DCeased

DCeasded #1 – Początek

Historia rozpoczyna się inwazją ziemi przez Darkseida. Władca Apokolipsis zostaje szybko pokonany przez superbohaterów. Wonder Woman używa lassa prawdy, aby mieć pewność, że Darkseid dotrzyma obietnicy i więcej nie powróci na ziemię. Przeciwnik składa przysięgę i powraca na swoją planetę.

Okazuje się, że na Apokolpsis przebywa porwany Cyborg. Darkseid jest w posiadaniu połowy Anty-Życia. Drugą połowę posiada Cyborga, skrywając ją w swoim ciele. Darkseid używa ciała Cyborga, aby posiadać całość. Zabieg wpływa niekorzystnie na Darkseida, który popada w szał i doprowadza do destrukcji własnej planety.

Cyborg na chwilę przed wybuchem Apokolopsis powraca na ziemię. Jego system automatycznie przechodzi w tryb online i wypuszcza do sieci wirus powstały z Anty-Życia. Wirus natychmiast zaraża każdego użytkownika urządzenia elektrycznego. Epidemia wywołuje u ludzi ogromny stan agresji czyniąc z nich bezmyślne bestie. Przyrównać je można do zombie.

Superman aktualnie prowadzi rozmowę z Mister Miracle oraz Big Bardą. Słysząc krzyki, natychmiast przerywa dialog i wybiera się do Smallvile, aktualnego miejsca przebywania Lois i Jona (któremu towarzyszy Damian). Clark przybywa w ostatniej chwili. Od razu niszczy termicznym wzrokiem każde urządzenie będące w trybie online. W ten sposób udaje im się uniknąć zarażenia.

Niestety podobnego losu nie dzielą mieszkańcy rezydencji Wayne. Dick oraz Tim zostają zarażeni, przechodząc od razu do ataku na Alfreda. W czas przybywa Batman (moment wcześniej dowiedział się, że zarażonych jest około 600mln światowej populacji), który stara się powstrzymać podopiecznych. Niestety „zombie” mają nad nim przewagę. Dochodzi do szarpaniny w skutek, której Bruce zostaje poważnie ranny (tym samym zarażonym).

DCeased #2

Początek drugiego numeru obrazuje skutki błyskawicznie rozwijanej się epidemii. Metropolis tonie w ogniu oraz zamieszkach spowodowanych epidemią. Równie zły los dotyka Aquamana, który przebywa na statku pełnym zarażonych. Wywiązuje się między nimi walka. Król Atlantydy wraz z kilkoma zarażonym spadają do oceanu.

Przenosimy się do Harley Quinn oraz Poison Ivy. Harley decyduje się zakończyć swoją relację z Jokerem. Wędruje do zwariowanego klauna informując go o swojej decyzji. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że przed monitorami przesiaduje zarażony Joker.

Przechodzimy poza obrzeża Metropolis. Biwakują tam Oliver, Dinah oraz Hal. Przyjaciele świętują sukces w walce z Darkseidem. Hal oddala się od obozu. W tym czasie ma styczność z elektronicznym urządzeniem, które natychmiast go zarażą. Nie panujący nad sobą Hal atakuje swoich przyjaciół. Oliver oraz Dinah są bezsilni wobec zombie Zielonej Latarni. Nie poddają się jednak. Black Canary używa wysokiej częstotliwości głosu, aby powstrzymać Hala. Potwór ginie na miejscu, a jego pierścień wybiera Dinah na nową ziemską reprezentantkę Zielonych Latarni.

Superman i jego drużyna przybywają do Daily Planet. Redakcja jest przepełniona oszalałymi stworami. Clask odlatuje na moment, aby po chwili powrócić z Dinah i Oliverem. Transmisję z nimi nawiązuje Batman. Okazuje się, że Bruce został zarażony w wyniku walki z Timem i Dickiem. Obecnie używa stroju Mr. Freeze, aby spowolnić rozprzestrzenianie się choroby. Batman informuje pozostałych, że konieczne jest zniszczenie internetu, aby powstrzymać rozwój choroby.

Transmisja szybko dobiega końca. Zaraza przejmuje w pełni kontrolę nad ciałem Bruce’a. Za nim stoi Alfred, który pociąga za spust strzelby. Zarażony Batman zostaje unicestwiony na dobre.

DCeased #3

Alfred zabiera walizkę zostawioną przez Bruce’a, która na jego życzenie, ma trafić w ręce Damiana. Lokaj zasiada za stery odrzutowca i odlatuje. Po drodze niszcząc hordy zombiaków.

Powracamy do Harley Quinn. Zwariowana psycholog ucieka przez zombie Jokerem. Znajduje strzelbę, którą natychmiast używa do unicestwienia dawnej miłości. Bezpieczeństwo jednak nie jest bliskie Quinn. W jej pobliży pojawiają się zarażone Birds of Prey w składzie: Batgirl, Batwoman, Huntress oraz Catwoman.

Wracamy do Supermana. Clark postanawia stworzyć tymczasową bazę. W tym celu wyczyszcza Daily Planet z zarażonych, a na samym końcu zabezpiecza wejście. Po skończonej robocie Clark kieruje się do Smallvile. Po drodze trafia na Black Lightninga, któremu pomaga w starciu z Clayface’m. Szybko zgładzony zostaje jeden z zatwardziałych przeciwników Batmana. Black Lightning, korzystając z helikoptera, udaje się w kierunku Daily Planet.

Clark dociera do Smallvile. Niestety czeka na niego tragiczna wiadomość. Jonathan, jego ojciec, został zarażony. Zombie zostało zamknięte w pobliskiej szopie. Clark upewnia się, czy z jego ojcem nie jest w porządku. Następnie zabezpiecza szopę, aby nie mógł jej opuścić. Clark zabiera Marthę i kierują się w stronę Daily Planet.

Przed zakończeniem numeru dane jest nam poznać losy Altantydy. W stronę podwodnego królestwa kieruje się zarażony Aquaman. Po drodze unicestwia swoich rodaków. Zarażona krew szybko rozprzestwniea się pod wodą. Natychmiast zarażeni zostają mieszkańcy Altantydy, którzy sa w kontakcie z krwią. Jednym z zarażonych jest Grath. Zombie Atlantydzi obierają za cel Merę. Tej udaje się uniknąć ataku i zbiec z Atlantydy przy wykorzystaniu jej hydrokinezy.

DCeased #4

Kapitan Atom przebywa z Waller w siedzibie Cadmus (Waszyngton). Dwójka stoi nad jednym z zombie trupów. W środku potwora znajduje się skurczony Ray Palmer, który z bliska bada wirus. Chce zdiagnozować chorobę i opracować lek na nią. Chwilę później Atom wznosi się i zaczyna niszczyć potwory przebywające na przedmieściach. Jego stan zdrowotny zostaje zakłócony. Okazuje się, że Palmer został zarażony podczas diagnozowania zombie stwora. Korzystając z aktualnego wzrostu, Palmer przeniósł się do organizmu Kapitana Atoma.

Lois z resztą przebywają na dachu Daily Planet. Chwilę później dołącza do nich Superman ze swoją matką. Clark chce dalej ruszać na pomoc. Zniechęcają go do tego Black Canary i Green Arrow. Clark jest im wdzięczny za okazane współczucie jednak uspokaja ich tłumacząc, że korzystanie z termowizji uniemożliwia mu zarażenia się przez transmisje mobilne.

Lois udaje się podłączyć do satelity Daily Planet i nadać komunikat radiowy. Zachęca ocalałych bohaterów, aby przybyli do ich aktualnego miejsca spoczynku. Pozostałym ocalałym, pozbawionym meta mocy, daje nadzieję na ratunek. Chwilę później dowiadujemy się, że Clarkowi i Black Canary udaje się dotrzeć do ocalałego Flasha (Barry’ego) oraz Wally’ego (czarnoskórego siostrzeńca Iris), a Merra aktualnie przebywa na Themyscira szukając schronienia u Hipolity, która przyjmują ją. Wonder Woman przysłuchująca się transmisji Lois decyduje się dołączyć do ocalałych w Metropolis. W międzyczasie dane nam było zobaczyć Harley Quinn zaatakowaną przez zarażone Birds of Prey. Zombie zostały unicestwione przez Poison Ivy. Kobiety odchodzą z miejsca walki romantycznym krokiem, trzymając się za ręce.

Grupa przebywająca na dachu Daily Planet jest zagrożona ze strony zombie Giganty. Udaje się ją powstrzymać dzięki wspólnym siłą Supermana, Wonder Woman oraz Alfreda (przyleciał Batwingiem). Żywot Gigant kończy Cyborg. Superman jest zbulwersowany jednak Victor tłumaczy, że nie są oni dłużej żywimy organizmami, brak dla nich powrotu. Z Batwinga wysiada Alfred, który wręcza Damianowi strój Batmana. Lokaj tłumaczy chłopcu, że jego ojciec był z niego bardzo dumny i chciał, aby maska Nietoperza przeszła w jego ręce.

Komiks kończy się przybyciem rannej Kendry (Hawkgirl). Superbohaterka informuje pozostałych, że Kapitan Atom został zarażony i za chwilę dojdzie do wybuchu. Superman i Wonder Woman zabierają Atoma z dala od Waszyngtonu. Sekundy później dochodzi do potężnego wybuchu.

DCeased #5

Akcja toczy się kilka sekund po eksplozji wywołanej przez Kapitana Atoma. Wybuch był na tyle silny, że w popiół obrócił Waszyngton oraz Metropolis. Ekipie Lois udało się przetrwać dzięki osłonnej barierze Black Canary. Wybuch przetrwali również Superman oraz Wonder Woman. Do ocalałych dołącza Luthor pozbawiony wszelkiej nadziei i ogarnięty smutkiem.

Zaliczamy kilku tygodniowy przeskok czasowy. W tym czasie bohaterowie łączą siły, aby wyeliminować źródło internetu oraz wszelkich transmisji telewizyjnych. Dzięki temu udaje im się uniknąć potencjalnego źródła rozprzestrzeniania się wirusa. Jedynym źródłem pozostali sami zarażeni.

Wonder Woman przybywa na Themyscirę. Prosi Hipolitę, by ta udostępniła wyspę ocalałym jako schronienia. Królowa amazonek jest sceptycznie nastawiona na jej pomysł. W tym samym czasie Damian jako Batman, Green Arrow i Black Canary docierają do dżungli spowijającej przedmieścia Gotham. Dżungle wyrosła dzięki zdolnością Poison Ivy, natychmiast unicestwiając zarażone potwory. Moment po przybyciu zostają zaatakowani przez zarażonego Killer Croca, który zostaje zabity przez roślinność Ivy. Trujący Bluszcz chwyta naszych herosów. Chwilę później Damian namawia Ivy, aby udzieliła dżunglę jako schron dla ocalałych. Stronę Damiana bierze Harley. Z początku sceptycznie nastawiona Ivy zmienia zdanie. Zgadza się udostępnić swój teren ocalałym pod warunkiem, że ludzie będą szanowali zieleń. Jeżeli okażą brak szacunku, natychmiast zostaną wydaleni z „raju” i rzuceni na pastwę zarażonych.

Ocaleli bohaterowie aktualnie przebywają w Fortecy Samotności Supermana. Luthor i Cyborg prowadzą prace nad arkami zdolnymi pomieścić 7mln ludzi. Chcą wykorzystać arkę do opuszczenia ziemi, dla której nie ma nadziei. Konsultacje zostają zakłócone przez zarażonego Martiana Manhuntera. Marsjanin poważnie rani Luthora (prawdopodobnie ginie na miejscu) oraz Barry’ego. Speedster nie miał szczęścia, bowiem od razu zostaje zarażony. Zombie Barry porusza się z niesamowitą prędkością atakują ocalałych. Z pomocą wyrusza Superman. Obserwując z góry tor biegu Barry’ego, nadciąga z drugiej strony. Superman przebija się przez Barry’ego unicestwiając go. Clark jednak nie ma szczęścia, bowiem fragmenty kości speedstera wbijają się w jego ciało.

Wirus nie przejmuje szybko kontroli nad ciałem Clarka. Człowiek ze Stali ma wystarczająco czasu, aby przybyć do Fortecy Samotności i pożegnać się ze swoją matką, Lois oraz Jonem. Pożegnanie jest bardzo emocjonujące (serio, przyprawiające o łzy). Po wszystkim Clark udaje się w przestrzeń kosmiczną, gdzie okazuje swoją desperację.

DCeased #6 – Finał

Zarażony Superman sieje spustoszenie. Bohaterowie są zmuszeni do natychmiastowego opuszczenia ziemi za pomocą dwóch ark: jedna w Gotham, druga na Themyscira. Wonder Woman obawia się, że pojazdy zostaną bez problemu zniszczone przez Clarka. Aby przygotować się na starcie z dawnym przyjacielem, modyfikuje miecz Ateny przekuwając go z kryptonitem.

Wszyscy ocaleli wchodzą na pokłady ark. Wyjątkiem są Poison Ivy oraz Harley. Ivy chce zostać z zielenią wytworzoną w Gotham. Harley romantycznie decyduje się towarzyszyć Bluszczowi.

Ostateczna bitwa rozgrywa się na Themyscirze. Atak rozpoczyna martwy Aquaman kontrolujący ogromnego krakena. Król Atlantydy nie jest sam. Towarzyszy mu armia zarażonych mieszkańców Atlantydy. Arthur szybko zostaje unieszkodliwiony. Sukces leży po stronie Green Arrow, który z odległości pół mili trafia jedną strzałą prosto w prawe oko Arthura. Na tym jednak nie koniec zagrożenia ze strony Atlantydy. Wyspa zostaje zatopiona, wojska martwego Arthura atakują ocalałych. Antiope nie pozostaje obojętna. W towarzystwie Wonder Girl i amazonek ruszają do ataku na koniec.

Do bitwy włącza się zarażony Superman. Do walki włącza się Black Canary oraz Cyborg. Są jednak niewystarczający przy Supermanie. W międzyczasie tragiczny los podziela Antiope. Szalę zwycięstwa przechyla Wonder Woman odcinając mieczem Ateny rękę Clarka i przebijając go. To jednak za mało. W odpowiedzi Clark przebija na wylot Wonder Woman. Clark widząc odlatującą arkę z Themysciry, natychmiast podąża jej śladem. Całości przygląda się Jon (syn Supermana) za pomocą termicznego wzroku. Żegna sie z Damianem mówiąc mu na odchodne, że będzie świetnym Batmanem. Jon opuszcza statek, aby spowolnić swego ojca. Za Supermanem rusza Black Canary. Dinah przejmuje miecz Ateny. Na ziemi zostaje jednak Cyborga, który nie miał zamiaru opuszczać ziemi. Słusznie obwinia siebie, że wszystko zaczęło się od niego.

Jon atakuje Clarka. Obydwoje zostają oszołomieni. Black Canary przybywa z odsieczą. Po chwili okazuje się, że nie jest sama. Na miejsce przebywa cały Korpus Zielonych Latarni. Nie jest im dane walczyć z Clarkiem. Superman udaje się w stronę słońce, absorbując całe ciepło. Strażnicy sugerują opuścić ten system słoneczny, bowiem niedługo całkowicie oziębnie i dojdzie do wyginięcia.

Victor prawdopodobnie jest jedynym żywym pozostającym na ziemi. Chwyta Wonder Woman za pomocą jej lassa prawdy. Dzięki niemu udaje się skutecznie wypytać zarażoną Wonder Woman w skutek walki z Clarkiem. Okazuje się, że zombie potrafią komunikować się oraz istnieje lekarstwo. Lekarstwem jest Cyborg. Diana określa go jako pacjentem zero oraz jeden, alfą i omegą. Zrozpaczony Cyborg próbuje wysłać komunikat do arki. Nie udaje mu się. Na moment przed emisją zostaje zabity przez Dianę.

Pozostali uniknęli nieszczęsnego losu. Wśród ocalałych znajduje się Jon, który wyszedł praktycznie całego z ostatniego spotkania z Clarkiem. Ocaleli poszukują nowego miejsca. Czy uda im się go znaleźć?

Spin off – „DCeased: Unkillables #1”

Deathstroke jest w trakcie wykonywania jednej z misji. Trafia do kościoła pełnego zarażonych. Dosyć szybko zostaje ugryziony przez jednego z nich, a następnie zamieniony. Po czasie Deathstroke wraca do ludzkiej postaci. Wszystko dzięki jego umiejętnościom regeneracyjnym, które zwalczyły zakażenia esencją Anty-Życia.

Slade wraca do Gotham i ratuje swoją córkę. Helikopter zostaje zniszczony podczas ataku ze strony zarażonego Man-Bata. Na miejsce katastrofy dociera Mirror Master. Proponuje Sladeowi i Rose dołączenie do niego i pozostałych złoczyńców w zamian za podzielenie się swoimi umiejętnościami. Propozycja pada ze strony Vandala Savage. Bez chwili namysłu przystają na nią. Drużyna Vandala ulokowana jest na samotnej wyspie pośrodku oceanu. W grupie kryminalistów znajdują sie m.in. Bane, Deadshot, Cheetah, Kapitan Cold czy Solomon Grundy.

Jason Todd również wychodzi cało z epidemii. Dociera do jaskini Batmana, w której zastaje zwłoki Batmana, Tim Drake’a i Graysona. Jedyną żywą istotą jest pies. Jason zakopuje zwłoki przyjaciół i wyrusza z ratunkiem dla pozostałej części Bat-Family, której urządzenie monitorujące wykrywa puls. Todd ratuje Cassandre Cain oraz Gordona. Gordon jest zrozpaczony, że Barbara dołączyła do grona zombie. Jason chwilę później odkrywa kim jest. Podobnie czyni Cassandra. Udają się do Bluddhaven, gdzie docierają do sierot zamkniętych w szkole.

Spin off – „DCeased: Unkillables #2”

Lois Lane nadaje transmisję informująca, że w przeciągu kilku godzin wszyscy ocaleni opuszczą ziemię. Gordon realnie podchodzi do propozycji dziennikarki. Nie wierzy, że bezpiecznie dotrą do Gothamowskiej dżungli wraz z grupą dzieci.

W placówce szkolnej pojawia się Lady Shiva. Matka Cassandry próbuje nakłonić córkę, aby poszła z nią do bezpiecznej kryjówki Savage. Nici z pomysłu matki. Shiva nie zgadza się zabrać dzieci. Krótka sprzeczka pomiędzy matką i córką kończy się rozstaniem.

Savage jest rozwścieczony, że Shiva podjęła decyzję za jego plecami. Dochodzi do szarpaniny, którą kończy przemowa Slade’a. Spór prowizorycznie zostaje ostudzony. Chwilę później Slade zostaje ogłuszony przez Grundy’ego i zamknięty w ala szpitalu.

Vandal chce wykorzystać układ odpornościowy Slade’a do stworzenia lekarstwa na szerzącą się epidemię. Przeszkadza mu w tym Rose przebijając Savage’a mieczem. Wydawać by się mogło, że sytuacja nie może być gorsza. Nic bardziej mylnego. Chwilę później ściana zostaje zniszczona. Przez dziurę wchodzi zombie Wonder Woman, która rozrywa Savage’a na pół. Kolejną ofiarą zombie jest Snart. Lider Rogues obiera za cel Mister Mirrora, któremu wgryza się w szyję.

Pozostali przestępczy uciekają do placówki szkolnej, gdzie przebywa Red Hood i reszta. Zawierają tymczasowy sojusz z pozostałymi. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie placówki z pokoju pełnego zombie. Następnie wszyscy przystępują do edukacji dzieci. Chcą stworzyć małą armię zdolną do walki z epidemią. Red Hood początkowo nie pochwala pomysły jednak ulega naciskom większości.

Nauka przebiega sprawnie, a nowe pokolenie chłonie wiedzą od swoich mentorów. W międzyczasie rodzi się przelotny romans pomiędzy Jasona a Rose. Błoga chwila zostaje zakończona niespodziewanym atakiem ze strony zombie Mirror Mastera. Władca luster wykorzystuje lustra do łapania swoich ofiar i wciągania ich. Pierwszym trafionym jest Bane. Przeciwnik Batmana pod wpływem infekcji rusza na główną bramę, którą niszczy. Zewnętrzna część szkoły zostaje zalana armią zombie.

Spinn of – DCeased: The Unkillables #3 – Finał


Horda zombie przebija się przez główną bramę atakując kryjówkę naszych bohaterów. Solomon Grundy wybiega przed szereg biorąc na siebie zombie Bane’a. Błyskawicznie pozbawia jednego z przeciwników Batmana głowy. Bohaterowie wycofują się w głąb kryjówki odpierając natarcie zombie.

Wszyscy przebijają się do autobusów, aby czym prędzej opuścić kryjówkę zalaną falą zombie. Niestety w autobusach nie jest bezpieczniej. Mirror Master wyskakuje z szyb i porywa dzieci. Sieczka nie trwa wiecznie za sprawą Cheetah, która powstrzymuje Mirror Mastera przez porwaniem 3 dziecka.

Paczka bohaterów dociera do Gotham. Celem podróży jest dotarcie do schrony stworzonego przez Ivy i Harley Na miejscu zastają falę zombie. Sytuacja pogarsza się, kiedy dołącza zombie Wonder Woman. Cheetah, Solomon Gruny oraz zielony towarzysz biorą na swoje barki amazońską zombie. W międzyczasie z autobusu wyciągnięta zostaje Cassandra. Natychmiast na pomoc rusza Shiva, matka Cassandry. Udaje im się powstrzymać zombie. Niestety nie obeszło się bez ofiar. W ostatnim momencie zadrapana zostaje Shiva. Matka Cassandry żegna dziewczynę mówiąc jej, że jest jedyną osobą, którą podziwiała w życiu.

Siła zombie amazonki przytłacza wszystkich. Cheetah i każdy z kolei pada pod naporem amazonki. Do listy ofiar dołącza Deathstroke, który chwilę wcześniej uratował Jasona oraz Rosa wymieniając z córką ostatni uścisk.

Horda zombie przypiera autobus pełny nie chronionych dzieci. Nadzieja umiera jednak ostatnia. Okazuje się, że wśród dzieci ukrywa się Mary! Dziewczyna wykrzykuje „Shazam” i ratuje autobusowiczów. Mary Marvel każe pozostałym kierować się w stronę ogrody Ivy. Sama nie jedzie z nimi. Wpierw naciera na Wonder Woman obezwładniając ją na chwilę. Moment był wystarczający aby cała reszta dotarła do botanicznego schronu.

Mary Marvel, Sannadra, Jason, Rose, Gordon oraz dzieci szczęśliwie dostają się do ogrodu. Na miejscu znajdują się nie tylko właścicieli botanicznego schronu ale i Dr Fate, Constantine i Zatanna. Za pomocą magii stworzyli barierę skutecznie odpierająca zombiaki.

Ostatnia strona przedstawia posąg ku chwale złoczyńców, którzy oddali swoje życia aby uratować dzieci.

Kolejny spin off – „DCeased: Hope At World’s End #1”


Pierwszy numer kolejnej miniserii obrazuje początki apokalipsy oczami Jimmy’ego Olsena. Fotograf dostarcza szefowi Daily Planet fotki z pojedynku Supermana i Darkseida. Pech chciał, że właśnie wtedy dochodzi do rozprzestrzeniania się zakażenia anty-życiem, które uderza w większość pracowników Daily Planet ze względu na kontakt z urządzeniami mobilnymi.

Jimmy wraz z kilkoma osobami uciekają na wyższe piętra siedziby reporterskiej i barykadują się. Z pomocą przybywa Superman czyszcząc drogę. Następnie widzimy oczami Jimma jak dochodzi do wybuchu Captaina Atoma, pożegnania Clarka z Lois czy zabezpieczenia Daily Planet przez Black Canary dzierżącej pierścień zielonej latarni.

Fotograf wywołuje zdjęcia upamiętniające walczących za ostatnich ocalałych na świecie. Wśród fotografii możemy dojrzeć walczącego Krypto, Ivy i Harley stojące w obronie roślinnego sanktuarium czy armię złoczyńców z Black Adamem na czele

„DCeased: Hope At World’s End #2”

Zaraza przedziera się do Kahndaq, królestwa rządzonego przez Black Adama. Posiadacz boskich mocy zarządza odłączenia jego Państwa do globalnej siedzi. Dzięki dyrektywie udaje się ocalić mieszkańców Kahndaq przed zarazą. Niestety wirus dosięgnął kilku z nich lecz Black Adam momentalnie usunął zagrożenie.

Superman i Wonder Woman ratują parę ludzi przed potworami. Na miejsce przybywa Black Canary oraz Marsjanin. Zielony bohater informuje ich, że mogą znaleźć pomoc w królestwie Black Adama. Bohaterowie nie czekając ani chwili dłużej udają się tam. Odbywają krótką pogawędkę z Black Adamem. Proszą go o pomoc w udzieleniu schronienia wszystkim ocalałym poza granicami Khandaq. Adam odmawia wierząc w swoje twarde poglądy.

Black Adam wraca do pałacu. Konsultuje decyzję z zastępcą. Następnie odmienia się i wybiera na przechadzkę po mieście, aby zweryfikować nastroje wśród jego ludności. Spacer rozwiewa dotychczasowe wątpliwości Black Adama. Przerażenie wśród mieszkańców na skutek mordu zainfekowanych podsuwa mu, że mógł źle postępować i warto otworzyć granice.

Adam wraz ze służącym odwiedzają kobietę zrozpaczoną sytuacją jej syna. Dziedzic przebywa w swoim pokoju. Odmieniony Black Adam wchodzi do pomieszczenia. Ku jego szoku chłopiec je zainfekowany i natychmiast rzuca się na władcę Kahndaq. Black Adam nie zdążył w porę wypowiedzieć magicznego słowa. Zostaje zadrapany. Czar aktywuje się dopiero jak Adam zostaje przemieniony w zombie anty-życia.

„DCeased: Hope At World’s End #3”

Zaraza zbiera żniwo w Keystone City. Wally samotnie stara się zniszczyć jak największą liczbę urządzeń mobilnych, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa. Speedster jest świadom, że samemu nie ma szansa z wirusem. Postanawia zwołać pomoc. Wally tworzy 4 osoby oddział ratunkowy składający się ze speedsterów: Bart Allen, Jesse Quick oraz Max Mercury. Czwórka speedsterów dzielnie mknie przez świat niszcząc kolejne urządzenia.

Wally zdaje sobie sprawę, że w ten sposób nie uratują wszystkich przed wirusem. Max wpada na pomysł, aby przenieść wszystkich ocalałych na alternatywną ziemię. W tym celu chce skorzystać z kosmicznej bieżni. Wally i Bart zaczynają na niej biec osiągając odpowiednią prędkość otwierająca portal. W tym czasie Max i Jesse przenoszą około 200tyś. ocalałych na ziemię. W pewnym momencie Bart traci siły i spada z bieżni lądując wśród zarażonych na zewnątrz budynku. Max w ostatniej chwili ratuje go i zabiera chłopca wraz z Wally’m na drugą ziemię.

Niestety Max nie miał szczęścia. Podczas ratunku został draśnięty przez zombie. Nie ma dla niego ratunku. Speedsterzy użyczają mu część swojej mocy, aby mógł przenieść się do Speed Force, gdzie kończy tam swój żywot.

„DCeased: Hope At World’s End #4”

Dwójka skrzydlatych bohaterów szuka schronienia. Docierają do Jotunheim, gdzie nie zostają przyjęci w przyjaznych okolicznościach. Opuszczają miejsce po krótkim odpoczynku. Kierując się w stronę słońca zostają zaatakowani przez zarażonego Black Adama. Nemezis Shazama nie jest sam. Towarzyszy mu armia zarażonych.

Damian rozmawia z Jonem. Dzieli się z przyjacielem wątpliwościami jeśli chodzi o przejęcie brzemienia zmarłego ojca. W rozmowę włącza się Clark, który przekonuje Damiana, że jest godny. Chłopiec pozbawiony wątpliwości zakłada strój Batmana. Pomaga mu w tym Alfred.

„DCeased: Hope At World’s End #5”

Damian kradnie niewidzialny odrzutowiec, którym podróżuje do Gotham. Zatrzymują go Jon oraz Cassie. Dwójka przyjaciół nie chce, aby Damian samotnie podróżował w tłum zarażonych. Zgadzają się mu towarzyszyć. Celem podróży jest uratowanie Tali, matki Damiana.

Bardzo szybko docierają do tajemnej kryjówki zabójców. Po drodze rozpłaszczają martwego Kite Mana niczym muchę na szybie samochodowej. Na miejscu okazuje się, że ratunek był zbędny. Talia ma się dobrze, a wszelkie zagrożenie unicestwiła własnymi rękoma. Matka Damiana jest zdziwiona, że jej syn ma strój ojca. Nie wierzy, że Bruce umarł.

Czwórka bohaterów udaje się do jaskini Batmana. Oddają chwilę czci przy nagrobkach Bruce’a, Graysona oraz Tima. Zza dinozaura wyłania się Stephanie Brown. Pociesza Damiana, a następnie oznajmia, że będzie potrzebował dodatkowej pary rąk. Dziewczyna zakłada strój Robina.

„DCeased: Hope At World’s End #6”

Armia zombi anty-życia Black Adama kieruje się w stronę Jountheim. Są coraz bliżej. Mieszkańcy są zdesperowani. Potrzebują natychmiastowego wsparcia. Tylko od kogo? Nadzieją są amazonki kryjące się na Themyscierze. W drogę po pomoc wyrusza Aeries z nadzieją, że jego zdolność do komunikowania się z ptactwem okaże się pożyteczna. Nadzieja nie była stracona, bowiem mewy kierują go w odpowiednią stronę i odnajduje Wonder Woman.

Armia Black Adama dotarła pod próg Jountheim. Starcie jest dość krwawe i jednostronne. Nawet uwięziony Black Adam w środku góry nie jest zatrzymany na długo. Z odsieczą przybyła Wonder Woman. Od razu zauważa ją Black Adam, który przystępuje do bezpośredniego ataku.

„DCeased: Hope At World’s End #7”

Wonder Woman podtrzymuje kruszący się zamek. Black Adam szarżuje na nią za atakiem. W porę zostaje powstrzymany przez Supermana, Cyborga i Canary. Bohaterowie rozdzielają się i brną ku powstrzymaniu armii zombie. Do walki włączają się Hawkgirl i Hawkman. Dwójka kochanków niestety zostaje rozdzielona podczas walki. Carter zostaje ugryziony przez jednego z zombiaków. Po chwili widzimy Hawkmana u boku Black Adama. Za ich plecami zbierają się siły zombi.

„DCeased: Hope At World’s End #8”

Historia koncentruje się na dziewczynę Amy. Odnajduje ją pies Ace, który ratuje dziewczynkę przed zarażonym. Ace zabiera Amy w bezpieczne miejsce. Nie wiedzą, że z ukrycia obserwuje ich Bobo. Małpiszon w porozumieniu z Ace zabierają Amy do stadniny, gdzie czeka na nich Cometa. Wspólnie udają się w podróż do ogrodu Ivy. Po drodze zostają zaatakowani przez grupę zombiaków. Z ratunkiem przybywa Krypto. Jednym strzałem lasera z oczu powala wszystkich. Historia koczy się długo i szczęśliwie ponieważ wszyscy docierają do schronienia Ivy.

„DCeased: Hope At World’s End #9”

Cyborg waz z Luthorem opracowali rozwiązanie wykorzystując do tego siec satelit Lexa. Wonder Woman informuje, że amazonki są chętne do przeznaczenia Themysciry jako azylu dla ocalałych. Superman od razu chce przejść do transportu ocalałych. Przeciwnego zdania jest matka Damiana. Wywiązuje się zacięta kłótnia pomiędzy Talią a Lois.

Pied Piper i jego przyjaciel są w sytuacji bez wyjścia. Zabunkrowani w mieszkaniu zostali odcięci z drogi ucieczki przez armię oszalałych zombi. Poza hipnotyzującym fletem mają broń z dwoma pociskami. Są gotowi na śmierć. Nieoczekiwania pojawia się pomoc. Przez ściany przenika Marsjanin, który zabiera ich z budynku. Na zewnątrz czekają na nich Superman i Wonder Woman

„DCeased: Hope At World’s End #10”

Dinah (Zielona Latarnia) i Atom Smasher starają się zapewnić bezpieczny transport wszystkich ocalałych do azylu w Gotham prowadzonego przez Ivy i Harley. Transport zostaje zakłócony przez siły Black Adama i Hawkmana wsparte armią zarażonych. Black Adam przebija się przez ciało Atom Smashera, tym samym dołączając go do swojej armii zombie.

Siły ożywieńców zostały wzmocnione Black Mantą. Nemezis Aquamana został wcześniej zaatakowany przez armię zombie Trench. Z wody wyłowił go Jon. Black Manta po przebudzeniu zaatakował Cassie. O głowę chciała go skrócić Talia. Nie mieli czasu na pogaduszki ponieważ zostali zaatakowani przez Black Adama.

„DCeased: Hope At World’s End #11”

Bohaterowie pod wodzą Damiana stają do walki z siłami Black Adama. Superboy i Wonder Girl za cel obierają giganta wrzucając jego ciało do pobliskiej wody. Ciężar ciała wywołuje wielką falę zatapiając pobliską wioskę. Black Adam swoimi piorunami próbuje zabić mieszkańców. W ostatnią porę interweniuje Superboy zasłaniając cel swoim ciałem. Pioruny odbijają się od jego ciała uderzając w oko Jimmy’ego. Black Adam ręcznie rozprawia się z synem Supermana. Jon przerażony starciem wzywa pomoc. Sekundę później zjawia się Clark.

„DCeased: Hope At World’s End #12”

Siły Black Adama kładą coraz większy nacisk na obronę bohaterów. Superman prosi o pomoc Marsjanina i pozostałych bohaterów. Z ich wsparcie udaje im się rozgromić siły przeciwnika na tyle, żeby zapewnić ocalałym mieszkańcom ewakuację. Niestety atak przyczynił się do zgonu kilku bohaterów. Do grona martwych dołączyła dawna Spoiler, obecna Robin. Damian opłakuje śmierć przyjaciółki. Tali pociesza chłopca przypominając mu o ostatniej jamie Lazarusa. Batman zgadza się, żeby użyć ich do wskrzeszenia Stephanie. Talia samotnie zabiera ciało dziewczyny. Nie chce, żeby jej syn był obecny przy całości procesu.

„DCeased: Hope At World’s End #13”

Atak ze strony Black Adama nastanie lada moment. Luthor prosi Kid Flasha, aby podłączył go na chwilę do Speed Force. Sześć minut w Speed Force przeradza się w dni dla Luthora. Odpowiednia ilość czasu, żeby mógł przeanalizować każdy możliwy scenariusz i znaleźć rozwiązanie.

Luthor opracował strategię. Wie skąd nastanie atak. Prosi Wonder Woman, aby użyczyła mocy lassa na jednym z zombie. Dzięki temu wyciągnęli tajemnicze informacje, które okażą się kluczowe w akcji.

Coraz bliżej do ataku. Wink i Pied Piper wykorzystują ten czas, żeby spędzić go z najbliższymi. Wcześniej odbył z nimi rozmowę Luthor informując o przebiegu ataku. Z ostatnich chwil korzysta również Jimmy rozmieszczający w swoich fotograficznym laboratorium zdjęcie uwieczniające najbliższych.

„DCeased: Hope At World’s End #14”

Rozpoczyna się atak Black Adama na schronienie Ivy. Obezwładniają go Wonder Woman, Superman i Dinah. Luthor wprowadza w ruch swój plan. Piper i Wink pojawiają się za armią zombie i ściągają ich za sobą za pomocą fletu i teleportacji, żeby utrzymać dystans od zagrożenia. Pozostali bohaterowie zarzucają Luthorowi, że skazał ich na pewną śmierć. Łysy nemezis Supermana nie przejmuje się tym. Wierzy, że uratował wszystkich, a dwójce śmiałków obiecuje przeżyć dopóki tego nie powie.

„DCeased: Hope At World’s End #15”

Piper i Wink prowadzą armię zombie. Celem jest ziemia Nightshade. Na miejscu chcą odnaleźć Nightshade i ją zabić. Śmierć domknie wrota więżąc nie tylko zombie, ale i parę bohaterów po wieczność. Sytuacja komplikuje się w momencie próby uśmiercenia Nightshade. Black Manta laserem unicestwia spluwę. Piper w akcie desperacji wbija flet w głowę Nightshade. Również w ostatniej chwili udaje się Wink wydostać ich z mrocznego wymiaru. Armia zombia została uwięziona i wszyscy ocaleli.

Słowo wszyscy nie jest naciągane. Pozostali wykorzystali ten czas na unicestwienie Black Adama. Udało im się przyszpilić go do ziemi i zmusić do wypowiedzenia „Shazam” przy pomocy lassa prawdy.

„DCeased: Dead Planet #1”

Akcja rozpoczyna się 5 lat po wydarzeniach w „DCEased”. Ocalali znaleźli nową planetę, na której się skryli. Z decyzją nie pogodził się tamtejszy władca systemu, który rozpoczął z nimi wojnę. Damian, Jon oraz Lois wzięli sprawy w swoje ręce i rozpoczęli pokojowe negocjacje z przedstawicielem obcej rasy.

Tymczasem na ziemi obudził się system Cyborga. Zasługa leży po nadajniku umieszczonemu przez Batmana lata temu. Cyborg korzysta z ostatnich zasobów energii i wysyła sygnał, który dociera do naszych bohaterów. Odbiera go Alfred.Oliver widzi w tym spisek, za którym stoi wirus. Niemniej bohaterowie chcą podjąć ryzyko i udać się na ziemie, żeby ogarnąć problem.

Bohaterowie zbierają się w wyprawę na ziemię. Nim jednak ruszają mamy dwa zwroty akcji: dość burzliwą rozmowę Olivera z Dinah oraz przybycie Krypto. Oliver nie jest skłonny do decyzji pozostałych, chce pozostać w ich schronie. Przeciwnego zdania jest Dinah. Oliver nie chcąc być gorszy rusza z pozostałymi.

Chwilę po przybyciu na ziemię bohaterowie odnajdują ciało Cyborga. Udaje się namówić go do rozmowy za sprawą lassa prawdy. Oczywiście komunikat był pułapką. Drużyna zostaje zaatakowana przez zarażoną Wonder Woman, która zabija Olivera. Dinah pada w rozpacz i masakruje przeciwniczkę. W ostatniej chwili powstrzymuje ją Jon twierdząc, że jest lekarstwo.

„DCeased: Dead Planet #2”

Roy Harper zabezpiecza pobliski magazyn. W pobliżu pojawia się zgraja zombie. Harper dociera do kryjówki za pomocą liny. Pech chciał, że z zombiakami przybywa potwór otoczony zielonymi płomieniami, który spopiela dawnego podopiecznego Green Arrowa.

Do magazynu przybywa pomoc w postaci drużyny pod wodzą Constantine’a. Bohaterowie bez problemu radzą sobie z zagrożeniem. Pałeczkę przejmuje Zatanna, która za pomocą prostego zaklęcia wygasza zielone płomienie.

Na miejscu przybywa Swamp Thing. Chce porozmawiać z Constantine o Zieleni. Nie jest to odpowiedni moment na rozmowy. Bagniak rozumie to i od niechcenie neutralizuje wszystkie zombiaki.

Swamp Thing informuje przyjaciela, że na świecie istnieją dwa ogrody będące schronieniem dla ludzi. Jeden ulokowany jest w Gotham (ogród botaniczny Ivy i Harley), a drugi w Australii. Niestety ten drugi jest zagrożony, a wraz z nim ludzie. Bagniam prosi Constantine’a, aby udzielił im pomocy jeżeli chce, żeby ludzie przeżyli. Mag bez namysły wysyła posiłki.

Do schronienia w Gotham przybywa Cass trzymając na rękach poważnie rannego Jona. Chwilę po nich przylatuje Damian. Na spotkanie wychodzą mu Cassandra i Jason. Red Hood gratuluje Damianowi zostania nowym Batmanem. Zgadza się, że jego mentor podjął mnóstwo złych decyzji w życiu ale ta jest jedną z najlepszych.

Do schronienia przybywają pozostali. Hawkgirl niesie w rękach głowę Cyborga. Wszyscy są przekonani, że to w nim drzemie receptura na antidotum przeciwko zarazie. Na bok odchodzi Cass. Dziewczyna jest roztrzęsiona po spotkaniu ze swoją mentorką. Śmierć Wonder Woman przybiła dziewczynę. Pociesza ją Damian. Chwilę później namiętnie się całują.

Magiczna drużyna Constantine’a dociera do ogrodu znajdującego się w Australii. Przed ich oczami brnie armia zombie otoczona piekielnym ogniem. Obok znajduje się rzeka krwi. Tak przynajmniej sądzili. Chimp szybko dedukuje, że nie jest to krew, a Plastic Man. Dawny bohater atakuje magiczne grono, natychmiast zabijając Zatanę, Ragmana i Blue Devila. Pozostali bohaterowie spadają do ust Plastic Mana.

„DCeased: Dead Planet #3”

John, Chimp oraz Swamp Thing wyszli cało z ataku zombie Plastic Mana. Okazuje się, że do grona żywych dołączyła również Zatanna. Pomógł jej w tym Blue Devil, który niestety nie miał tyle szczęścia. Zatanna w akcie złości atakuje Plastic Mana spalając go.

Bohaterowie kierują się w stroną schronu. Z jego kierunku dochodzi do salwy armat. Swamp Thing przechodzi bez większego szwanku przez ogień strzał. Pomoc oferuje Pingwing, który jest właścicielem owego schronu.

Adepci magii korzystają z zaproszenia Pingwina. W schronie czeka na nich gron żołnierzy pod wodzą Maxwell Lorda, Jasona Blood oraz Profesora Ivo. Blood uwalnia demona Etrigana. Ten w rozmowie z Constantine informuje, że Trigon, ojciec Raven, planuje atak na ziemię. Rozmowa zostaje przerwana atakiem Swamp Thinga. Bagniak jest oburzony, że w placówce przetrzymywany jest Floric Man i wykorzystywany do produkcji zieleni. Swamp Thing zostaje zgładzony przez droida Amazo. Co prawda Zatanna unicestwia droida ale okazuje się, że jest ich znacznie więcej. Pingwin chce wykorzystać armię Amazo do odzyskania ziemi.

W międzyczasie wracamy do ogrodu Ivy, w którym do pełni sił wrócił Superman. Ocalali próbują dowiedzieć się od Cyborga jak mogą wyciągnąć drzemiące w nim antidotum. Niestety sam Cyborg tego nie wie. Constantine zabiera lasso prawdy Wonder Woman i razem z Bobo udają się w odległe miejsce.

Jest to miejsce, gdzie przebywa zapuszczony Mister Miracle. Mistrz ucieczek stoczył się po stracie swojej miłości. Constantine zapewnia go, że uda im się przywrócić wszystko do normalności, włączanie z Wielką Bardą. W tym celu potrzebują jego pomocy.

„DCeased: Dead Planet #4”

Constantine powraca z pozostałymi do ogrodów Ivy. Są przekonani, że Cyborg posiada w sobie lekarstwo, a krzesło Mobiusa jest jedyną rzeczą, która pomoże im je odzyskać. Mister Miracle, Jon i kilkoro bohaterów udają się na New Genesis, żeby opracować plan zwabienia Mobiusa.

Z pomocą dłonią wychodzi ojciec Scotta. Niedaleko udaje im się zaplanować spotkanie z Mobiusem. Chwilę po jego przybyciu aktywowali zasadzkę, z której Mobius uciekł bez problemu. Zatrzymuje go Jon prosząc o pomoc podkreślając, że jest przeciwnikiem rozwiązań siłowych. Mobius ulega namową i udostępnia krzesło Cyborgowi. Vic dowiaduje się, że rozkodowanie jego krwi jest jedyną drogą do znalezienia lekarstwa.

W międzyczasie Mobius korzysta z kuli Madame Xandu, żeby spojrzeć przyszłość. Przeraża go wizja przyszłości i ucieka z miejsca. Pozostali nie wiedzą o co mu chodzi więc bez większych emocji wracają do siebie.

Całości przyglądał się Black Racer. W jego pobliżu wybucha pobliska asteroida. Z niej wyłania się zombie Darkseid. Martwy władca Apokolpsis obiera za cel pobliskie New Genesis. O jego przybyciu informuje krzyk Oriona.

„DCeased: Dead Planet #5”

Consntantie odbywa rozmowę z Etriganem. Wynika z niej, że Trigon planuje zjawić się na ziemi. Mag nie zamierza czekać. Razem ze Swamp Thingiem i rodziną Batmanowską (Damian, Jason, Cassandra i Rose) udają się wpierw do Nanda Parbat. Constantine zdobywa tam włócznię przeznaczenia za pomocą której zabija tamtejsze bóstwo.

Dalsza podróż grona bohaterów kieruje na skałę nieskończoności. Celem jest zdobycie włócznia czarodzieja. Sytuacja komplikuje się, kiedy przemieniony jest zarówno czarodziej, jak i jeden z rodziny Shazam. Główny atak przypuszczony jest na Jasona, który nie ma szczęścia. Siła uderzenia poważnie go rani i doprowadza do śmierci. Cassandrze udaje się zdobyć włócznię Czarodzieja i zyskać moc Shazama wykrzykując słynne słowo „Shazam”. Z pomocą Casandry zagrożenie zostaje unicestwione.

Constantine wraz z pozostałymi wracają do kryjówki z Gotham posiadając obydwie włócznie. Bohaterowie są rozbici śmiercią Jasona. Najbardziej Rose. John jest przekonany, że obydwie włócznie odegrają szczególne znaczenie przeciwko temu co nadciąga.

„DCeased: Dead Planet #6”

Cyborg jest o krok od wynalezienia lekarstwa. Łączy się ze Swamp Thingiem, Wallacem i resztą, żeby opracować antidotum. Wymaga ono jednak testów. Mister Miracle, Jon i Dinah udają się do miejsca, gdzie więziona jest zarażona Barda. Spotkanie komplikuje się ale ostatecznie podali Bardzie lekarstwo i powróciła do świata żywych.

Bohaterowie wytężają siły nad opracowaniem większej ilości antidotum. Muszą się spieszyć ponieważ grupa Pingwinga stworzyła armię Amazo, którzy wyniszczają armię Zombie. Sytuacja robi się gorsza, kiedy z piekieł przybywa Trigon.

Zagrożenie jest spora. Przybycie Trigona odczuli ziemscy przedstawiciele magii. Constantine przystąpił do realizacji dalszej części swego planu. Odebrał hełm Nabu i będąc w posiadaniu mocy Dr Fate oraz Shazama, wyruszył na walkę z demonem.

„DCeased: Dead Planet #7” – Finał

Amazo zabijają zarażonych anty-życiem. Młodociani bohaterowie próbują ich powstrzymać. Jon i Damian pędzą co sił do magazynu, z którego Pingwin kontroluje zdalnie roboty. Niestety super synowie nie mogą ich zdalnie wyłączyć. Zabierają głowę jednego z droidów i wręczają ją Cyborgowi w nadziei, że ten zdalnie zawirusuje terminatorów.

Zatanna i Phantom stają do walki z Trigonem. Po chwili pojawia się Constantine. Nieco się spóźnił, ponieważ musiał nacycić płaszcz Ragmana. W jaki sposób? Pochłonął dusze złych osób znajdujących się w magazynie Amazo. W tym Pingwinga.

Constantine daje popalić Tringonowi. Choć przez chwilę miał przewagę w walce, demon szybko się odbił i pozbawił przeciwnika życia. Constantine nie rzekł ostatniego słowa. Po śmierci stał się Deadmanem. Na tyle silnym, że przejął kontrolę nad Trigonem. Chwilowa kontrola wystarczyła, zeby mógł chwycić za włócznię przeznaczenia i wbić ją w cielsko demona. Na tym koniec tyrani ojca Raven.

Constantine na dobre pożegnał się z tym światem. Koszt bohaterskich czynów. W międzyczasie udało się ukończyć prace nad antidotum. Wallace podał je prawie wszystkim zarażonym. Pomogli mu w tym osoby naładowane mocą Shazama. Po kilku godzinach wirus został pokonany, a zarażeni wrócili do normalności. Wśród „ożywieńców” mamy Olivera (Green Arrowa) czy Jonathana, dziadka Jona i ojca nieżyjącego Supermana.

„DCeased: War of the Undead Gods #1”

Komiks zaczyna się genezą Supergirl. Historia inna od tej znanej nam. Dorosła Kara opuszcza rodzinne włości, kiedy Brainiac chce je zgarnąć. Kapsuła nie jest wysłana na ziemię, a na planetę Nowych Bogów. Rakieta dociera tam, kiedy wirus zombie rozprzestrzenił się na dobre za sprawą Darkseida. Kara jest bezradna przeciwko falom zombiaków. Dołącza w ich szeregi. I to jest już ten przytup pokazujący, że finałowy tom przybierze mocniejszy wydźwięk niż wcześniej.

Na ziemi problem został ogarnięty. Został jeszcze jeden problem – zombie Clark znajdujący się w centrum słońca, od 5 lat pochłaniający jego energię. Jon i reszta ekipy polecieli z lekarstwem. Walka z Clarkiem jest niebezpieczna, ale przebiega ona korzystnie dla bohaterów. Lekarstwo zostało podane i Superman wraca do świata żywych.

Po tej akcji przychodzi emocjonalny wątek. Bohaterowie podróżują na ziemie-2 założoną po opuszczeniu ziemi (po finale 1 tomu głównego cyklu, wspomniano o niej na początku 2 tomu). Dochodzi do wyczekiwanych spotkań i przelanych łez. Clark spotyka się z Lois, Jonathan z Marthą, a Alfred wylewa łzy wiedząc, że uśmiercił swoich trzech synów – nie pomaga broniący jego decyzji Damian przypominając, że nikt nie wiedział o lekarstwie 5 lat wcześniej. Parę stron z silnym wydźwiękiem emocjonalnym. Trzeba być z kamienia, aby nie rozczulić się choć troszkę – ciekawe ile czytających polegnie na łzy Alfreda.

Na sam koniec pojawia się Brainiac. Nie jest w najlepszej formie, podobnie jego statek. Ostrzega on Clarka i Jona przed nadchodzącymi martwymi bogami. Po takiej zapowiedzi nie mam wątpliwości, że zombie bogowie będą ścielić cmentarzysko nowymi gośćmi.

„DCeased: War of the Undead Gods #2”

  • Mister Miracle i Barda dotarli na spustoszoną planetę Nowych Bogów. Przed wkroczeniem na niebezpieczne ziemie powstrzymał ich Death Racer ostrzegający przed lokalnym zagrożeniem.
  • Brainiac ostrzegał superbohaterów przed zagrożeniem ze strony Darkseida. Supermanowi został wręczony Kandor w kapsule.
  • Zielone Latarnie patyczkowały się z Korpusem Sinestro w kosmosie. Walka została przerwana pojawieniem się Darkseida, Supergirl i Oriona przemienionych w zombie. Darkseid urwał Sinestro głowę i odebrał mu jego pierścień mocy.

„DCeased: War of the Undead Gods #3”

Akcja komiksu zaczyna się retrospekcjami Adama Strange’a. Trafił na ziemię na miesiąc przed wynalezieniem leku. Pierwszą spotkaną postacią była przemieniona Wonder Woman, która go zaatakowała. Jak możecie się domyśleć, szybko dołączył do grona armii. Po miesiącu wrócił na Rann. Powrót przeklnął całą planetę rozprzestrzeniając dalej wirus.

I wracamy do czasów współczesnych. Na pogrzebie Wonder Woman pojawił się Ares. Bóg Wojny zabrał bohaterów do panteonu greckich bóstw. Przekazał im informacje o zbliżającej się wojnie sugerując, że jest ktoś NAD Darkseidem. Wspomnianym bytem jest… Erebos!

Na chwilę przed zwrotem fabularnym mieliśmy kilka przebitek akcji w wykonaniu Lobo. Ważniak przebywał w losowym barze w systemie Rylex. Do miejscówki dotarła horda Thangarnianów przemienionych w zombie przez Adama Strange’a. Rozpętała się rzeźnia zakończona przez Lobo. Okazuje się, że regeneracja Lobo chroni go przed możliwością przemiany w zombie. Tyle mu wystarczyło, aby rozgromić siły wroga.

DCeased: War of the Undead Gods #4

Alfreda nawiedzają koszmary z dnia, kiedy musiał zabić zombie kreatury podopiecznych Batmana. Prześladuje go tamten dzień. Z traumą próbuje mu pomóc Leslie Thompkins, z którą obecnie jest Alfred. Odwiedza ich Damian chcąc pożegnać się przed podróżą na OA, gdzie zapadną decyzje o dalszych działaniach. Emocjonalne pożegnanie, gdzie wzajemnie z Alfredem mówią ile Bruce’a w nich jest.

Strażnicy Korpusu Zielonych Latarni postanowili wytępić światy dotknięte wirusem Anty-Życia. Innego zdania są ziemscy bohaterowie z Supermanem na czele. Zapoczątkowało to konflikt prowadzący do uwięzienia Supermana w bańce stworzonej przez Strażnika. Clark bez problemu się z niej uwolnił i powalił na ziemię Strażnika. Tak zaczęła się walka, w której palce maczał Ares. Damian zorientował się, że Ares skorzystał ze swoich mocy, aby podnieść nastroje u każdego. Batman zażądał od Aresa, żeby powstrzymał sytuację. Poparcie stanowiska znalazł u niespodziewanego gościa, którym jest… Mxyzptlk!

DCeased: War of the Undead Gods #5

Strażnicy są przerażeni dowiadując się kto pociąga za sznurki zarazy. Zarządzają spotkanie z Kwintesencjami, aby podjąć decyzję o dalszych losach wszystkiego. W tym czasie Superman, Mxyzptlk i Kilowog wybierają się na planetę „Byczka”, żeby ocalić ją przed siłami Darkseida.

Na miejscu rzeźnia. Bohaterowie w trójkę guzik zdziałają. Z pomocą przybyła reszta korpusu Zielonych Latarni. Dało im to minimalną przewagę do momentu, aż zaraza nie dosięgnęła Mxyzptlka. Zgładził on mnóstwo istnień, w tym Kilowoga i Stewarta. Chochlik nawet uszkodził centralną baterię mocy. Spectre, jako jedyny, przywrócił do działania baterię (co zwróciło Korpusowi źródło ich mocy), a następnie pochwycił za miec i ruszył na chochlika.

DCeased: War of the Undead Gods #6

Prawdziwa walka rozpoczęła się. Spectre samotnie walczy z Mr. Mxzlypk. Samotnie, ponieważ pomagający mu członkowie Korpusu Latarni umierają pod atakiem chochlika. Choć Spectre zdobywa chwilową przewagę, to Chochlik zadaje mu śmiertelny cios wyrywając serce jego mocy. W tym czasie Jon i reszta odpierali atak martwych Nowych Bogów. Damian samotnie zaatakował Najwyższego Ojca, który bez mniejszego problemu odparł atak i przygwoździł go do ziemi. W obronie Damiana stanął Alfred chwilę wcześniej tracący Leslie. Alfred z bólu i złości krzyczy, co przebudza w nim moce Spectre – duch zemsty odradza się w Alfredzie. Pod wpływem nowej nocy dawny lokaj niszczy najwyższego ojca.

DCeased: War of the Undead Gods #7

Damian przemienia się w zombiaka. W ostatnich chwilach prosi Alfreda, by ujarzmił ducha Zemsty i nie niszczył wszystkiego. Alfred spełnia prośbę i odlatuje nie mówiąc nikomu gdzie i po co. Darkseida włącza się do akcji. Na przeciw mu wychodzi Jon, któremu pomaga Brainiac. Wsparcie zostaje pokonane i zarażone. Erabos steruje Brainiacem, żeby przemienił pomniejszonym mieszkańców Kandoru w zombiaki. Przeszkadza mu w tym Cyborg. Victor pokonał Brainiaca i wchłonął całą jego wiedzę. Dzięki niej mógł przywrócić Kandor do dawnej formy, co stanowiła potężną armię wsparcia. W międzyczasie Jon powstrzymał pocisk Warworld wymierzony w ziemię. Po całej akcji przybył Spectre niosący zasoby lekarstw. Zostały podane na czas, dzięki czemu Damian odżył. Lekarstwo podano również Darkseidowi. Władca Apokolips wkurzył się słysząc, że Erabos nim sterował. Poprzysięga mu zemstę.