Oddziałem Samobójców. Superman zwraca jej uwagę, że to nie było samobójstwo, a poświęcenie.

Batman rozmawia z Amandą Waller i domaga się wypuszczenia Killer Frost, na co oczywiście Amanda się nie zgadza. Mroczny Rycerz mówi, że Amanda ma to potraktować jako przedwczesne zwolnienie za dobre zachowanie, którym było uratowanie świata. Amanda twierdzi, że Caitlin jest morderczynią, a Batman kontruje, że jest kimś więcej niż tylko to i dodaje, że Killer Frost udowodniła, że w Task Force X jest potencjał i może źle ocenił Oddział Samobójców, bo na świecie jest miejsce i dla niego i dla Ligi Sprawiedliwości. Amanda słysząc takie słowa z ust Mrocznego Rycerza pozwala mu zabrać Killer Frost, ale ostrzega go, że jeśli Snow się zbuntuje to Batman będzie potrzebował każdej możliwej pomocy żeby ją powstrzymać.

Lobo szykuje się do odlotu, gdy również do niego podchodzi Batman. Lobo w swoim stylu jest wdzięczny Batmanowi za uwolnienie go od wpływu Maxa Lorda (za pomocą wysadzenia w powietrze jego głowy…) i daje Batmanowi jedną przysługę za darmo, a „Ważniak NIGDY nie łamie danego słowa”. Okazuje się że Mroczny Rycerz ma już dla Czarnianina zadanie: dołączenie do Ligi Sprawiedliwości. Trochę innej Ligi Sprawiedliwości. Lobo mówi, że nie jest graczem drużynowym, ale Batman przypomina mu, że przecież nie łamie danego słowa.

Max Lord wyjaśnia Amandzie Waller swój plan. Będąc w Checkmate dowiedział się o istnieniu Serca Ciemności w Belle Reve. Przedmiot ten pozwoliłby mu zaprowadzić pokój i porządek na świecie, ale do pozyskania go potrzebował pomocy. Akurat wtedy otrzymał informację o Katakumbach i pierwszym Oddziale Samobójców, który był tam przetrzymywany. I wtedy okazało się, że Liga Sprawiedliwości planuje zamknąć Oddział Samobójców. Nadarzyła się idealna okazja na atak. Wszystko szło zgodnie z planem, aż do momentu, gdy Liga i Oddział zaczęły ze sobą współpracować podczas ataku Lorda na Belle Reve. To spowodowało, że przestał skupiać się na Sercu i padł jego ofiarą. Teraz będąc pochwyconym miał trochę czasu na przemyślenia i doszedł do wniosku, że jasne jest to, że każde wydarzenie zostało dokładnie zaplanowane… przez Amandę Waller. To dyrektor A.R.G.U.S. odebrała mu kontrolę nad Checkmate, to ona dała mu informację i pierwszym Oddziale Samobójców i to ona nakierowała go na Kryształ Eclipso. Zrobiła to wszystko tylko dlatego, że Batman deptał po piętach Oddziałowi Samobójców. Stworzyła więc wspólnego wroga – jego. Grała „va banque” i nie obyło się bez strat w ludziach w Katakumbach i Belle Reve, nie mówiąc już o chaosie wywołanym przez Eclipso. Zostały też niedokończone sprawy, takie jak Emerald Empress, Doctor Polaris, Rustam i maska Johnny’ego Sorrowa znajdująca się w posiadaniu A.R.G.U.S. Pozostaje też ciągłe zagrożenie ze strony Eclipso, który może w przyszłości znów zaatakować. A wszystko po to, by Liga zaakceptowała Oddział Samobójców. Max próbuje prowokować Amandę, mówiąc, że korzystając ze swoich mocy prędzej czy później wydostanie się ze swojego więzienia, ale Waller odradza mu to. Do jego żył ciągle pompowany jest środek rozrzedzający krew, więc nie wyszedłby żywy z klatki. Lord zauważa, że gdyby Amanda chciała go martwego to już by taki był i pyta czy to jest ta chwila kiedy słyszy się „Witaj w Oddziale Samobójców”. Amanda zaprzecza mówiąc, że jego talenty zmarnowały by się w Task Force X… ale nadają się znakomicie do TASK FORCE XI.

Część jedenasta: „Suicide Squad #10”

SILOS RAKIETOWY. FORT ALUETIA. ALASKA. Ktoś włamał się do placówki i wymordował personel. Tym kimś jest Rustam, który z łatwością przebija się przez kolejnych żołnierzy. Oszczędza jednak kilku i każe im powiedzieć Amandzie Waller, że nadchodzi, a to jest wojna której ona sama jest winna. Rustam znika, a na jednej z głowic żołnierze znajdują przymocowane zdjęcie grupy młodych ludzi.

Właśnie ta grupa (dziewczyna i bracia-bliźniacy) kłócą się na ulicy o „Łowcę Androidów” Ridleya Scotta, gdy dziewczyna zostaje potrącona przez zakapturzonego mężczyznę… a zaraz potem zostają pochwyceni przez funkcjonariuszy służb specjalnych. W ciężarówce w której ich wiozą znajduje się również agresywny Killer Croc, ale od młodzieży oddziela go krata.

Gdy docierają na miejsce (jakim jest stary, zrujnowany dom) okazuje się, że funkcjonariuszami byli przebrani Deadshot, Captain Boomerang i Harley Quin. Grupkę młodych wita Amanda Waller… która okazuje się być ich matką. Matką którą nie widzieli od dwóch lat. Ich stosunki nie są najlepsze. Amanda opowiado Corettcie, Martinowi i Jessie o Rustamie i o tym, że są w ogromnym niebezpieczeństwie, dlatego pozostaną pod jej opieką… i opieką Oddziału Samobójców. Coretta oznajmia, że to nie jest ratunek, a porwanie.

Z Amandą kontaktuje się Rick Flag mówiąc że jest na miejscu i wszystkie cztery wejścia są obstawione. W odpowiedzi Waller mówi, że gdyby Rustam się pojawił ma się go pozbyć. Jessie jest zszokowany bezwzględnością swojej matki, a Martin domaga się wiedzy o tym, co ich matka zrobiła Rustamowi, że ten chce się na nich zemścić. Ta opowiada im o  wcześniejszych wydarzeniach i o tym, że Rustam (który uciekł) pracował kiedyś dla niej, ale zdradził i to wszystko co jej dzieci muszą wiedzieć. Wściekły Jesse pyta, czy ich matka odwiedza jeszcze groby swojego męża, syna i córki, czy tak głęboko zakopała się w pracy, że już o nich nie pamięta. Mówi też, że nigdy nie widział na grobach kwiatów od niej.

Ktoś zbliża się do domu. Amanda rozkazuje wypuścić Croc’a, który szarżuje w kierunku intruza. Okazuje się, że to nie Rustam, ale Croc nie zamierza odpuścić, jest głodny. Amanda razi go wyładowaniem elektrycznym z czipu umieszczonego w czaszce. Okazuje się, że jest to jedynie kurier, który został zatrudniony do wręczenia przesyłki. Jest to tablet z którego Rustam porozumiewa się z Waller. To on był tym, który portącił Corettę, ale przy okazji podłożył jej pluskwę, żeby zdobyć o nich informacje. Jego celem nigdy nie było skrzywdzenie jej dzieci, ale chciał, żeby trochę lepiej poznały swoją matkę. By zobaczył jaka na prawdę jest. Mówi, że Amanda Waller jest kobietą, która wie wszystko, ale nawet nie ma pojęcia, że zostanie babcią.

Rustam rozłącza się, a Amanda domaga się wiedzy o tym, które z jej dzieci jest tym, które będzie miało dziecko. Jessie wyrzuca matce, że porwała ich z ulicy, nastraszyła potworami i zabójcami a codziennie pracuje z potworami i zabójcami, którzy spełniają jej rozkazy. Waller mówi, że to coś co robi marka. Coś w Corettcie łamie się i krzyczy, że Amanda nie ma prawa nazywać się matką. Po śmierci męża i dwójki swoich dzieci nigdy o nich nie wspomniała, w domu zajmowała się jedynie pracą. Zarzuca swojej matce tchórzostwo. Martin przytula zapłakaną siostrę i oznajmia, że wychodzą. Amanda rozkazuje Flagowi zebrać Oddział i odesłać ich do Belle Reve. Będąc sama, mówi, że nie rozumie tego, co się dzieje. Wygrywa, ale czuje się, jakby przegrywała.