Streszczenia zeszytówek DC z 23.11.2021

Suicide Squad: King Shark #8

King Shark zostaje osłabiony przez pasożytnicze bóstwo. Wyssana z jego ciała zostaje prawie cała esencja. Rytuał przerywa Bea i Chondrakha, ojciec Nanaue w ludzkim ciele. Wywiązuje się ostra potyczka, w którą angażują się również Etrigan (przeciwko King Sharkowi), Szaman (we współpracy z King Sharkiem), no i Orka (przeciwko „dobrym”). King Shark odzyskuje siły po zjedzeniu ducha. Pomaga swojemu ojcu w walce z pasożytem. Udaje im się unicestwi przeciwnika. Kosztem życia Chondrakha, ojca rekina.

Harley Quinn #9

Harley i Ivy uciekają z placówki. Wsiadają w ekskluzywną furkę. Kierują się w stronę Gotham. Ich podróż zakłóca Creepsake z wrogimi zamiarami. Wdają się w walkę zakończoną pojawienie się Garden i Catwoman (przejeżdżają przeciwnika). Zabierają Quinn i Ivy. Razem dojeżdżają do siedziby drugiej połówki Ivy, tej złej. Harley korzysta z ostatniej okazji, aby podzielić się z przyjaciółką swoimi uczuciami. Boi się, że Ivy po scaleniu zatraci aktualne uczucia do przyjaciółki. Numer kończy się obietnicą Ivy, że niezależnie co się będzie działo to będą razem.

Robin #8

Finałowa walka pomiędzy Connorem i Damianem. Chłopcy walczą zacięcie, do upadłego. Walka jest wyrównana. Z czasem przewagę zdobywa Connor. Hawke udaje się powalić Damiana i skręcić mu kark. Damian umiera, wykorzystując drugie z trzech żyć. Uczestnicy turnieju zostają okrążeni przez wojowników Mother of Soul, babci Damiana. Finał turnieju oznacza, że bestia kryjąca się w łaźniach Łazarza, została nakarmiona i uwolniona. Connor twierdzi, że został wytrenowany do pokonania jej, i taki był jego cel turnieju. Damian, który kilak chwil wcześniej wskrzesił się, chce mu pomóc w walce. Nie wiadomo czy będzie mu dane, ponieważ zbudzony Demon zaatakował Connora przebijając go ręką na wylot.

Task Forze Z #2

Drużyna Jasona w rozsypce. Jason do połowy zamrożony, Bane i Man-Bat nie żyją, Mr Bloom pogonił za Freeze. Dorwał go, porachował mu kości i po wszystkim wrócił po Jasona. Chwilę później drużyna jest w swojej kwaterze. Waller przywraca martwych zombie do życia. Astrid (Arkham Knight) została przywrócona do stanu normalnego. Świadoma kobieta, kontrolująca już siebie, przeprosiła Jasona, że chciała go zjeść, kiedy leżał zamrożony.

Waller nie daje im odpocząć. Wysyła ich na kolejną misję. Jest nią zwerbowanie nowego członka drużyny, aktualnie przetrzymywanego w siedzibie kultu Kobry. Na miejscu jest spora rozwałka. Hanna, nowa członkini, traci kontrolę nad swoją mocą z racji zaciemnionego pomieszczenia, uwalniając demona. Bestia zostaje ogarnięta po włączeniu świateł. Bane tak porwał się w wir akcji, że nie zauważył zarywającej się podłogi pod nim. Spadł w przepaść.

Drużyna Red Hooda pokonała członków kultu Kobry. Dotarli do trumny, w której przebywa nowy członek Task Force Z. Jest nim… zombie Deadshot! Budzi się po otwarciu trumny i ładuje kulę w plecy Jasona. Ten pada nieprzytomny na ziemię.

The Flash #776

Magiczna podróż Flasha (Wally West) i Dr Fate. Przed dwójką mroczne, magiczne wyzwania pełne bestii i łamigłówek, w których pomoże…sz Ty! Dr Fate kilkukrotnie zwraca się bezpośrednio do czytelnika z prośbą o pomoc. Przekręcanie stron, wyobraźnia czy szukanie magicznych gryfów będą Twoimi broniami przeciwko komiksowym demonom. Zadanie jest poważne. Tylko dzięki temu bohaterowie uciekną z wymiaru do Gemworld. Musisz się spieszyć. Inaczej Eclipso wygra!

Aquaman/Green Arrow – Deep Target #2

Oliver i Aquaman, w zamienionych rolach, podróżują samolotem. Cel podróży jest jasny i powiedzmy, że prosty – odkryć co się u licha stało.

Podróż samolotem zostaje zakłócona. Nieznane oprychy zaatakowały pojazd lotniczy. Co prawda atak został odparty, ale pojazd uszkodzony na tyle, że rozbił się przy pobliskiej wyspie. Bohaterowie z pilotem wyszli bez szwanku. Nie mają czasu, żeby obadać gdzie wylądowali. Depcze im po piętach muskularny oprych, który w sekundę pozbawił życia Murraya, pilota samolotu.

Catwoman #37

Catwoman, Harley, Garden i Ivy uciekają przed połączonymi siłami Pingwina i Riddlera. Finał historii jest znany osobom śledzącym główny trzon eventu „Fear State” – więc w skrócie, bo rewelacji nie ma. Kobiece siły powstrzymują oprychów, udaje im się doprowadzić drugą połówkę Ivy do pierwszej czego efektem jest połączenie, w kryzysowej sytuacji okazało się, że Clayface pomaga kobietom, a i z pomocą wpadł Ghost-Maker. Wszystko kończy się dobrze.

Checkmate #6

Talia zdradza grupę Szach Mat. W tym samym czasie pojmany zostaje Mark Shaw, aktualnie walczący z Lois i jej bratem. Porywają go współpracownicy, którzy stoją po stronie Tali. Mark jest uwięziony, a Talia odzyskuje Lewiatana, organizację skradzioną jej przez byłego Manhuntera. Nagradza współpracowników stycznością z łaźniami Łazarza.

Detective Comics #1045

Burmistrz żyje. Batmanowi udało się go uwolnić od pasożyta przejmującego kontrolę nad Nakano. Impuls elektryczny nie zabił burmistrza. Uciekają z kanałów, choć na ich drodze nie brakuje pasożytów. Na przedmieściach Gotham czeka na nich finalna forma pasożyta. Batman daje się z nim w walkę. Idzie mu oporowo ciężko, nawet z pomocą Nakaro, który używa elektrycznej broni. Pasożyta zabija Nightwing z latającego pojazdu, emitującego potężną wiązkę elektryczną.

„Fear State” dobiega końca. Zapuszkowany zostaje Nero XIX odpowiedzialny za wyhodowanie pasożyta. Burmistrz wdraża w życie nowy plan dbający o lepszą przyszłość Gotham. We współpracy z Batmanem chce opracować listę potencjalnych zagrożeń.

Deathstroke Inc. #3

Deathstroke i Black Canary dorywają Queen of Fables. Zmuszają ją, żeby przeniosła Slade’a do powieści stworzonej przez Cheetah. Mieszkańcy tego świata nie są zadowoleni z rządów nowej królowej. Twierdzą, że wpierw darzyła ich miłością, teraz tylko rani. Slade przedziera się przez fale wrogów aż dociera do komnat królewskich. Łatwo pokonuje Cheetah. Ta tylko wyśmiewa jego współprace z T.R.U.S.T. twierdząc, że to oni są tymi złymi i powinien samemu się o tym przekonać.

Quuen of Fables trafia w ręce organizacji. Dinah nie marnuje czasu pod nieobecność Slade’a. Szpieguje organizację. Wewnętrzne przeszpiegi ujawniają, że przywódczynią organizacji jest Libra. Dinah natychmiast konsultuje to z Oracle, która wątpi w zamiary Deathstroke’a. Rozmowie przysłuchuje się Slade mierzący mieczem w stronę blond bohaterki.

DC vs Vampires #2

Batman zwołuje spotkanie w posiadłości. Pojawiają się na nim wszyscy jego podopieczni. Salon jest nasłoneczniony, Alfred podaje każdemu herbatkę lub kakao. Bruce dzieli się z podopiecznymi wiedzą z ostatnich dni – świat wampirów chce zgładzić ludzkość, zaczynając od przejmowania świata meta ludzi. Inwazja trwa i niewykluczone, że każda grupa posiada jednego wampira infiltrującego grupę od środka – Tytani, Birds of Prey, Outsiders czy Liga. Spekulacje Batmana potwierdza Oliver weryfikujący jego teorię na pewnej grupie przestępców.

Batman uważa, że osobiście muszą przekonać się kto jest wampirem i pozbawić go życia. Damian nie ma pewności czy szpiedzy nie kryją się wśród jego bliskich. Uspokaja go Batman, który zadbał o środki bezpieczeństwa – w podanych napojach była woda święcona, rozmowa odbywa się w salonie za dnia. Następnie przechodzą do Bat-jaskini. Przed wejściem każdy musi dotknąć krzyża. Pomyślne testy kończą się otwarcie zbrojowni pełnej broni zdolnych zgładzić wampiry.

W międzyczasie Hal Jordan, potwierdzony wampir, zaprasza Barry’ego na rozmowę z dala od zaludnionych terenów. Rozmowa odbywa się na brzegu pewnej wysepki. Hal wprowadza przyjaciela w plan wampirze inwazji. Barry jest oburzony. Niestety nic nie może z tym zrobić. Hal migiem chwyta Barry’ego za pomocą swojego pierścienia (wcześniej zrobił mu fotel) i rozrywa go na strzępy.

*Niestreszczone komiksy z danego tygodnia: Batman – Reptilian #6; Superman ’78 #4; Wonder Woman Black & Gold #6.