DCeased

DCeasded #1 – Początek

Historia rozpoczyna się inwazją ziemi przez Darkseida. Władca Apokolipsis zostaje szybko pokonany przez superbohaterów. Wonder Woman używa lassa prawdy, aby mieć pewność, że Darkseid dotrzyma obietnicy i więcej nie powróci na ziemię. Przeciwnik składa przysięgę i powraca na swoją planetę.

Okazuje się, że na Apokolpsis przebywa porwany Cyborg. Darkseid jest w posiadaniu połowy Anty-Życia. Drugą połowę posiada Cyborga, skrywając ją w swoim ciele. Darkseid używa ciała Cyborga, aby posiadać całość. Zabieg wpływa niekorzystnie na Darkseida, który popada w szał i doprowadza do destrukcji własnej planety.

Cyborg na chwilę przed wybuchem Apokolopsis powraca na ziemię. Jego system automatycznie przechodzi w tryb online i wypuszcza do sieci wirus powstały z Anty-Życia. Wirus natychmiast zaraża każdego użytkownika urządzenia elektrycznego. Epidemia wywołuje u ludzi ogromny stan agresji czyniąc z nich bezmyślne bestie. Przyrównać je można do zombie.

Superman aktualnie prowadzi rozmowę z Mister Miracle oraz Big Bardą. Słysząc krzyki, natychmiast przerywa dialog i wybiera się do Smallvile, aktualnego miejsca przebywania Lois i Jona (któremu towarzyszy Damian). Clark przybywa w ostatniej chwili. Od razu niszczy termicznym wzrokiem każde urządzenie będące w trybie online. W ten sposób udaje im się uniknąć zarażenia.

Niestety podobnego losu nie dzielą mieszkańcy rezydencji Wayne. Dick oraz Tim zostają zarażeni, przechodząc od razu do ataku na Alfreda. W czas przybywa Batman (moment wcześniej dowiedział się, że zarażonych jest około 600mln światowej populacji), który stara się powstrzymać podopiecznych. Niestety “zombie” mają nad nim przewagę. Dochodzi do szarpaniny w skutek, której Bruce zostaje poważnie ranny (tym samym zarażonym).

DCeased #2

Początek drugiego numeru obrazuje skutki błyskawicznie rozwijanej się epidemii. Metropolis tonie w ogniu oraz zamieszkach spowodowanych epidemią. Równie zły los dotyka Aquamana, który przebywa na statku pełnym zarażonych. Wywiązuje się między nimi walka. Król Atlantydy wraz z kilkoma zarażonym spadają do oceanu.

Przenosimy się do Harley Quinn oraz Poison Ivy. Harley decyduje się zakończyć swoją relację z Jokerem. Wędruje do zwariowanego klauna informując go o swojej decyzji. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że przed monitorami przesiaduje zarażony Joker.

Przechodzimy poza obrzeża Metropolis. Biwakują tam Oliver, Dinah oraz Hal. Przyjaciele świętują sukces w walce z Darkseidem. Hal oddala się od obozu. W tym czasie ma styczność z elektronicznym urządzeniem, które natychmiast go zarażą. Nie panujący nad sobą Hal atakuje swoich przyjaciół. Oliver oraz Dinah są bezsilni wobec zombie Zielonej Latarni. Nie poddają się jednak. Black Canary używa wysokiej częstotliwości głosu, aby powstrzymać Hala. Potwór ginie na miejscu, a jego pierścień wybiera Dinah na nową ziemską reprezentantkę Zielonych Latarni.

Superman i jego drużyna przybywają do Daily Planet. Redakcja jest przepełniona oszalałymi stworami. Clask odlatuje na moment, aby po chwili powrócić z Dinah i Oliverem. Transmisję z nimi nawiązuje Batman. Okazuje się, że Bruce został zarażony w wyniku walki z Timem i Dickiem. Obecnie używa stroju Mr. Freeze, aby spowolnić rozprzestrzenianie się choroby. Batman informuje pozostałych, że konieczne jest zniszczenie internetu, aby powstrzymać rozwój choroby.

Transmisja szybko dobiega końca. Zaraza przejmuje w pełni kontrolę nad ciałem Bruce’a. Za nim stoi Alfred, który pociąga za spust strzelby. Zarażony Batman zostaje unicestwiony na dobre.

DCeased #3

Alfred zabiera walizkę zostawioną przez Bruce’a, która na jego życzenie, ma trafić w ręce Damiana. Lokaj zasiada za stery odrzutowca i odlatuje. Po drodze niszcząc hordy zombiaków.

Powracamy do Harley Quinn. Zwariowana psycholog ucieka przez zombie Jokerem. Znajduje strzelbę, którą natychmiast używa do unicestwienia dawnej miłości. Bezpieczeństwo jednak nie jest bliskie Quinn. W jej pobliży pojawiają się zarażone Birds of Prey w składzie: Batgirl, Batwoman, Huntress oraz Catwoman.

Wracamy do Supermana. Clark postanawia stworzyć tymczasową bazę. W tym celu wyczyszcza Daily Planet z zarażonych, a na samym końcu zabezpiecza wejście. Po skończonej robocie Clark kieruje się do Smallvile. Po drodze trafia na Black Lightninga, któremu pomaga w starciu z Clayface’m. Szybko zgładzony zostaje jeden z zatwardziałych przeciwników Batmana. Black Lightning, korzystając z helikoptera, udaje się w kierunku Daily Planet.

Clark dociera do Smallvile. Niestety czeka na niego tragiczna wiadomość. Jonathan, jego ojciec, został zarażony. Zombie zostało zamknięte w pobliskiej szopie. Clark upewnia się, czy z jego ojcem nie jest w porządku. Następnie zabezpiecza szopę, aby nie mógł jej opuścić. Clark zabiera Marthę i kierują się w stronę Daily Planet.

Przed zakończeniem numeru dane jest nam poznać losy Altantydy. W stronę podwodnego królestwa kieruje się zarażony Aquaman. Po drodze unicestwia swoich rodaków. Zarażona krew szybko rozprzestwniea się pod wodą. Natychmiast zarażeni zostają mieszkańcy Altantydy, którzy sa w kontakcie z krwią. Jednym z zarażonych jest Grath. Zombie Atlantydzi obierają za cel Merę. Tej udaje się uniknąć ataku i zbiec z Atlantydy przy wykorzystaniu jej hydrokinezy.

DCeased #4

Kapitan Atom przebywa z Waller w siedzibie Cadmus (Waszyngton). Dwójka stoi nad jednym z zombie trupów. W środku potwora znajduje się skurczony Ray Palmer, który z bliska bada wirus. Chce zdiagnozować chorobę i opracować lek na nią. Chwilę później Atom wznosi się i zaczyna niszczyć potwory przebywające na przedmieściach. Jego stan zdrowotny zostaje zakłócony. Okazuje się, że Palmer został zarażony podczas diagnozowania zombie stwora. Korzystając z aktualnego wzrostu, Palmer przeniósł się do organizmu Kapitana Atoma.

Lois z resztą przebywają na dachu Daily Planet. Chwilę później dołącza do nich Superman ze swoją matką. Clark chce dalej ruszać na pomoc. Zniechęcają go do tego Black Canary i Green Arrow. Clark jest im wdzięczny za okazane współczucie jednak uspokaja ich tłumacząc, że korzystanie z termowizji uniemożliwia mu zarażenia się przez transmisje mobilne.

Lois udaje się podłączyć do satelity Daily Planet i nadać komunikat radiowy. Zachęca ocalałych bohaterów, aby przybyli do ich aktualnego miejsca spoczynku. Pozostałym ocalałym, pozbawionym meta mocy, daje nadzieję na ratunek. Chwilę później dowiadujemy się, że Clarkowi i Black Canary udaje się dotrzeć do ocalałego Flasha (Barry’ego) oraz Wally’ego (czarnoskórego siostrzeńca Iris), a Merra aktualnie przebywa na Themyscira szukając schronienia u Hipolity, która przyjmują ją. Wonder Woman przysłuchująca się transmisji Lois decyduje się dołączyć do ocalałych w Metropolis. W międzyczasie dane nam było zobaczyć Harley Quinn zaatakowaną przez zarażone Birds of Prey. Zombie zostały unicestwione przez Poison Ivy. Kobiety odchodzą z miejsca walki romantycznym krokiem, trzymając się za ręce.

Grupa przebywająca na dachu Daily Planet jest zagrożona ze strony zombie Giganty. Udaje się ją powstrzymać dzięki wspólnym siłą Supermana, Wonder Woman oraz Alfreda (przyleciał Batwingiem). Żywot Gigant kończy Cyborg. Superman jest zbulwersowany jednak Victor tłumaczy, że nie są oni dłużej żywimy organizmami, brak dla nich powrotu. Z Batwinga wysiada Alfred, który wręcza Damianowi strój Batmana. Lokaj tłumaczy chłopcu, że jego ojciec był z niego bardzo dumny i chciał, aby maska Nietoperza przeszła w jego ręce.

Komiks kończy się przybyciem rannej Kendry (Hawkgirl). Superbohaterka informuje pozostałych, że Kapitan Atom został zarażony i za chwilę dojdzie do wybuchu. Superman i Wonder Woman zabierają Atoma z dala od Waszyngtonu. Sekundy później dochodzi do potężnego wybuchu.

DCeased #5

Akcja toczy się kilka sekund po eksplozji wywołanej przez Kapitana Atoma. Wybuch był na tyle silny, że w popiół obrócił Waszyngton oraz Metropolis. Ekipie Lois udało się przetrwać dzięki osłonnej barierze Black Canary. Wybuch przetrwali również Superman oraz Wonder Woman. Do ocalałych dołącza Luthor pozbawiony wszelkiej nadziei i ogarnięty smutkiem.

Zaliczamy kilku tygodniowy przeskok czasowy. W tym czasie bohaterowie łączą siły, aby wyeliminować źródło internetu oraz wszelkich transmisji telewizyjnych. Dzięki temu udaje im się uniknąć potencjalnego źródła rozprzestrzeniania się wirusa. Jedynym źródłem pozostali sami zarażeni.

Wonder Woman przybywa na Themyscirę. Prosi Hipolitę, by ta udostępniła wyspę ocalałym jako schronienia. Królowa amazonek jest sceptycznie nastawiona na jej pomysł. W tym samym czasie Damian jako Batman, Green Arrow i Black Canary docierają do dżungli spowijającej przedmieścia Gotham. Dżungle wyrosła dzięki zdolnością Poison Ivy, natychmiast unicestwiając zarażone potwory. Moment po przybyciu zostają zaatakowani przez zarażonego Killer Croca, który zostaje zabity przez roślinność Ivy. Trujący Bluszcz chwyta naszych herosów. Chwilę później Damian namawia Ivy, aby udzieliła dżunglę jako schron dla ocalałych. Stronę Damiana bierze Harley. Z początku sceptycznie nastawiona Ivy zmienia zdanie. Zgadza się udostępnić swój teren ocalałym pod warunkiem, że ludzie będą szanowali zieleń. Jeżeli okażą brak szacunku, natychmiast zostaną wydaleni z “raju” i rzuceni na pastwę zarażonych.

Ocaleli bohaterowie aktualnie przebywają w Fortecy Samotności Supermana. Luthor i Cyborg prowadzą prace nad arkami zdolnymi pomieścić 7mln ludzi. Chcą wykorzystać arkę do opuszczenia ziemi, dla której nie ma nadziei. Konsultacje zostają zakłócone przez zarażonego Martiana Manhuntera. Marsjanin poważnie rani Luthora (prawdopodobnie ginie na miejscu) oraz Barry’ego. Speedster nie miał szczęścia, bowiem od razu zostaje zarażony. Zombie Barry porusza się z niesamowitą prędkością atakują ocalałych. Z pomocą wyrusza Superman. Obserwując z góry tor biegu Barry’ego, nadciąga z drugiej strony. Superman przebija się przez Barry’ego unicestwiając go. Clark jednak nie ma szczęścia, bowiem fragmenty kości speedstera wbijają się w jego ciało.

Wirus nie przejmuje szybko kontroli nad ciałem Clarka. Człowiek ze Stali ma wystarczająco czasu, aby przybyć do Fortecy Samotności i pożegnać się ze swoją matką, Lois oraz Jonem. Pożegnanie jest bardzo emocjonujące (serio, przyprawiające o łzy). Po wszystkim Clark udaje się w przestrzeń kosmiczną, gdzie okazuje swoją desperację.

DCeased #6 – Finał

Zarażony Superman sieje spustoszenie. Bohaterowie są zmuszeni do natychmiastowego opuszczenia ziemi za pomocą dwóch ark: jedna w Gotham, druga na Themyscira. Wonder Woman obawia się, że pojazdy zostaną bez problemu zniszczone przez Clarka. Aby przygotować się na starcie z dawnym przyjacielem, modyfikuje miecz Ateny przekuwając go z kryptonitem.

Wszyscy ocaleli wchodzą na pokłady ark. Wyjątkiem są Poison Ivy oraz Harley. Ivy chce zostać z zielenią wytworzoną w Gotham. Harley romantycznie decyduje się towarzyszyć Bluszczowi.

Ostateczna bitwa rozgrywa się na Themyscirze. Atak rozpoczyna martwy Aquaman kontrolujący ogromnego krakena. Król Atlantydy nie jest sam. Towarzyszy mu armia zarażonych mieszkańców Atlantydy. Arthur szybko zostaje unieszkodliwiony. Sukces leży po stronie Green Arrow, który z odległości pół mili trafia jedną strzałą prosto w prawe oko Arthura. Na tym jednak nie koniec zagrożenia ze strony Atlantydy. Wyspa zostaje zatopiona, wojska martwego Arthura atakują ocalałych. Antiope nie pozostaje obojętna. W towarzystwie Wonder Girl i amazonek ruszają do ataku na koniec.

Do bitwy włącza się zarażony Superman. Do walki włącza się Black Canary oraz Cyborg. Są jednak niewystarczający przy Supermanie. W międzyczasie tragiczny los podziela Antiope. Szalę zwycięstwa przechyla Wonder Woman odcinając mieczem Ateny rękę Clarka i przebijając go. To jednak za mało. W odpowiedzi Clark przebija na wylot Wonder Woman. Clark widząc odlatującą arkę z Themysciry, natychmiast podąża jej śladem. Całości przygląda się Jon (syn Supermana) za pomocą termicznego wzroku. Żegna sie z Damianem mówiąc mu na odchodne, że będzie świetnym Batmanem. Jon opuszcza statek, aby spowolnić swego ojca. Za Supermanem rusza Black Canary. Dinah przejmuje miecz Ateny. Na ziemi zostaje jednak Cyborga, który nie miał zamiaru opuszczać ziemi. Słusznie obwinia siebie, że wszystko zaczęło się od niego.

Jon atakuje Clarka. Obydwoje zostają oszołomieni. Black Canary przybywa z odsieczą. Po chwili okazuje się, że nie jest sama. Na miejsce przebywa cały Korpus Zielonych Latarni. Nie jest im dane walczyć z Clarkiem. Superman udaje się w stronę słońce, absorbując całe ciepło. Strażnicy sugerują opuścić ten system słoneczny, bowiem niedługo całkowicie oziębnie i dojdzie do wyginięcia.

Victor prawdopodobnie jest jedynym żywym pozostającym na ziemi. Chwyta Wonder Woman za pomocą jej lassa prawdy. Dzięki niemu udaje się skutecznie wypytać zarażoną Wonder Woman w skutek walki z Clarkiem. Okazuje się, że zombie potrafią komunikować się oraz istnieje lekarstwo. Lekarstwem jest Cyborg. Diana określa go jako pacjentem zero oraz jeden, alfą i omegą. Zrozpaczony Cyborg próbuje wysłać komunikat do arki. Nie udaje mu się. Na moment przed emisją zostaje zabity przez Dianę.

Pozostali uniknęli nieszczęsnego losu. Wśród ocalałych znajduje się Jon, który wyszedł praktycznie całego z ostatniego spotkania z Clarkiem. Ocaleli poszukują nowego miejsca. Czy uda im się go znaleźć?

Spin off – “DCeased: Unkillables #1”

Deathstroke jest w trakcie wykonywania jednej z misji. Trafia do kościoła pełnego zarażonych. Dosyć szybko zostaje ugryziony przez jednego z nich, a następnie zamieniony. Po czasie Deathstroke wraca do ludzkiej postaci. Wszystko dzięki jego umiejętnościom regeneracyjnym, które zwalczyły zakażenia esencją Anty-Życia.

Slade wraca do Gotham i ratuje swoją córkę. Helikopter zostaje zniszczony podczas ataku ze strony zarażonego Man-Bata. Na miejsce katastrofy dociera Mirror Master. Proponuje Sladeowi i Rose dołączenie do niego i pozostałych złoczyńców w zamian za podzielenie się swoimi umiejętnościami. Propozycja pada ze strony Vandala Savage. Bez chwili namysłu przystają na nią. Drużyna Vandala ulokowana jest na samotnej wyspie pośrodku oceanu. W grupie kryminalistów znajdują sie m.in. Bane, Deadshot, Cheetah, Kapitan Cold czy Solomon Grundy.

Jason Todd również wychodzi cało z epidemii. Dociera do jaskini Batmana, w której zastaje zwłoki Batmana, Tim Drake’a i Graysona. Jedyną żywą istotą jest pies. Jason zakopuje zwłoki przyjaciół i wyrusza z ratunkiem dla pozostałej części Bat-Family, której urządzenie monitorujące wykrywa puls. Todd ratuje Cassandre Cain oraz Gordona. Gordon jest zrozpaczony, że Barbara dołączyła do grona zombie. Jason chwilę później odkrywa kim jest. Podobnie czyni Cassandra. Udają się do Bluddhaven, gdzie docierają do sierot zamkniętych w szkole.

Spin off – “DCeased: Unkillables #2”

Lois Lane nadaje transmisję informująca, że w przeciągu kilku godzin wszyscy ocaleni opuszczą ziemię. Gordon realnie podchodzi do propozycji dziennikarki. Nie wierzy, że bezpiecznie dotrą do Gothamowskiej dżungli wraz z grupą dzieci.

W placówce szkolnej pojawia się Lady Shiva. Matka Cassandry próbuje nakłonić córkę, aby poszła z nią do bezpiecznej kryjówki Savage. Nici z pomysłu matki. Shiva nie zgadza się zabrać dzieci. Krótka sprzeczka pomiędzy matką i córką kończy się rozstaniem.

Savage jest rozwścieczony, że Shiva podjęła decyzję za jego plecami. Dochodzi do szarpaniny, którą kończy przemowa Slade’a. Spór prowizorycznie zostaje ostudzony. Chwilę później Slade zostaje ogłuszony przez Grundy’ego i zamknięty w ala szpitalu.

Vandal chce wykorzystać układ odpornościowy Slade’a do stworzenia lekarstwa na szerzącą się epidemię. Przeszkadza mu w tym Rose przebijając Savage’a mieczem. Wydawać by się mogło, że sytuacja nie może być gorsza. Nic bardziej mylnego. Chwilę później ściana zostaje zniszczona. Przez dziurę wchodzi zombie Wonder Woman, która rozrywa Savage’a na pół. Kolejną ofiarą zombie jest Snart. Lider Rogues obiera za cel Mister Mirrora, któremu wgryza się w szyję.

Pozostali przestępczy uciekają do placówki szkolnej, gdzie przebywa Red Hood i reszta. Zawierają tymczasowy sojusz z pozostałymi. Pierwszym krokiem jest oczyszczenie placówki z pokoju pełnego zombie. Następnie wszyscy przystępują do edukacji dzieci. Chcą stworzyć małą armię zdolną do walki z epidemią. Red Hood początkowo nie pochwala pomysły jednak ulega naciskom większości.

Nauka przebiega sprawnie, a nowe pokolenie chłonie wiedzą od swoich mentorów. W międzyczasie rodzi się przelotny romans pomiędzy Jasona a Rose. Błoga chwila zostaje zakończona niespodziewanym atakiem ze strony zombie Mirror Mastera. Władca luster wykorzystuje lustra do łapania swoich ofiar i wciągania ich. Pierwszym trafionym jest Bane. Przeciwnik Batmana pod wpływem infekcji rusza na główną bramę, którą niszczy. Zewnętrzna część szkoły zostaje zalana armią zombie.

Spinn of – DCeased: The Unkillables #3 – Finał


Horda zombie przebija się przez główną bramę atakując kryjówkę naszych bohaterów. Solomon Grundy wybiega przed szereg biorąc na siebie zombie Bane’a. Błyskawicznie pozbawia jednego z przeciwników Batmana głowy. Bohaterowie wycofują się w głąb kryjówki odpierając natarcie zombie.

Wszyscy przebijają się do autobusów, aby czym prędzej opuścić kryjówkę zalaną falą zombie. Niestety w autobusach nie jest bezpieczniej. Mirror Master wyskakuje z szyb i porywa dzieci. Sieczka nie trwa wiecznie za sprawą Cheetah, która powstrzymuje Mirror Mastera przez porwaniem 3 dziecka.

Paczka bohaterów dociera do Gotham. Celem podróży jest dotarcie do schrony stworzonego przez Ivy i Harley Na miejscu zastają falę zombie. Sytuacja pogarsza się, kiedy dołącza zombie Wonder Woman. Cheetah, Solomon Gruny oraz zielony towarzysz biorą na swoje barki amazońską zombie. W międzyczasie z autobusu wyciągnięta zostaje Cassandra. Natychmiast na pomoc rusza Shiva, matka Cassandry. Udaje im się powstrzymać zombie. Niestety nie obeszło się bez ofiar. W ostatnim momencie zadrapana zostaje Shiva. Matka Cassandry żegna dziewczynę mówiąc jej, że jest jedyną osobą, którą podziwiała w życiu.

Siła zombie amazonki przytłacza wszystkich. Cheetah i każdy z kolei pada pod naporem amazonki. Do listy ofiar dołącza Deathstroke, który chwilę wcześniej uratował Jasona oraz Rosa wymieniając z córką ostatni uścisk.

Horda zombie przypiera autobus pełny nie chronionych dzieci. Nadzieja umiera jednak ostatnia. Okazuje się, że wśród dzieci ukrywa się Mary! Dziewczyna wykrzykuje “Shazam” i ratuje autobusowiczów. Mary Marvel każe pozostałym kierować się w stronę ogrody Ivy. Sama nie jedzie z nimi. Wpierw naciera na Wonder Woman obezwładniając ją na chwilę. Moment był wystarczający aby cała reszta dotarła do botanicznego schronu.

Mary Marvel, Sannadra, Jason, Rose, Gordon oraz dzieci szczęśliwie dostają się do ogrodu. Na miejscu znajdują się nie tylko właścicieli botanicznego schronu ale i Dr Fate, Constantine i Zatanna. Za pomocą magii stworzyli barierę skutecznie odpierająca zombiaki.

Ostatnia strona przedstawia posąg ku chwale złoczyńców, którzy oddali swoje życia aby uratować dzieci.

Kolejny spin off – “DCeased: Hope At World’s End #1”


Pierwszy numer kolejnej miniserii obrazuje początki apokalipsy oczami Jimmy’ego Olsena. Fotograf dostarcza szefowi Daily Planet fotki z pojedynku Supermana i Darkseida. Pech chciał, że właśnie wtedy dochodzi do rozprzestrzeniania się zakażenia anty-życiem, które uderza w większość pracowników Daily Planet ze względu na kontakt z urządzeniami mobilnymi.

Jimmy wraz z kilkoma osobami uciekają na wyższe piętra siedziby reporterskiej i barykadują się. Z pomocą przybywa Superman czyszcząc drogę. Następnie widzimy oczami Jimma jak dochodzi do wybuchu Captaina Atoma, pożegnania Clarka z Lois czy zabezpieczenia Daily Planet przez Black Canary dzierżącej pierścień zielonej latarni.

Fotograf wywołuje zdjęcia upamiętniające walczących za ostatnich ocalałych na świecie. Wśród fotografii możemy dojrzeć walczącego Krypto, Ivy i Harley stojące w obronie roślinnego sanktuarium czy armię złoczyńców z Black Adamem na czele