Dark Nights: Death Metal

Streszczenie eventu “Dark Nights: Death Metal” będący kontynuacją historii zapoczątkowanej na łamach “Dark Nights: Metal” i kontynuowanej w seria Snydera m.in. “No Justice” czy “Justice League”.

Dark Nights: Death Metal #1

Gruntowne zmiany zaszły w świecie naszych bohaterów. Themyscira pełni rolę piekła, w którym przebywają złoczyńcy. Pilnuje ich Wonder Woman wraz ze spopielonym Swamp Thingiem.

Na piekielną wyspę przybywa nowy tajemniczy więzień. Eskortuje ich 3 mrocznych Batmanów. Jednym z nim jest Dinozaur Batman. Co stoi za genezę udziwnionego Batmana? Bruce przed swoją śmiercią zgrał świadomość do Dinozaura stojącego w jego jaskini…

Diana spóźnia się na spotkanie z Batmanami. Winę zrzuca na swój niewidzialny odrzutowiec. Po przybyciu otwiera dostęp do niższego poziomu piekła, do której zostaje przeniesiony tajemniczy więzień.

Batman Who Laughs zwołał spotkanie ze wszystkimi rządzącymi nowymi stanami: Harley Quinn wraz z Dr Arkham rządzącymi pustkowiami, Wonder Woman opiekującą się piekielną Themyscyrą, Aquamanem opiekującym się wodami oraz Mister Miracle, który nadzoruje Apokolopsis. Pojedynczo informują Batmana o sytuacjach w poszczególnych stanach. Natomiast on chwali sie, że Perpetua zniszczyła kolejne uniwersum.

Spotkanie zostaje przerwane pojawieniem się “oryginalnego” Batmana. Bruce zmienia taktykę. Rezygnuje z walk na globalną skalę aby skupić się na pomniejszych walkach. Wszyscy rzucają się sobie do gardeł. Bruce wykazuje się sprytem zaskakując wszystkich czarnym pierścieniem mocy. Wzywa do walki zmarłych, a następnie wycofuje się z pola bitwy na kościanym motocyklu. Armię martwych zostawia pod wodza Jona Hexa.

Na moment przenosimy się w odległą galaktykę. Lobo poszukuje tajemniczego klucza. Udaje mu się odnaleźć skrzynię z przedmiotem. Niestety nie wiemy do czego i komu ma posłużyć owe znalezisko.

Wonder Woman udaje się na spotkanie z tajemniczym więźniem, którym jest… Wally West obdarzony mocą krzesła Mobiusa! Wally informuje Dianę, że Perpetua wykorzystała “Kryzysową Energię” do stworzenia nowej rzeczywistości. Energia pochodzi z kryzysów, które przebiegły w zupełnie inny sposób niż nam znane. Mowa oczywiście o Kryzysach z Mrocznego Multiwersum. Diana chce udać się w tamte miejsca, aby odwrócić wydarzenia, zebrać energię z Kryzysów i ustanowić “Anty Kryzys” modyfikując multwiersum na właściwe tory.

Spotkanie z Wallym zostaje przerwane pojawieniem się Batmana Who Laughs. Ostrzega Dianę przed konsekwencjami jej decyzji. Dłużej się nie wahając, Diana atakuje Batmanana niszcząc go. Śmierć Batmana Who Laughs prawdopodobnie nie jest wieczna. Moment później jeden z jego sojuszników otwiera komorę z nowym ciałem dla niego, na czole którego widnieje znak Dr Manhatana.